Filmozercy.com | Forum
Interstellar - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Interstellar (/watek-interstellar)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Interstellar - Gieferg - 14-11-2017

Przeciez nikomu nie przeszkadza jakość obrazu w tych sekwencjach tylko wydziwianie z AR.


RE: Interstellar - Mierzwiak - 14-11-2017

Gdy obraz wypełnia cały telewizor ta jakość jednak bardziej rzuca się w oczy, więc ja się Nolanowi nie dziwię, natomiast w kwestii częstotliwości zmian AR mogłoby być lepiej.


RE: Interstellar - Gieferg - 14-11-2017

Po 1 - no to czemu nie zrobić całego filmu w, powiedzmy 1.78:1?
Po 2 - A jesli już upiera się przy tej zmianie AR to ok, niech zmienia, ale niech to będzie na zasadzie jak z tymi sekwencjami w TDK - zmieniamy AR na powiedzmy 5 minut (np na scenę akcji), a potem wracamy do poprzedniego. Za jakiś czas mamy scene kręcona w IMAXie - zmieniamy znowu. A nie że przeplatają się ujęcia w różnym AR. Jesli nawet trafia się w ramach takiej sekwencji ujęcie NON-IMAX, to niech ono też będzie w AR takim jak ten IMAX.


RE: Interstellar - Kirek - 14-11-2017

Też uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie całego filmu w 1.78:1. Tak jak wspomniałem wcześniej trochę irytowały mnie te częste zmiany. Zresztą skoro na DVD wydali to w stałym AR (może ktoś to potwierdzić z użytkowników forum?) to i na BD mogliby to jakoś ogarnąć, najlepiej z opcją wyboru tak aby każdy był zadowolony Smile


RE: Interstellar - Gieferg - 14-11-2017

Druga częśc Transformers została wydana "normalnie" ale oprócz tego pojawiło się też (tylko w USA) jako Imax Edition, gdzie było trochę (acz niewiele) scen ze zmiennym AR. Niektóre filmy dostają zmienny AR w wersji 3D (czwarta część Transformers) inne dostają w 3D 1.78:1 podczas gdy w 2D 2.40:1 (Titanic, kilka filmów MCU) - i to jest jak dla mnie dobre rozwiązanie - możliwość wyboru. Sytuacja gdy na blu mozna dostać tylko wersję ze zmiennym AR jest jak dla mnie wysoce niepożądana, za każdym razem traktuję to jako złą wiadomość i czuję się zniechęcony do zakupu.


RE: Interstellar - Mierzwiak - 14-11-2017

Otwarcie kadru miało przede wszystkim robić wrażenie w kinach IMAX, no ale skoro to preferowana przez Nolana wersja filmu, jego wizja, to i trafia na BD. (o DVD się nie wypowiadam, mam to gdzieś, Nolan pewnie też) Zrobienie całego filmu w formacie pełnoelrabowym przeczy zamysłowi Nolana, chociaż już Dunkierka nieco się do tego właśnie zbliżyła, by jak najwięcej filmu było właśnie w tym formacie, ja jakby się dało to pewnie i cały.


RE: Interstellar - Juby - 14-11-2017

(14-11-2017, 15:49)Kirek napisał(a):  Zresztą skoro na DVD wydali to w stałym AR (może ktoś to potwierdzić z użytkowników forum?) to i na BD mogliby to jakoś ogarnąć, najlepiej z opcją wyboru tak aby każdy był zadowolony Smile

Wszystkie trzy Batmany mają stały AR na DVD (2,40 :1).

Zmienny AR mi nie przeszkadza (szybko się przyzwyczajam i nawet nie zwracam na niego uwagi), ale wolałbym aby remaster był w stałym, żeby mieć wybór jaką wersję filmu chcę obejrzeć.


RE: Interstellar - Kirek - 14-11-2017

O stałym AR w Batmanach na DVD pisał już Gieferg. Chodziło mi o Interstellar bo w końcu o tym filmie jest to temat Smile


RE: Interstellar - matwiko - 14-11-2017

Ogladalem na dvd i raczej miał stały AR. Nie zwrocilem uwagi że coś sie zmienia.


RE: Interstellar - Mierzwiak - 22-11-2017

Francuski, niemiecki, włoski, polski Smile

Myślę że dokładnie tego samego można się spodziewać po wszystkich filmach Nolana w Europie Smile

[Obrazek: 8F2StoOX.jpg]