Filmozercy.com | Forum
PSY 3 - W imię zasad (2020) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: PSY 3 - W imię zasad (2020) (/watek-psy-3-w-imie-zasad-2020)

Strony: 1 2 3 4


PSY 3 - W imię zasad (2020) - pred895 - 17-01-2020




Przepraszam za niektóre myśli bez składu i ładu, ale nadal jestem roztrzęsiony, bo czuje się jakbym zobaczył członka rodziny po 26 latach... Po tylu seansach, lekcjach wyciągniętych z kina idąc na Psy cholernie bałem się tego jak Pasikowski zdoła udźwignąć to po latach, jaka jest metoda na idealną kontynuację, z jednej strony się cieszyłem ale z drugiej zdrowy rozsądek podpowiadał mi że na tle tego co się teraz dzieje w Polskim kinie sensacyjnym tu z pozdrowieniami dla Pana Vegi nie obrażając jego fanów bałem się że to wszystko zakazi moje kochane wspomnienia, postaci, reżysera i kompozytora muzyki. Od momentu zakupu biletu bałem się wejść na salę, wypiłem kawę w pobliskim hotelu jednym łykiem i wszedłem na sale. Światła gasną rozbrzmiewa Lorenc i Linda pijący herbatę na dołku i już wiem że oddechu zabraknie mi do samego końca seansu.Pasikowski umiejętnie uniknął pokazania dziadków w komicznej postawie twardzieli którzy po latach chcą coś udowodnić. Tutaj chcą po prostu żyć po swojemu, ale przez ich przeszłość nie ma na to miejsca. Linda zmęczony opluwany na każdym kroku, nie stara się nikomu niczego udowodnić łącznie z duecie z Pazurą są jak bracią w tym nieszczęściu. Genialna sekwencja w kostnicy Boguś tu odjechał na maxa, równie kapitalna sekwencja na balkonie u Waldka. Niby to tylko słowa ale po tylu latach Pasik dał mi okazję zatrzymać się powspominać z nimi to co było a wszystko przy doskonałym akompaniamencie Lorenca. To jeden z tych filmów w który fajnie balansuje też wielowątkowość i postacie bo Linda, Cezary , Dorociński, Frycz, Fabjański mają tutaj swoje pole do popisu i nie czuje się przepychu i natłoku tylu kreacji( na dodatek grają tu coś zupełnie odmiennego od tego co wcześniej widzieliśmy). Bardzo realistycznie ukazana korupcja w policji na tle znanych nam wydarzeń z życia codziennego. Jest to tak realistyczny i współczesny film że ja jako widz uwierzyłbym że to Maurer przechodzi przez ulicę obok mnie po latach spędzenia w kicu a Waldek Morawiec jest działaczem działkowym. No po prostu cud miód. Owszem można się doczepić do zbyt rozwleczonego romansu Dorocińskiego, zbyt szybkiej przemiany Fabijanskiego na Amerykańskiego Snajpera z szóstym zmysłem no i wpieprzenie Angeli ale ten wątek wybronił się z kapitalnym dialogiem z Lindą ze łzami w oczach.... Och płakałem, szlochałem, siorbałem na tym filmie ze smutku, ze szczęścia i z niedowierzania z tak dobrej reżyserii,zdjęć i poszanowania do materiału przez aktorów, kompozytora i całej ekipy..Jest w filmie taka scena w której dziwka kiepuje Dorocińskiemu do popielniczki w samochodzie i jest to tak pokazane że pomyślałem w pierwszym momencie że to wpadka montażowa , ale nie na szczęście jest emocjonalny pay off. Naprawdę polecam wypad do kina zwłaszcza że nas kochany dystrybutor prawdopodobnie nie wyda tego na fizycznych nośnikach BD...
Napijmy się... Za co ? , za żywych i martwych, Zawsze wiernych, Komu Zasadom 10/10 W moim odczuciu, jak do tej pory zaraz po pierwszych Psach najlepszy Polski film sensacyjny

PS. Polecam przed kinem odświeżyć sobie drugą część bo jest mocno powiązana.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - piti198 - 18-01-2020

Dziwne, a w większości recenzji, jak i opinii widzów, jak na innym forum, na którym się udzielasz, film został zjechany, że takie dziadostwo, np:.
https://www.telemagazyn.pl/artykuly/psy-3-w-imie-zasad-recenzja-kotlet-z-psa-trzeciej-kategorii-pomielone-razem-z-buda-czyli-zemsta-emerytow-i-rencistow-78680.html
https://film.dziennik.pl/recenzje/artykuly/6423244,psy-3-w-imie-zasad-recenzja.html
https://kino.trojmiasto.pl/Psy-3-film-recenzja-psow-zwiastun-Linda-Pasikowski-n141497.html
http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25609853,psy-3-w-imie-zasad-recenzentow-nie-porwalo-za-zabicie.html
itd.
Ogólne opinie przeważają, że to taki lepszy Vega, jeśli to można uznać za jakiś komplement.
Chyba tylko gimbaza, która łyknie każdą głupotkę, będzie się podniecać, bo to chyba film adresowany do takich widzów.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - MarianPaz - 18-01-2020

