Filmozercy.com | Forum
Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray (/watek-filmy-na-netflix-wygladaja-lepiej-lub-tak-samo-jak-z-plyty-blu-ray)

Strony: 1 2 3


Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - zdichuu - 17-03-2020

Od pewnego czasu mam telewizor samsung ue43ru7172. I zauważyłem że oglądając filmy (1080p)
z Netflix przez aplikację w telewizorze, jakość obrazu jest lepsza lub identyczna jak z płyty Blu-Ray odtwarzanej na podstawowym Ps4.
Odyseja kosmiczna wygląda identycznie, jak i Birdman.
Wczoraj sprawdziłem Władca Pierścieni : Dwie Wieże i porównując obie wersje, lepiej wglada obraz na Netflix, który ma trochę więcej szczegółów.

Czy ktoś z was wie, jaka może być tego przyczyna?


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - Mr.Hankey - 17-03-2020

Pierwsze co przychodzi go głowy to problemy ze wzrokiem. 43 cale to niby niewiele, ale nawet na takim ekranie powinieneś bez problemu dostrzec kompresję Netflixa, choćby przy ciemniejszych ujęciach z Władcy Pierścieni.


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - Gieferg - 17-03-2020

Nie mają prawa wyglądać lepiej.


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - truvneeck - 17-03-2020

Pierwsze co przychodzi do głowy, to różne ustawienia wyświetlania obrazu dla odtwarzacza i aplikacji (ustawienia ostrości, gamma etc.). 100% pewności, że odtwarzasz jedno i drugie w takiej samej konfiguracji?
Podobnie jak koledzy wyżej jestem wstrząśnięty tymi rewelacjamiWink


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - Glaeken - 17-03-2020

Moim zdaniem to tylko pierwsze wrażenia niewprawionego oka. Netflix w 4K wygląda obłędnie jak na serwis streamingowy ale to wcale nie oznacza, że przebija obraz bezpośrednio z płyty UHD.


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - prodarek - 17-03-2020

Ale czym mniejszy ekran tym ciężej dostrzec różnicę do tego dochodzi odległość od wyświetlacza, więc mnie to tam nie dziwi.
Czy władca pierścieni nie występuje w różnych kolorystykach? Z nadmiarem koloru zielonego był jakiś taki problem i może to jest ta różnica?

Netflixa ma natywnie jako aplikacja w tv, żadnych kabli żadnych możliwych problemów z ustawieniem przestrzeni barw itd.

Dla testu można by zgrać płytkę BD to MKV i odpalić na tv bezpośrednio i wtedy porównywać.


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - sebas - 17-03-2020

(17-03-2020, 08:55)zdichuu napisał(a):  jakość obrazu jest lepsza lub identyczna jak z płyty Blu-Ray
A pod jakim względem lepsza?

Birdman ma średni  bitrate dla video na poziomie 35000kbps, Odyseja 29000kbps. Netflix dawał kiedyś bitrate na poziomie 4000-6000kbps, teraz z tego co wspominali tutaj na forum Koledzy, jest ot bardziej 2000-4000kbps. To nie może wyglądać tak samo, albo i lepiej. Czy to PS4 wysyła obraz 1080p/24? Nie są powłączane jakieś "ulepszacze" obrazu?


Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - vandel - 17-03-2020

43 całe tv na takim i dvd wygląda super. Ciężko będzie zobaczyć różnice pomiędzy netflix a Blu chyba że z nosem w ekranie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - Gieferg - 17-03-2020

Cytat:43 całe tv na takim i dvd wygląda super.

Może z 5 metrów, albo jak ktoś jest ślepy.
Zacząłem kupować Blu-ray w 2010 roku bo już na 32 calach DVD wyglądały za słabo.
Na 46 nie mogę na nie patrzeć inaczej niż z drugiego końca pokoju.


Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray - vandel - 17-03-2020

No to jestem ślepy bo z 2 metrów na tv 40 cali plazma różnicy nie widzę. Na 55 cali oled lub 65 cali fałd bije po oczach różnica pomiędzy netflix fullhd a Blu Ray

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka