Filmozercy.com | Forum
Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) (/watek-niezniszczalni-the-expendables-seria)

Strony: 1 2 3 4


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Daras - 13-01-2018

Dwie ciekawostki…

1. „Niezniszczalni 2” to pierwszy (?) na świecie film BD ze wsparciem DTS Neo X. Zatem zakodowany dźwięk powinien popłynąć z dziewięciu, a nawet jedenastu kanałów (plus oczywiście sub).

http://www.areadvd.de/news/usa-the-expendables-2-mit-dts-neox-11-1-sound-auf-blu-ray-disc/

Przy pomyślnych wiatrach będę miał dziś sposobność do przetestowania powyższego. Cool

2. Hmm, „Niezniszczalni 2” dostał na FILMWEB notę 7 / 10. Wink


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Gieferg - 13-01-2018

I co z tego? (punkt 2) Cóż to za "ciekawostka"? (nawiasem mówiąc - za wysoka ocena, film w porównaniu do jedynki jest słaby, nudny i głupkowaty).

Cytat:Przy pomyślnych wiatrach będę miał dziś sposobność do przetestowania powyższego.
Tak? A z czego i na jakim sprzęcie go obejrzysz?


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Daras - 13-01-2018

(13-01-2018, 13:41)Gieferg napisał(a):  I co z tego? (punkt 2) Cóż to za "ciekawostka"? (nawiasem mówiąc - za wysoka ocena, film w porównaniu do jedynki jest słaby, nudny i głupkowaty).

A czy kolega zauważył emotkę?


(13-01-2018, 13:41)Gieferg napisał(a):  
Cytat:Przy pomyślnych wiatrach będę miał dziś sposobność do przetestowania powyższego.
Tak? A z czego i na jakim sprzęcie go obejrzysz?

Poproszę znajomego prowadzącego specjalistyczny sklep o puszczenie wybranych fragmentów na sprzęcie będącym wyposażeniem salonu (nie wiem czy dziś zdążę). W najgorszym wypadku uzyskam namiastkę tych wrażeń dzięki słuchawkom Sony MDR HW 700 DS. To ostatnie na 99%.
W całej zabawie bardziej mi chodzi o ocenę audio niż sam film...

Za moment wychodzę z domu i nie będę mógł przez jakiś czas odpowiedzieć na inne (ewentualne) pytania.


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Gieferg - 13-01-2018

Cytat:A czy kolega zauważył emotkę?

Zauważył. Ale jeśli to miał być jakiś żart to jego sens mi umyka.

Cytat:Poproszę znajomego prowadzącego specjalistyczny sklep o puszczenie wybranych fragmentów na sprzęcie będącym wyposażeniem salonu (nie wiem czy dziś zdążę). W najgorszym wypadku uzyskam namiastkę tych wrażeń dzięki słuchawkom Sony MDR HW 700 DS. To ostatnie na 99%.
W całej zabawie bardziej mi chodzi o ocenę audio niż sam film...

A film z taką ścieżką skąd?


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Mierzwiak - 13-01-2018

Najpewniej z cywilizowanego kraju w którym tak to wydano, czyli np. z USA, UK Smile


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - misfit - 13-01-2018

Gieferg chyba powątpiewa, ja zresztą też Wink czy Daras dysponuje takową płytką.

Daras - myślę, że lepiej spożytkujesz czas jeśli wybierzesz się z jakąś fajną płytką w Atmosie, niekoniecznie w takim setupie głośników:

[Obrazek: Zao4E4U.png]

Polecam np. pożyczyć Pacific Rim UHD BD - przy okazji uda Ci się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zobaczysz co potrafi HDR (zakładając, że w tym salonie dysponują odpowiednim sprzętem).


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Gieferg - 13-01-2018

Cytat:Gieferg chyba powątpiewa, ja zresztą też Wink czy Daras dysponuje takową płytką.

Dokładnie.


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Daras - 14-01-2018

Jestem.
Spróbuję wszystko poukładać, jednak skrótowo. Niniejszy dział raczej nie dotyczy dźwięku przestrzennego…

1. Gieferg, z żartami bywa tak, że niekiedy ich sens zauważają wyłącznie autorzy danych wypowiedzi. Wink Zostawmy to.

2. Gieferg, Mierzwiak, Misfit – płytkę mam od Monolithu. W tygodniu napiszę do nich maila z zapytaniem czy nie majstrowali przy audio. W założeniu – powiedzmy – ogólnoświatowym miało być tak, aby dźwięk Neo X przemycić w DTS HD Master Audio 7.1. W sumie nie ujawniono w jaki sposób. Porównanie nie będzie zbyt szczęśliwe, jednak przypomina mi to kodowanie daaaaawno temu surround w dwóch kanałach stereo (mam na myśli taśmy VHS).