Na filwebie ocena krytyków też dużo poniżej oczekiwanej. Miałem iść do kina, ale obawiam się, że Pasikowski zrobił równie nie udany film jak jego poprzedni czyli "Kurier". Chyba poczekam na premierę w VOD.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - pred895 - 18-01-2020

Ta na forum na którym się udzielam aktualnie jest pięć pozytywnych i jedna negatywna więc rzeczywiście został zjechany. Idźcie do kina a nie czytacie jakiś pazdzierz. Filmów Vegi nienawidzę, nie dotrwałem do końca większości z nich tak więc przyrównanie tego do niego to kompletna bzdura.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - piti198 - 18-01-2020

Całkiem możliwe, ale ocena 10/10 to przegięcie, tak jakby ten film nie miał żadnych wad.
Póki co to ja zamierzam jak zwykle obejrzeć w domu na blu-ray, bo do kina nie chodzę z powodu zbyt nieopanowanej widowni i braku warunków do prawidłowego odbioru i zrozumienia filmu.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - pred895 - 18-01-2020

Rozumiem twoje obawy odnośnie seansów w kinie nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, sam tez tego nie lubie i odkąd mam projektor w domu, to seanse w tradycyjnym kinie spadły praktycznie do zera, za wyjątkiem własnie rodzimych produkcji, których przyszłość na fizycznych nośnikach jest niepewna i przeważnie trzeba dłużej na nie czekać. Na Psach byłem o dziesiątej rano a na sali była garstka starszych ludzi prawdopodobnie również unikających weekendowego plebsu, tak więc polecam bardzo wczesne seanse, no i za bilet w Heliose w dniu premiery zapłaciłem 14,99, więc to bardzo pozytywne zaskoczenie było.


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - wachi40 - 19-01-2020

Byłem wczoraj.
Jak dla mnie 7/10


RE: PSY 3 - W imię zasad (2020) - Daras - 20-01-2020

(18-01-2020, 14:14)pred895 napisał(a):  (...)
Idźcie do kina a nie czytacie jakiś pazdzierz.
(...)
Twoja recenzja jest przekonująca i zarazem dość emocjonalna. Zatem kupię film na krążku (chyba wydadzą tylko DVD) i kiedyś się tu odezwę.

Słówko w innej sprawie. Co do zasady ufam krytykom internetowym oraz ocenom z Filmweb. Jednak nie zawsze. Właśnie czekam na płytkę „Krew Boga” (2018) z notą – uwaga – 4,6. Dlaczego podjąłem decyzję o zakupie? Zachęciły mnie: liczne wywiady z twórcami / aktorami, reportaż z planu zdjęciowego oraz pozytywna recenzja w papierowym miesięczniku KINO. Bardzo cenię rzeczone pismo. Intuicja podpowiada mi, że po domowej projekcji skrobnę na forum kilka ciepłych słów.


RE: Psy - piti198 - 24-05-2020

Kupiłem sobie te Psy i obejrzałem, w sumie całkowicie beznamiętnie bez większych emocji. Ten film został chyba zrobiony wyłącznie dla kasy, a większość zawartych bzdur i głupotek wywołuje jedynie zażenowanie i uśmiech politowania, jak np:.początkowa scena jak Dorociński goni tego gościa przez drogę doprowadzając do niebezpieczeństwa, wypadków, zamiast mu strzelić np w nogi, gangus nie mający kasy na łapówkę, policjant grożący gangusowi śmiercią jak ten mu nie da w łapę, ogólnie ten policjant jest całkowicie bezkarny, może robić wszystko, nikt go nie może ruszyć łącznie z komendantem, który generalnie ma wszystko w dupieZresztą tego typu bzdur jest więcej nie chce mi się już tego wymieniać. Ogólnie to można obejrzeć, jako zamknięcie serii, chyba że Pasikowski zrobi 4 część, jak coś tam wspominał. Można dać takie naciągane 6.


RE: Psy - LukeTerry - 25-05-2020

Mam płytkę z filmem już od prawie tygodnia, ale jeszcze nie wziąłem się za oglądanie. I tak pewnie będzie dopóki nie skończę netflix`owego The 100.