Filmozercy.com | Forum
Steelbooki/Futurepacki - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Steelbooki/Futurepacki (/watek-steelbooki-futurepacki)



RE: Steelbooki/Futurepacki - Wolfman - 23-01-2021

Bo inne wiszą przez lata po 5 funta i nikt ich nie chce. We were soldiers dla przykładu tyle wisiało , a nakład 2000. Po co im się wysilać.


RE: Steelbooki/Futurepacki - Glaeken - 23-01-2021

Ilez razy można wydawać blade runnera czy odyseję żeby w końcu rynek się nasycił?! Tymczasem Kontakt Zemeckisa i Kula Levinsona (oba wysokobudżetowe filmy z gwiazdorską obsadą) przydałoby się wydanie w 4K.
(23-01-2021, 19:20)Wolfman napisał(a):  We were soldiers dla przykładu tyle wisiało [...]
Bo to chujowy film Wink Niech go wydadzą w serii "No one gives a fuck".. Ricky Gervais recommends.

Ktoś z was może kupował jumbo slipcovery? Uzbierało mi się co nieco slipcase'ów i próbowałem dopasować do nich slipcovery ale nie bardzo wiem jak. Znalazłem oferty w dwóch sklepach i w obu były to te same wymiary:

136 (w) x 30.5 (d) x 173 (h) mm
oraz
Height: ca. 172 mm
Depth: ca. 135 mm
ca. 30 mm

Rozumiem, że 30mm to grubość/szerokość grzbietu slipcovera. A nie ma np. na 40mm?


RE: Steelbooki/Futurepacki - kulcikriu - 29-01-2021

Mam pytanie o wydanie z Titans of Cult "Goodfellas" - widzę, że jest jeszcze dostępne na włoskim Amazonie - czy to jest to samo wydanie, co na brytyjskim?
https://www.amazon.it/Quei-Bravi-Ragazzi-Limited-Steelbook/dp/B08CFDK8W6/ref=pd_sbs_3?pd_rd_w=ViJN2&pf_rd_p=68f0bd4d-f848-4718-a0a9-b8cb636b1a86&pf_rd_r=AW6P69R2DXHPV7YPXZCV&pd_rd_r=1656d846-fcb4-4908-b7e2-d4577b644f4d&pd_rd_wg=bRAeW&pd_rd_i=B08CFDK8W6&psc=1
Nie było chyba "zitalianizowanej" wersji tego wydania (okładki, bo polskie napisy raczej ma na pewno)? Przypuszczam, że Titans of Cult ma tylko jedno - brytyjskie wydanie, ale pewności nie mamSmile Domyślam, że to pewnie pytanie tych z cyklu głupich, ale wolę je zadać przed zakupemWink


RE: Steelbooki/Futurepacki - Dziel - 29-01-2021

Niestety to włoskie wydanie ma na pudelku tytuł i napisy po włosku. Jeśli chodzi o polską wersję językową to jest dostępna również i w tym wydaniu.
Seria Titans of Cult ma 3 różne wydania: angielskie, francuskie i włoskie.
Tutaj masz unboxing





RE: Steelbooki/Futurepacki - kulcikriu - 29-01-2021

Dzięki! Szkoda


RE: Steelbooki/Futurepacki - engajner - 29-01-2021

Też chciałem kupić tego steela ale tego włoskiego tytułu nie przetrawie. Podobnie jak Il Cavaliere Oscuro Smile


RE: Steelbooki/Futurepacki - Dziel - 29-01-2021

No niestety ja również nie mógłbym patrzeć na takie pudełka na półce Wink Jedyny plus to brak oznaczeń wiekowych Wink


Steelbooki/Futurepacki - Bykovsky - 31-01-2021

Wiem, że to mogą być nietypowe pytania, jednak zastanawia mnie, skąd ludzie mają tyle steelbooków w swoich kolekcjach.

Przygodę z kolekcjonowaniem filmów na UHD Blu-ray chciałem zacząć od tego, żeby każdy film mieć w steelbooku. Przekonałem się jednak, że nie wszystkie filmy są wydawane w taki sposób, no okej, trudno. Jednak co bardziej mnie zmartwiło to fakt, że...

