Filmozercy.com | Forum
DVD NTSC jako m2ts - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: DVD NTSC jako m2ts (/watek-dvd-ntsc-jako-m2ts)

Strony: 1 2


DVD NTSC jako m2ts - Nfsfan83 - 12-12-2019

Walczę ostatnio z jedną rzeczą.

Zacząłem oglądać moje DVD bez rippowania... jest szansa u mnie na ewolucję Wink ale jak, z PAL nie mam problemu to mam problem z NTSC.

Robię tak:

1. DVD Fab i zrzucam film na dysk
2. w mkvtools przy użyciu mmg łącze vob-y w plik video mkv, nie zmieniam fps zostawiam 29.97
3. w tx muxer dodaję ten video.mkv, dodaję ac3 i tx muxer tworzy plik - m2ts, dzięki czemu oglądam film z DVD na usb, bez rippowania z lektorem

ale tutaj zaczyna się problem

Jak udało mi się zrobić przy przypadku Joe Vs Vulcano, w tx muxer w pliku video dałem remove pulldown i z 29.97 zrobiło się ładne 23.976 tak w przypadku np License To Drive jest taki problem:

[Obrazek: xHnpSiU.jpg]

jest problem z tym okienkiem i komunikatem "pulldown missing marks" , co robi, że audio z lektorem jest rozjechane, podczas gdy dvdrip zrobiony przez Virutal Dub z filtrem IVTC jest perfect.


RE: DVD NTSC jako m2ts - prodarek - 12-12-2019

A mkv nie możesz zrobić zamiast m2ts?


RE: DVD NTSC jako m2ts - Gieferg - 12-12-2019

Tylko po cholerę robić z DVD MKV jeśli się nie rekompresuje?
I po co w ogóle jakakolwiek zmiana formatu?

EDIT: ok, do oglądania na USB pewnie będzie wygodniej, ja bym to nagrał na płytkę.

Cytat:2. w mkvtools przy użyciu mmg łącze vob-y w plik video mkv, nie zmieniam fps zostawiam 29.97
Z DVD wyciągasz strumienie w całości przy pomocy PGCDemux, zabawy w składanie vobów nie są najlepszym pomysłem.
Składasz czym tam chcesz, na co ci ten pulldown w ogóle?


RE: DVD NTSC jako m2ts - Nfsfan83 - 12-12-2019

tx muxer nie może dodać vob-ów po kolei, a muszę zrobić 23.97 bo inaczej ekran drży Wink przeplot nie usunięty.

mkv mi z vob-ami nie czyta tv.

Gieferg, czy tym PGCDemux zrobię plik aby dodać do tx muxer?


RE: DVD NTSC jako m2ts - Gieferg - 12-12-2019

Tak. Wyciągnie ci z DVD .m2v (video) i .ac3 (zazwyczaj). TS_Muxer to łyknie - składam w ten sposób seriale z DVD do nagrania na płycie Blu-ray po 10-12 odcinków wchodzi wtedy na jedną.

Cytat:, a muszę zrobić 23.97 bo inaczej ekran drży
Nigdy nie zmieniałem 29,97 na nic innego więc tu nie pomogę.


RE: DVD NTSC jako m2ts - Nfsfan83 - 12-12-2019

I nie drży ekran przy 29.97? tzn z tym drżeniem to miałem jak dałem 29.97 remove pulldown i na 25 fps


RE: DVD NTSC jako m2ts - prodarek - 12-12-2019

Po to żeby sprawdzić czy też będą problemy z synchronizacją, ale raczej nie będzie bo to właśnie stary tsmuxer ma wiele błędów które do dzisiaj nie ostały naprawione.
Kolejna korzyć to robienie wszystkiego w jednym programie mkvtools i oszczędność miejsca, kontener mkv w przypadku ripów BD oszczędza masę miejsca na dyskach w przypadku DVD nie będzie to już aż taka różnica.

Nie możesz w mkvtools złożyć całego filmu a w tsmuxer zamienić na m2ts?


RE: DVD NTSC jako m2ts - Gieferg - 12-12-2019

A mówimy właśnie o DVD.
Sam nie używam MKV ponieważ posługuję się tylko i wyłącznie formatami takimi jak na oryginalnych płytach.

Cytat:29.97 remove pulldown i na 25 fps
WTF? XD
I co niby chciałeś w ten sposób osiągnąć?
25 jest "niekompatybilne" z 29,97, nic sensownego w ten sposób nie zrobisz. Jak już musisz się bawić w zmienianie fps na 25 (co z reguły nie ma sensu), to najpierw z 29,97 na 23,976 a potem ewentualnie kombinuj ze 23,976 na 25 - taką operację może ze dwa razy zrobiłem (nie pamiętam już jakim programem, bo było to z 10 lat temu) jak potrzebowałem zgodny fps do faneditu.


RE: DVD NTSC jako m2ts - Nfsfan83 - 12-12-2019

Przy dvdrip to pestka robisz 23.976 potem avi na 25 fps i luzik ale chciałem sobie zaoszczędzić czasu kodowania i stratnej jakości, a 25 fps bo lektor żywszy czasami jest.

prodarek tak robie ale chciałem w tx muxer zrobić z 29.97 na 23.976


RE: DVD NTSC jako m2ts - Gieferg - 12-12-2019

Cytat:a 25 fps bo lektor żywszy czasami jest.
Że co znowu? :|