Filmozercy.com | Forum
Midsommar - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Midsommar (/watek-midsommar)

Strony: 1 2 3 4


Midsommar - misfit - 17-11-2019

Midsommar jest w rękach Gutka więc jedyne o czym możemy pomarzyć na nośnikach fizycznych w polskiej wersji językowej to wydanie na DVD.

Jeśli chodzi o zagranicę to z tych wydań wartych uwagi mamy:

[Obrazek: rHRVCAE.jpg]

2-płytowe wydanie UK od Entertainment in Video zawierające wersję kinową (147 min.) oraz reżyserską (170 min.).

[Obrazek: 84IKRfP.jpg]

3-płytowe wydanie włoskie od Eagle Pictures zawierające wersję kinową na płycie BD i UHD BD oraz wersję reżyserską wyłącznie na BD.

Skan BDInfo płyty UHD z wersją kinową:
Kod:
isc Size:      97,535,406,795 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.5

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00004.MPLS
Length:                 2:27:05.316 (h:m:s.ms)
Size:                   97,213,922,112 bytes
Total Bitrate:          88.12 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       79450 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS-HD Master Audio             Italian         2225 kbps       5.1 / 48 kHz /  2225 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)
DTS-HD Master Audio             English         2222 kbps       5.1 / 48 kHz /  2222 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           Italian         19.607 kbps                    
Presentation Graphics           Italian         1.469 kbps                      

Jak widać we włoskim wydaniu brak jest angielskich napisów co może stanowić problem również dla osób angielskojęzycznych z uwagi na to, że część scen jest w języku szwedzkim. Więc opcja z wydaniem włoskim jest praktycznie tylko dla osób które mogą we własnym zakresie dołożyć sobie odpowiednie napisy. Innego wydania w UHD póki co brak.

Przy okazji - tutaj porównanie wersji kinowej do reżyserskiej.

Widziałem tylko kinówkę, która mi się spodobała i chciałbym też zaliczyć wersję reżyserską, najlepiej na UHD, ale takiego wydania póki co nie ma. Decyzje, decyzje... :/

Może Lionsgate się zlituje i wyda z czasem jednak Midsommar na UHD (tak jak to zrobili z Hereditary czyli poprzednim filmem tego reżysera) tym bardziej, że póki co puścili w obieg tylko wersję kinową na BD ? Czas pokaże.


RE: Midsommar - Mierzwiak - 17-11-2019

Wersja reżyserska jest, z tego co wiem, ekskluzywna dla platform cyfrowych, chyba nawet tylko dla iTunes, polski to oczywiście nie dotyczy.


RE: Midsommar - misfit - 17-11-2019

Pozostaje mieć nadzieję, że ta ekskluzywność jest ograniczona czasowo... Wink

Jest tam na iTunes chociaż wersja 4K w HDR czy tylko 1080p ?


RE: Midsommar - Mierzwiak - 17-11-2019

W USA mają 4K Dolby Vision + Atmos.

U nas jeszcze nie ma i nie wiem czy będzie, ale jeśli tak to tylko w 1080p. U nas jest tak, że jeśli film jest z dużego studia i dystrybuuje go ktoś pokroju Galapagos czy Imperiala, to też mamy 4K DV / HDR, ale już tytuły które dystrybuuje u nas Monolith, Kino Świat itd. są dostępne tylko w 1080p. Idiotyzm.


RE: Midsommar - Szczepan600 - 17-11-2019

Z Gutkiem to spokojnie, bo zapowiadali próby z BD i wedle plotek to miały być Dir Cut. Midsommar i Parasite. Wiec mogą zaskoczyć :-)


RE: Midsommar - misfit - 17-11-2019

Uwierzę dopiero jak zobaczę to na własne oczy Big Grin


RE: Midsommar - Ethan - 17-11-2019

Wydania Gutka nie będzie, bo okazało się, że ich nie stać.


RE: Midsommar - kryst007 - 17-11-2019

(17-11-2019, 16:30)Ethan napisał(a):  Wydania Gutka nie będzie, bo okazało się, że ich nie stać.

Przecież jakiś czas temu pisali mi, że "na pewno pojawi się na DVD". Wtedy uważali, że ich stać? Skąd w ogóle masz taką informację?


RE: Midsommar - Ethan - 17-11-2019

na dvd będzie. mówie o brd.


RE: Midsommar - kryst007 - 17-11-2019

Ufff... Już się wystraszyłem, że w ogóle darują sobie Smile