Filmozercy.com | Forum
Steelbooki/Futurepacki - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Steelbooki/Futurepacki (/watek-steelbooki-futurepacki)



RE: Steelbooki/Futurepacki - Bykovsky - 31-01-2021

(31-01-2021, 19:53)truvneeck napisał(a):  
(31-01-2021, 17:58)Bykovsky napisał(a):  Przygodę z kolekcjonowaniem filmów na UHD Blu-ray chciałem zacząć od tego, żeby każdy film mieć w steelbooku.

Brawurowe, kosztowne i (jak sam się już przekonałeś) niewykonalne. Primo: nie każdy film dostaje edycję steelbook (ba, niektóre nie dostały nawet edycji BD :<), secundo: te, które dostały a nie zbierałeś na bieżąco są wyprzedane i albo dostępne za chore pieniądze na e-bayu, albo wcale. Tertio: nawet jeśli uda ci się kupić używany steelbook BD, możesz chcieć kupić ten sam film w 4k... i tutaj wracasz do punktu pierwszego.

Wydania steelbook BD i UHD nowych filmów bardzo często różnią się grafiką i najczęściej są 2 różne. Do tego dochodzą wydania ekskluzywne z dodatkowymi bajerami (np. FAC- filmarena collection, WEET, Novamedia etc.), które najczęściej wydają własną wersję z inną grafiką, tłoczeniem, lakierem błysk itd. ale one są na dzień dobry o połowę droższe, jak nie lepiej. W zależności od kraju wydania może się też okazać, że grafika, która u nas jest na wydaniu BD, gdzie indziej zdobi wydanie UHD i na odwrót. Niestety trzeba to badać samemu, premiera każdego filmu to osobny przypadek. Pomocne będą: filmoskop, nasze forum, strony typu hidefninja.com, czy bluray.com.

Kupując steelbook dostajesz steelbook, po co byłby ci plastik? Rozumiem, że pytanie wzięło się od edycji kolekcjonerskich gier- tam steelbook jest dodatkowym bajerem. Tutaj (poza filmem rzecz jasna) jest clue zakupu.

Sam na początku stałem przed dylematem, bo od razu spodobał mi się pomysł na bibliotekę steelbooków. Niestety szybko trzeba było zweryfikować priorytety i albo przełknąć wysoki koszt używek, na które premierowo nie miałem szansy się załapać, albo odpuścić. Ratunkiem będą reedycje - w ostatnim czasie często wznawiane są steelbooki do filmów, które zostały wydane w UHD. Warto śledzić wątek o zapowiedziach, oprócz nowych pozycji katalogowych od czasu do czasu pojawiają się reedycje. Tu najczęściej z pomocą przychodzi sklep zavvi.com.
Ostatecznie sam mam kolekcję mieszaną z filmami w plastiku i steelbooki. Dodatkowo w sporej części steelbooków (z różnych powodów) mam powymieniane płyty na UHD, trudniej je wtedy odsprzedać (ale generalnie nie po to kupuję coś do kolekcji, żeby potem sprzedać). I tu pojawia się kwestia przyjętych priorytetów- zależy ci na pełnych wydaniach, wydaniach z polską wersją, na steelbookach, na wydaniu UHD, na ładnej grafice, na wykończeniu (mat, błysk) ? W większości przypadków przynajmniej kilka z wymienionych opcji się wyklucza i od Ciebie zależy które z nich będą mieć znaczenie dla Twojej kolekcji.
Dzięki za tak długą odpowiedź. W 100% wyjaśniła moje wątpliwości. Szacun że wyczerpałeś temat.

Myślę, że jednak odpuszczę sobie kolekcjonowanie filmów w steelbookach, chyba że będą to jakieś wydania zbiorcze jakiejś trylogii itp. i będzie mi zależało na filmach samych w sobie, a steelbooki będą dodatkiem. Nie zależy mi na polskich napisach, bo i tak oglądam z angielskimi.

Lubię po prostu mieć wszystko jednolite, ale najwidoczniej nie ma na to szans.

PS. Tak, pytanie o plastik i steelbook sprzedawane jako zestaw, wzięło się z kolekcjonerek gier Wink


RE: Steelbooki/Futurepacki - Dziel - 31-01-2021

Jeśli interesuje cię kolekcjonowanie steelbooków, a opuściłeś dotychczasowe wydania, które teraz są już niedostępne to w większości przypadków szkoda sobie nimi zawracać głowę, bo tak jak kolega wyżej wspomniał niektóre z nich kosztują teraz na ebayu majątek i lepiej już zakupić zwykłe plastikowe wydanie Wink
Najlepiej zacznij kupować to co cię interesuje na bieżąco. Nie warto czekać z zakupem steelbooków do wyprzedaży, bo przeważnie wyprzedają się zanim do niej dojdzie Wink Jak już zaczniesz kolekcjonować steele to uprzedzam cię jest to kosztowne i wciąga Wink


RE: Steelbooki/Futurepacki - sebas - 31-01-2021

(31-01-2021, 21:10)Bykovsky napisał(a):  Myślę, że jednak odpuszczę sobie kolekcjonowanie filmów w steelbookach, chyba że będą to jakieś wydania zbiorcze jakiejś trylogii itp. i będzie mi zależało na filmach samych w sobie, a steelbooki będą dodatkiem.
Według mnie, nie ma sensu patrzeć na to "kolekcjonowanie" w ten sposób, że podstawowym kryterium wyboru filmu jest rodzaj opakowania. Film jest fajny, to go kupujesz. Jak dodatkowo jest możliwość zakupu wydania w steelbooku, który jest Ci się podoba, to możesz wybrać steelbook. Jeżeli natomiast film Cię za bardzo nie interesuje, to nawet jak ma nie wiem jak śliczny steelbook, zakup nie ma sensu. W przeciwnym wypadku, po pewnym czasie będziesz miał na półce dużo ładnych, kolorowych metalowych pudełek, których zawartości nie będziesz miał ochoty umieścić w odtwarzaczu.

