Filmozercy.com | Forum
Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja (/watek-panasonic-ub420-ub820-ub9000-dyskusja)



RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 14-11-2019

No przecież nie 3D ...Big Grin


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Daras - 14-11-2019

OK. Zatem gdy płytka jest HDR10+ / DV, to lepszy będzie odtwarzacz wspierający te formaty (cały czas chodzi mi o konwersję do SDR i mapowanie tonów). Tak?


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - misfit - 14-11-2019

Nie.

Niech ktoś się zlituje nad Darasem i założy temat o konwersji HDR do SDR (bo sam tego nie zrobi) bo w każdym temacie dotyczącym odtwarzaczy/wyświetlaczy jest ciągle o tym samym, co było już zresztą wałkowane wielokrotnie.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 14-11-2019

Jeśli to pytanie ma związek z UB450 bo ma DV to wybij go sobie z głowy bo ma on praktycznie zerowe możliwości regulacji tej konwersji.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Mr.Hankey - 14-11-2019

Pytanie po cholerę w ogóle odtwarzacz z DV do konwersji HDR do SDR...


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Mierzwiak - 14-11-2019

(14-11-2019, 15:41)Daras napisał(a):  OK. Zatem gdy płytka jest HDR10+ / DV, to lepszy będzie odtwarzacz wspierający te formaty (cały czas chodzi mi o konwersję do SDR i mapowanie tonów). Tak?
Nie.

Metadane HDR10+ lub Dolby Vision są dodatkowymi, które brane są pod uwagę tylko jeśli obsługuje je wyświetlacz / projektor.

Gdy ma miejsce konwersja do SDR, odbywa się ona na podstawie bazy jaką są metadane HDR10.


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - Daras - 14-11-2019

(14-11-2019, 16:39)Mierzwiak napisał(a):  Nie.
(...)
Gdy ma miejsce konwersja do SDR, odbywa się ona na podstawie bazy jaką są metadane HDR10.

Dzięki. Zależało mi na merytorycznej odpowiedzi. Zasłużony punkt reputacyjny.

UB450 prześwietliłem jak należy. Już dawno przestałem myśleć o tym modelu.
Docelowo będę miał dwa odtwarzacze UHD z różnych firm (sypialnia i pokój gościnny).

P.S.
Na forum padają najróżniejsze pytania. Można na nie odpowiedzieć lub nie. Ważne aby ich przyczynek stanowił głód wiedzy, nie rozmyślne zaśmiecanie wątków. Osoby moderujące zapewne wykazują czujność ad vocem.

O rany, gdybym czuł przymus odnoszenia się do każdej wypowiedzi... Rolleyes Szajba! Niekiedy coś po prostu czytam (lub nie), i już. Po prostu luzik.

EDIT:
Może kogoś to uspokoi. W zasadzie o konwersji HDR – SDR wiem tyle, ile chciałem wiedzieć. Zostało tylko kilka drobiazgów, które testuję w domowym zaciszu.
Na marginesie. Jeśli jakiemuś właścicielowi projektora FHD padnie odtwarzacz , to w ramach podmiany sugeruję zakup urządzenia UHD (ceny spadają). Można będzie na nim odtwarzać w zasadzie wszystko.
Wrażenia związane z projekcją materiału UHD po konwersji do SDR przeszły moje oczekiwania (na pokładzie dość jasnego rzutnika mam funkcję Deep Color). Jestem zadowolony ze swojej koncepcji. Lepsze to od zwykłego BD!


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - misfit - 15-11-2019

Daras - problem polega na tym, że zadajesz na okrągło te same pytania w różnych wątkach (najczęściej najmniej do tego adekwatnych jak np. ten Twój post sprzed kilku godzin, który spokojnie mógłbyś zadać w temacie w którym teraz jesteśmy, ale po co, nie ? Zaśmiećmy kolejny temat zagadnieniem konwersji HDR do SDR) na które już zresztą w jednym czy dwóch innych tematach otrzymałeś na nie bezpośrednią odpowiedź. Choćby kilka ostatnich dni i kwestia WCG po konwersji do SDR w odtwarzaczach Sony oraz OPPO i teraz czy obsługa Dolby Vision w odtwarzaczu przynosi jakieś korzyści dla wyświetlacza nie obsługującego tego formatu. Na tę kwestię również Tobie wcześniej odpowiadałem i powoli staje się już męczące wałkowanie tego samego po raz enty.

Gdybyś miał kwestię konwersji HDR do SDR w jednym temacie, a nie porozrzucaną po wielu tematach to powtórnych pytań o to samo byłoby zdecydowanie mniej, mam przynajmniej taką nadzieję Big Grin


RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - prodarek - 15-11-2019

Cytat:http://forum.filmozercy.com/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd?pid=62252#pid62252

Nie ma tam takich danych.

Regulacja Optimum HDR
Ustawienie to jest wyświetlane także po naciśnięciu i
przytrzymaniu opcji [HDR SETTING] dłużej niż przez
2 sekundy. (> 20)
≥ [UB420] Optymizator HDR :
W przypadku wybrania opcji “Wł.” można wyświetlić
bardzo jasne sceny o płynnej gradacji na podstawie
informacji dotyczących luminacji (metadane statyczne)
odtwarzanej treści.
– Ta funkcja ma zastosowanie wyłącznie w przypadku
materiału HDR (PQ).
– Efekt może zostać udoskonalony przez ustawienie
“Typ HDR TV” odpowiadające używanemu
telewizorowi w menu Ustawienia. (> 30)
≥ Regulacja zakresu dynamicznego :
Pozwala ustawić jasność ekranu, gdy do
podłączonego, kompatybilnego z HDR (High Dynamic
Range) telewizora wysyłany jest obraz HDR.
≥ Reg. konwersji zakresu dynamiki :
Po podczeniu gównego urzdzenia do telewizora, który
nie obsuguje wejcia HDR (High Dynamic Range),
wideo w standardzie HDR jest przetwarzane na sygna
wideo o standardzie SDR (Standard Dynamic Range).
Jeśli ustawisz mniejszą wartość, ich kontrast zostanie
wierniej odtworzony, ale ekran będzie ciemniejszy. Aby
zwiększyć jasność, należy zwiększyć wartość.



RE: Panasonic UB420/UB820/UB9000 - dyskusja - misfit - 15-11-2019

0 = 350 nitów, a +12 to 100 nitów. Logika podpowiada więc, że -12 to będzie 600 nitów.