.... nawet jeśli film był wydany w steelbooku, to nigdzie nie mogę tego znaleźć. Wszędzie wszystko jest wyprzedane. Swój pierwszy film UHD Blu-ray "The Revenant" kupiłem w zwykłym wydaniu, bo kilka godzin przeszukałem Internet, a jedynie wyszukało mi aukcje na eBay z używanymi steelbokami. "Venom" też już niedostępny, a bardzo bym chciał zakupić takie wydanie steelbook.

Dodatkowo, czy steelbook danego filmu jest taki sam dla Blu-ray i UHD Blu-ray? Czy ten drugi może posiada logo "4K Ultra HD"? Gubię się trochę w tym wszystkim.

Ostatnia kwestia, która mnie nurtuje, to czy przy zakupie wydania w steelbooku, jest on dołączany w opakowaniu do zwykłego pudełka z płytami, czy właśnie zamiast pudełka jest tylko i wyłącznie steelbook?

Dzięki za wyrozumiałość.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


RE: Steelbooki/Futurepacki - Wolfman - 31-01-2021

Obejrzyj kolekcję u użytkowników, unboxing na yt (nawet pred14043234 ma u siebie w kolekcji) , ofertę sklepu. Prościej się nie da.


RE: Steelbooki/Futurepacki - truvneeck - 31-01-2021

(31-01-2021, 17:58)Bykovsky napisał(a):  Przygodę z kolekcjonowaniem filmów na UHD Blu-ray chciałem zacząć od tego, żeby każdy film mieć w steelbooku.

Brawurowe, kosztowne i (jak sam się już przekonałeś) niewykonalne. Primo: nie każdy film dostaje edycję steelbook (ba, niektóre nie dostały nawet edycji BD :<), secundo: te, które dostały a nie zbierałeś na bieżąco są wyprzedane i albo dostępne za chore pieniądze na e-bayu, albo wcale. Tertio: nawet jeśli uda ci się kupić używany steelbook BD, możesz chcieć kupić ten sam film w 4k... i tutaj wracasz do punktu pierwszego.

Wydania steelbook BD i UHD nowych filmów bardzo często różnią się grafiką i najczęściej są 2 różne. Do tego dochodzą wydania ekskluzywne z dodatkowymi bajerami (np. FAC- filmarena collection, WEET, Novamedia etc.), które najczęściej wydają własną wersję z inną grafiką, tłoczeniem, lakierem błysk itd. ale one są na dzień dobry o połowę droższe, jak nie lepiej. W zależności od kraju wydania może się też okazać, że grafika, która u nas jest na wydaniu BD, gdzie indziej zdobi wydanie UHD i na odwrót. Niestety trzeba to badać samemu, premiera każdego filmu to osobny przypadek. Pomocne będą: filmoskop, nasze forum, strony typu hidefninja.com, czy bluray.com.

Kupując steelbook dostajesz steelbook, po co byłby ci plastik? Rozumiem, że pytanie wzięło się od edycji kolekcjonerskich gier- tam steelbook jest dodatkowym bajerem. Tutaj (poza filmem rzecz jasna) jest clue zakupu.

Sam na początku stałem przed dylematem, bo od razu spodobał mi się pomysł na bibliotekę steelbooków. Niestety szybko trzeba było zweryfikować priorytety i albo przełknąć wysoki koszt używek, na które premierowo nie miałem szansy się załapać, albo odpuścić. Ratunkiem będą reedycje - w ostatnim czasie często wznawiane są steelbooki do filmów, które zostały wydane w UHD. Warto śledzić wątek o zapowiedziach, oprócz nowych pozycji katalogowych od czasu do czasu pojawiają się reedycje. Tu najczęściej z pomocą przychodzi sklep zavvi.com.
Ostatecznie sam mam kolekcję mieszaną z filmami w plastiku i steelbooki. Dodatkowo w sporej części steelbooków (z różnych powodów) mam powymieniane płyty na UHD, trudniej je wtedy odsprzedać (ale generalnie nie po to kupuję coś do kolekcji, żeby potem sprzedać). I tu pojawia się kwestia przyjętych priorytetów- zależy ci na pełnych wydaniach, wydaniach z polską wersją, na steelbookach, na wydaniu UHD, na ładnej grafice, na wykończeniu (mat, błysk) ? W większości przypadków przynajmniej kilka z wymienionych opcji się wyklucza i od Ciebie zależy które z nich będą mieć znaczenie dla Twojej kolekcji.