Filmozercy.com | Forum
Mayfly - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Mayfly (/watek-mayfly)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Mayfly - Użytkownik usunięty64562 - 24-12-2014

Post usunięty


RE: Mayfly - matwiko - 25-12-2014

Skoro już wątek Mayfly, to dodam coś bo to mój ulubiony dystrybutor.
Kiedyś wydawał filmy Gutka, potem odłączył się i stał się niezależnym dystrybutorem. Głównie kino artystyczne i autorskie. Wydał wiele arcydzieł światowego kina, filmy Kurosawy, Felliniego, Bunuela, Polańskiego i dużo klasyki kina Radzieckiego. Nieraz pięknie opakowane. Znakomite wydania boxów Formana, Kurosawy x2, seria horrorów dark collection z plakatami i piękne wysokie boxy: Wong Kar Waia x2, Kim Ki duka i Hala Harleya. Większość z tych wydań jest już trudno dostępna i są nie lada gratką dla miłośników ambitnego kina.
Fajnie że zaczynają przygodę z BD. Jestem tylko ciekaw czy zaczną wydawać na nim coś z klasyki, może w końcu jakieś boxy BD...


RE: Mayfly - Inuki - 09-07-2015

Mayfly ruszyło z akcją na Polak Potrafi - chcą wydać na DVD i Blu-ray film "Co robimy w ukryciu", czyli komedię o nowozelandzkich wampirach. Poniżej pozwolę sobie zacytować część opisu i podać link do projektu. Poczekam jak się sprawa rozwinie, ale jeżeli będzie realna szansa na zrealizowanie tego projektu, to możliwe, że go wesprę, bo słyszałem, że film jest ponoć świetny. U mnie niestety nie grali go nigdzie w pobliżu i nie miałem jak obejrzeć. Najniższy próg cenowy z filmem na Blu-ray to 70zł. Są jeszcze inne do których dodawane są inne filmy, plakaty i gadżety. Na chwilę obecną projekt wsparło 14 osób i mają już 975zł z 17500zł, a do końca zostały 42 dni. Liczę, że jeżeli projekt wypali, to w podobny sposób wydadzą też inne filmy, m.in. "Grobowiec świetlików", ale jak sami pisali na Fejsie - wszystko zależy od powodzenia tego projektu.

"Celem naszego projektu jest zgromadzenie pieniędzy na produkcję rozszerzonego wydania filmu „Co robimy w ukryciu” na nośnikach DVD i Blu-ray. Film wprowadzony do kin 27 lutego 2015 przez ponad 11 tygodni nie schodził z kinowych repertuarów. Polska publiczność pokochała nowozelandzkie wampiry. Niektórzy mówią, że film ma już status kultowego, inni, że w życiu tak głośno nie śmiali się na żadnym filmie. Jedno jest pewne. Chcemy wydać "Co robimy w ukryciu" na DVD i Blu-ray i zamierzamy zrobić to naprawdę dobrze.

Do wydania dołączymy maksymalną liczbę dodatków w postaci ponad 2 godzin materiałów dodatkowych:
- wywiady z twórcami
- behind the scenes
- sceny usunięte
- making of
- sceny w wersji rozszerzonej
- wywiady z postaciami
- filmiki o szczegółach życia bohaterów
- „Co robimy w ukryciu: Pogaduchy z wampirami” (2005) - krótkometrażowy film w reżyserii Taiki Waititiego i Jemaine’a Clementa, który stał się podstawą wersji kinowej

Słowem, na płytach DVD i Blu-ray znajdą się wszystkie dostępne, ale niepublikowane wcześniej materiały dodatkowe, powstałe podczas produkcji „Co robimy w ukryciu”.

DVD zostanie wydane w digipacku, zaś Blu-ray w klasycznym, dobrej jakości niebieskim opakowaniu."

https://polakpotrafi.pl/projekt/co-robimy-w-ukryciu


RE: Mayfly - Gieferg - 09-07-2015

Cytat:DVD zostanie wydane w digipacku, zaś Blu-ray w klasycznym, dobrej jakości niebieskim opakowaniu."

Niech się lepiej bardziej postarają.


RE: Mayfly - Mefisto - 09-07-2015

film super, 7 dyszek byłbym w stanie dać, ale za digi blu, a nie zwykły amaray Sad ale wiadomość dobra, będę obserwował


RE: Mayfly - Inuki - 09-07-2015

Spytam ich na Fejsie o digi do Blu, może akurat zrobią jakieś limitowane wydanie dostępne tylko w tym projekcie. Jak co, to lajkujcie i piszcie, że jesteście "za" :-D


RE: Mayfly - matwiko - 09-07-2015

2 pytania
1. To mayfly jest już upadłym dystrybutorem? Nie mają środków na wydawanie nowych filmów i muszą się posiłkując takimi projektami? Dobry dystrybutor który lata swietnosci ma już za sobą. Ostatnio zauważyłem że założyli konto na allegro i wyprzedzają asortyment. Podejrzewam że to ostatnie jego podrygi.
2. Wydanie filmu w polskiej wersji na nasz rynek, licencję autoring, pudełka i dystrybucja itd. dvd i blu to koszt 17500 aby wyjść na zero?


RE: Mayfly - Inuki - 20-09-2015

Podobno wydanie DVD "Wilczych Dzieci" jest skopane - brakuje końcówki filmu, a dokładniej samych napisów. Tak więc jak ktoś chce kupić to musi uważać. Nowe, poprawione wydanie już się ponoć robi :-)

Ja korzystając z okazji podaję link do mojej recki wydania Blu-ray :-)

http://komiksowyswiat.blogspot.com/2015/08/wilcze-dzieci-recenzja-wydania-blu-ray.html


RE: Mayfly - Gieferg - 20-09-2015

I jeszcze Grębski za lektora, masakra Smile


RE: Mayfly - Inuki - 20-09-2015

(20-09-2015, 20:03)Gieferg napisał(a):  I jeszcze Grębski za lektora, masakra Smile

Ja jakoś z innymi filmami, których lektorem jest Pan Grębski się nie spotkałem (a przynajmniej nie kojarzę), ale w "Wilczych Dzieciach" słucha się go bardzo przyjemnie. Z początku głos wydawał mi się troszkę monotonny, ale już po kilku minutach przywykłem i nie miałem problemów z odsłuchem lektora, aż do końca filmu Smile