3. Meritum. Ostatecznie dźwięk sprawdziłem na zestawie Sony MDR HW 700 DS. W takim eksperymencie zapewne dużo zależy od wrażliwości uszu, niemniej z przyjemnością wypunktuję swoje spostrzeżenia:

a. Podczas odsłuchu wielokrotnie zmieniałem opcję 9.1 na 5.1. Chciałem wychwycić wszelkie różnice pomiędzy dwoma formatami.

b. Kurczę, było nieźle. Naprawdę. Oczywiście tego typu słuchawki nie zastąpią prawdziwego zestawu wielokanałowego, jednak dają one interesującą namiastkę home cinema. Ponoć w projekcie Sony VPT brał udział nagrodzony Oscarem spec od efektów kinowych (nie pamiętam jego nazwiska).

c. Największe wrażenie zrobiły na mnie dźwięki docierające spoza pleców. Pod tym względem stawiam znak równości pomiędzy Sony VPT a Dolby Headphone.

d. Dziś nie wiem czy Monolith zaserwował ścieżkę upowszechnioną w innych krajach. Jednak w moim odczuciu słychać wyraźną różnicę pomiędzy ustawieniem 5.1 a 9.1. W drugiej opcji strzały itp. rozbrzmiewały znacznie „dalej” od miejsca odsłuchu. Także ich lokalizacja nie budziła zastrzeżeń (rozbrzmiewało więcej dźwięków w relacji do konfiguracji 5.1).

To tyle. Testowane przeze mnie słuchawki nie zastąpią porządnego zestawu kina domowego. Jadnak dla osób unikających plątani kabli wypust Sony stanowi ciekawą prpoozycę. Także podczas projekcji nocnych (gdy śpią domownicy) można poczuć klimat kina. No i te wyraziste basy!

Osoby zainteresowane tematem zachęcam do przeczytania tej dyskusji:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/34793-wysokiej-klasy-słuchawki-wielokanałowe-51-pomoc-w-wyborze/

Misfit, nie mam sprzętu kompatybilnego z Atmosem. Zajrzę do salonu kumpla innym razem i zobaczę co ma na stanie. W sobotę sklep został zamknięty wcześniej niż zawsze.
Czy masz jakieś doświadczenia z Atmosem?

EDIT:
Zauważyłem, że źle postawiłem pytanie. Zatem jeszcze raz…
Misfit, po Twoim poście wnioskuję, że masz doświadczenie z Atmosem. Jakie są Twoje wrażenia?


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - Daras - 15-01-2018

Ha, mam to! Smile
Właśnie znalazłem informację, która dość mocno sugeruje, że dźwięk 11.1 został zakodowany w ścieżkach 7.1. Osoby dociekliwe znajdą w necie takich informacji więcej. Wygląda też na to, że moja analogia dotycząca upychania ongiś audio surround w dwu kanałach stereo była trafna. Cool

Cytat:
The Expendables 2's DTS-HD sound is actually a discrete 7.1-channel mix. Information for height and width channels is ‘matrix’ embedded into the main seven channels. This is similar to how rear and centre-channel information was matrix-encoded into Dolby Stereo back in the good old days of analogue cinema. With standard 5.1/7.1 movies, the Neo:X processor has a stab at pulling out ambient information for height and width channels even if there are no specific flags in the mix for them. In discs like The Expendables 2 the sound has been optimised for Neo:X (although studio Lionsgate hasn't yet managed to reveal to us exactly what that entails), with flags that allow the processor to pull out information that is almost discrete. Set up right and listening to the disc’s 11.1 optimiser playing sounds from each speaker in-sequence, it is very difficult to believe it’s not a properly discrete 11.1 format. It really is that remarkable.

http://www.homecinemachoice.com/news/article/exclusive-the-expendables-2--111-neo-x-audio-review/13896

Pozostaje mi jeszcze ustalić czy Monolith nie majstrował przy DTS HD. Na moje ucho – nie!


RE: Niezniszczalni/The Expendables (Seria) - misfit - 15-01-2018

Daras - tak jak było wyżej pisane masz złą płytkę Smile News dotyczy wydań od Lionsgate, czyli UK i USA.

DTS Neo:X z kolei to taki Pro Logic upmixujący 7.1 do tych 11.1 - w 2013 to była ciekawostka, aktualnie nikt już w to się nie bawi w sytuacji gdy mamy na płytkach"natywny" DTS-X oraz Atmosa.