Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mister Tadeo - 01-02-2015

Myślę, że to odpowiedni temat do zadania pytania ws. wyboru modelu TV.
Otóż, siostra chce kupić nowy telewizor. Jeszcze 1-1,5 roku temu poleciłbym jej plazmę Panasonica, ale że nie ma już ich w sprzedaży, to pozostaje albo LCD albo LED. Został jej zarekomendowany Samsung UE48H6400, do którego nie jestem do końca przekonany.
Czy w tej cenie (2500 zł) znajdzie się może coś innego, nawet lepszego?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Jaszczomp89 - 01-02-2015

Mam dokładnie ten model i tą samą przekątną. Telewizor jest naprawdę ok, obraz jest naprawdę dobrej jakości (chociaż bardziej wymagający użytkownik musi sam pogrzebać w ustawieniach i dopasować pod siebie), ma bardzo dużo funkcji smart czyli wielki plus, no i 3D jeśli siostra lubi lub ma dzieciaki. Ogólnie naprawdę polecam bo ten telewizor to prawdziwy kombajn multimedialny, z dysku przenośnego czyta prawie wszystko (no poza filmami w rmvb ale czy ktoś takie jeszcze ogląda?), a i do konsoli nadaje się idealnie.

Z wad to niestety typowy led, w dzień czerń jest czarna jak smoła, a gdy już jest ciemno to nie jest już tak różowo, ale leda raczej nie ogląda się przy zgaszonym świetle (no przynajmniej osoby, którym ta czerń przeszkadza czyli np. dla mnie Smile) To nietstety wady każdego leda i dużo lepiej już nie będzie.

Jeśli siostra nie jest jakimś specjalnym kinomaniakiem i nie jest wyczulona na takie aspekty obrazu na jakie my jesteśmy to można śmiało brać Smile a jeśli jest w sumie też może brać bo za te pieniądze to jeden z lepszych modeli Smile

No i tutaj masz test Macieja, który naprawdę zna się na rzeczy. Co prawda test dotyczy modelu o przekątnej 55 cali, ale to ta sama matryca więc śmiało można go podczepić pod 48 cali.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 01-02-2015

W szczegóły nie wchodze, kwestię ceny pomijam, powiem tylko, że nigdy bym nie zarekomendował tej marki. Dzisiaj oglądałem na Szajsungu Miasto 44... nie, po prostu nie (a spędziłem przed seansem trochę czasu na grzebaniu w ustawieniach), za to Bravia u znajomych nieodmiennie mnie zachwyca (wczoraj oglądaliśmy Cobrę i John Rambo).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Jaszczomp89 - 01-02-2015

Fakt, ze dla wymagajacego kinomaniaka ustawienie tego tv moze byc nieco problematyczne. Ja tez jestem wybredny ale po odpowiednich ustawieniach jest naprawde ok. Co do innych marek to polecam Sony w805, w829 lub w955, jednak nie w tym przedziale cenowym, a wersje tych tv o przekatnych 40-42 cala maja gorsze matryce i takich bym nie bral.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pieter - 04-02-2015

Warto do LCD 32 cale zaopatrywać się w odtwarzacz Blu ray ? Różnica jakości będzie zauważalna w porównaniu do DVD ? Bo kogo zapytam to inną odpowiedź słyszę...Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Jaszczomp89 - 04-02-2015

Jasne, ze warto. No chyba, ze ogladasz z naprawde duzych odlegllosci to juz mniej widac roznice.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - matwiko - 04-02-2015

Przede wszystkim na odtwarzaczu BD filmy dvd wyglądają troche lepiej a czasami dużo lepiej. Porównywałem sobie wiele przykładów i często znikają lekkie drgania, pikseloza nie bije tak po oczach itp.

Jezeli chodzi o 32 cale to najwazniejsza jest odległość. Od 2,5m różnica jest zauważalna. Przy 3m ciężko mi rozpoznać czy to DVD czy BD.

Nie ma się co zastanawiać nad odtwarzaczam. Nawet jak będziesz dalej ogladał dvd to i tak warto kupić. Szczególnie jak ma funkcje smart i podłączenie do interenetu których nie miałeś wcześniej. You tube i inne aplikacje oraz połączenie z dyskiem komputera, bardzo fajne funkcje.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 04-02-2015

Cytat:Warto do LCD 32 cale zaopatrywać się w odtwarzacz Blu ray ?

Warto. Sam taki mam. Z tym że blu oglądam z 1,5-2 m, a DVD z 3+.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kapitan_kusiak - 05-02-2015

Ja od lat pozostaję wierny marce Panasonic i jestem z niej naprawdę zadowolony.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Danus - 05-02-2015

I bardzo dobrze, w tym roku zresztą nawet po porzuceniu produkcji plazm Panasonic skupił się całkowicie na produkcji Ledów i znów wyprodukował prawdopodobnie najlepszy telewizor na rynku- tak przynajmniej mówią wszystkie profesjonalne recenzje. Mowa o Panasonicu 55AX900.