(31-01-2021, 21:10)Bykovsky napisał(a):  Nie zależy mi na polskich napisach, bo i tak oglądam z angielskimi.
Angielskie też nie zawsze są. Na rynku niemieckim, czy francuskim jest wiele ciekawych wydań (również w steelbookach) dobrych filmów, niedostępnych w UK. Napisów angielskich brak.

(31-01-2021, 21:10)Bykovsky napisał(a):  Lubię po prostu mieć wszystko jednolite, ale najwidoczniej nie ma na to szans.
Z "plastikowymi" pudełkami też tak nie będzie. Raz są niebieskie, raz przeźroczyste (np te od Arrow). Amaraye na rynek UK są wyraźnie grubsze. Raz dostaniesz slipcover, a raz nie.

Dyskusja fajna, ale chyba lepiej kontynuować ją tutaj:
https://forum.filmozercy.com/watek-kolekcjonowanie


RE: Steelbooki/Futurepacki - CivilWar - 31-01-2021

(31-01-2021, 17:58)Bykovsky napisał(a):  .... nawet jeśli film był wydany w steelbooku, to nigdzie nie mogę tego znaleźć. Wszędzie wszystko jest wyprzedane. Swój pierwszy film UHD Blu-ray "The Revenant" kupiłem w zwykłym wydaniu, bo kilka godzin przeszukałem Internet, a jedynie wyszukało mi aukcje na eBay z używanymi steelbokami. "Venom" też już niedostępny, a bardzo bym chciał zakupić takie wydanie steelbook.

Koledzy już trochę wyjaśnili temat steelbooków, więc tylko podsyłam możliwość kupienia steelbooków "Venoma" w wydaniu FAC z Filmareny (w 3 różnych dostępnych edycjach).
https://www.filmarena-eng.com/blu-ray-3d-fac-venom-fullslip-lenticular-magnet-edition-1-3d-2d-steelbook-limited-collectors-edition-numbered
https://www.filmarena-eng.com/blu-ray-3d-fac-venom-double-3d-lenticular-xl-fullslip-edition-2-3d-2d-steelbook-limited-collectors-edition-numbered
https://www.filmarena-eng.com/blu-ray-3d-fac-venom-lenticular-3d-xl-fullslip-edition-3-4k-ultra-hd-3d-2d-steelbook-limited-collectors-edition-numbered

+ wydanie filmu "The Revenant" w edycji FAC, gdzie znajduje się m.in. steelbook i film w BD:
https://www.filmarena-eng.com/blu-ray-fac-42-the-revenant-e2-john-fitzgerald-fullslip-lenticular-magnet


RE: Steelbooki/Futurepacki - Dziel - 01-02-2021

Best Buy zapowiedział na 23 marca steelbook Godzilla 4K. Świetna grafika Smile

[Obrazek: 1612131451944-png.497111]


RE: Steelbooki/Futurepacki - sebas - 02-02-2021

Wygląda na to, że steelbooki UHD z Gwiezdnymi Wojnami, które dostępne były do tej pory tylko na zavvi, powoli zaczynają się pojawiać w innych sklepach. Właśnie ruszyła przedsprzedaż na fnac.com.
Na amazony pewnie też trafią...


Steelbooki/Futurepacki - Glaeken - 04-02-2021

Na zavvi rzucili trylogie hobbita i lotra w steelach. Ktos ma jakis kod znizkowy? Dzieki

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Steelbooki/Futurepacki - paniron - 05-02-2021

(04-02-2021, 13:45)Glaeken napisał(a):  Na zavvi rzucili trylogie hobbita i lotra w steelach. Ktos ma jakis kod znizkowy? Dzieki

Kody na zavvi nie działają zazwyczaj na pre-ordery. Wiec albo kupisz teraz płacąc pełna cenę, lub ryzykujesz ze się nie wyprzeda do premiery i wtedy możesz użyć kodów.

Tymczasem, również na zavvi kolejny steel z serii ''Sci-fi Destination Series ''

Ucieczka Logana

Data wydania: 29.03.2021, link będzie aktywny pewnie na weekendzie.

[Obrazek: thumb-300x300-17611-12866135-4004837320739323.jpg]

EDIT:

Z instagrama Titans of cult

[Obrazek: d2cbec18-d9ed-4e5e-a706-d26a293fe845-jpeg.497531]


RE: Steelbooki/Futurepacki - fire_caves - 05-02-2021

(05-02-2021, 12:15)paniron napisał(a):  Z instagrama Titans of cult
W sumie bardziej nadawałby się do Batman Returns, bo tam Batmobil odgrywał większą rolę, ale cacuszko, tak czy owak.


RE: Steelbooki/Futurepacki - Mierzwiak - 05-02-2021

No i to w Batman Returns pojawiły się widoczne na tym steelu plany Batmobilu.

Tak czy siak brzydki, bez pomysłu na jakąkolwiek kompozycję czy kolorystykę.