Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Qlas1990 - 13-10-2020

I takich klientów Sony potrzebuje Smile Co roku wydawać gorszy sprzęt w wyższej cenie i liczyć, że nikt się nie zorientuje Big Grin Za rok w HDR będzie 300 nitów i gorszy kontrast za 6 tysi a ludzie i tak się będą jarać. Łoo paniee jak to świeci na tej płycie w 4k z HDR, łooczy wypala hehe..


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - malin1976 - 13-10-2020

Jakiej wyższej cenie jak on zaraz będzie w 55 calach 3500 zł kosztował ? Tyle jest wart ten średniak którego również zamierzam kupić . PS5 bez napędu plus Sony 55XH9005 plus Deamon Souls Remastered . 5700 zł za taki komplecik kasa już odłożona .


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Qlas1990 - 13-10-2020

I to jest cena do kupna. Jak dla mnie może zjechać poniżej 3 tys i też będzie ok. Tylko Sony odkąd pamiętam było marką premium i szkoda klientów,którzy na premierę dali 5500 zł. Od dwóch dni szukamy z kolegą tv dla niego. 65 cali do 5000 tys więc budżet nie najmniejszy. Wszystkie Qledy, Sony to uwstecznione wersje z przed roku, tak mówią nawet sprzedawcy. Na pewno coś się kupi, tylko czy człowiek będzie miał poczucie dobrze wydanego 5 tysi, i będzie usatysfakcjonowany ?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 13-10-2020

(13-10-2020, 08:53)prodarek napisał(a):  No tak bo to parametry grają lub wyglądają
A nie? Raczej trudno wskazać wyświetlacz, który ma gorszy kontrast i jasność, a mimo to obraz wygląda na nim lepiej niż u konkurencji z wyższymi parametrami. Zwłaszcza jeśli porównamy dwa wyświetlacze w obrębie tej samej technologii...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Qlas1990 - 13-10-2020

Takie wnioski można wyciągnąć po telewizorach na ekspozycji w sklepieSmileWystarczy w tańszym włączyć tryb żywy, a w droższym np kino. I wtedy 90% klientów zwróci uwagę na tv, którego akurat chcesz się pozbyć Smile Stary numer sprzedawców, polecam sprawdzić przy okazji. Ludzie kupują oczami z wystawy, mało jest świadomych gości, którzy przygotują się i idą po konkretny produkt.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 10-12-2020

https://hdtvpolska.com/telewizor-sony-zh8-test-japonska-firma-w-wielkiej-formie-topowy-ekran-sony-8k-na-2020-rok-z-hdmi-2-1/14/

Czy telewizor "Sony ZH8", w opcji wyboru matrycy ekranu o przekątnej 75 i 85 cala, waszym zdaniem zasługuje na miano najlepszego odbiornika tv na rok 2020, z możliwością ,,odbioru", czy skalowania, materiału filmowego do 8K? Ponoć ten sprzęt z tak oszałamiającą jakością, gdzie zaciera się jakaś technologiczna bajeczna granica w odbiorze obrazu we współczesnych odbiornikach, radzi sobie świetnie. Średnio 1300 nitów (do 1900!) w HDR, jak sprawdzali panowie z "hdtvpolska", robi robotę! A nowatorskie rozwiązanie zastosowane przy konstrukcji wyświetlacza ekranu tego modelu: Full Array LED (FALED), daje dość plastyczny i głęboki obraz. Zresztą, czytając powyższą recenzję staram się specjalistom testującym możliwości ZH8 wierzyć na słowo.

Czy jest to ten model telewizora, który bliski jest najlepszym OLEDom w kwestii jakości całości odbioru obrazu? Zapłacilibyście około 23 tysięcy za model 75-calowy ZH8? A może by wybrać lidera SONY, ZG9?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Nfsfan83 - 10-12-2020

Producentom nie na rękę aby tv były coraz lepsze... mają być coraz tańsze Wink a i tak masa kupi jak się wstawi parę bajerów a jakość nie ważna


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 12-12-2020

(10-12-2020, 19:16)Nfsfan83 napisał(a):  a i tak masa kupi jak się wstawi parę bajerów a jakość nie ważna

I jak tu się nie zgodzić z takim oto zdaniem w kwestii wyboru, a gdzie tam dopiero kupna odbiornika TV różnego typu, o odpowiedniej specyfikacji, których to we współczesnych czasach mamy całe multum, w każdym przedziale cenowym, dla każdego. ,,Masa" kupi wszystko; wiem (może nie wszystko, ale coś tam jednak się orientuję), jak pracują sprzedawcy w sieciowych salonach sklepów z artykułami RTV/AGD i z multimediami. Dobry znajomy robi w jednej z takich firm tudzież placówek (nazwy nie podaję), często opowiadając mi, co tak naprawdę trzeba wypracować na salonie, aby zarobić. Nie zawsze jednak mamy do czynienia ze sprzedawcą, który wciska ,,hit i kit" zarazem. Osobiście współpracowałem z kilkoma osobami z branży technologii RTV, gdy wybierałem TV do swojego pokoju. Oczywiście zdecydowałem się na model LG OLED E8 65, co kosztowało mnie rok temu z niecałym miesiącem około 9000 zł. I nawet to nie jest najwyższej jakości i specyfikacji technologicznej telewizor na rynku całości technologii RTV, jaki istnieje... Gdzie tam, Panie! Musiałbym zapłacić co najmniej około 23000 zł i trochę jeszcze wzwyż za coś najlepszego, a nie tam średniego wśród technologii RTV. Granica zaawansowania technologicznego zmienia się tu z roku na rok. Cena jest więc bardzo względną wartością, określenie ,,najlepsze" w tym przypadku również.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - piti198 - 28-01-2021

Mój kumpel chce sobie kupić tv, głównie do filmów i sportu. Początkowo chciał oleda LG 55CX, rodzice mieli mu coś dołożyć, ale teraz chyba wyszło, że nici z tych planów. To zaproponowałem mu polecane Samsung QE55Q80TA i Sony KD-55XH9096BAEP. A on się uparł na Philipsa 55PUS7334, bo się podjarał tym ambilightem. Z tego co słyszałem, to w Philipsach są jakieś problemy z tym oprogramowaniem, ustawieniami dv, podświetleniami w rogach, za słaba jest czerń. Powiedziałem mu, że te tv co mu podałem w/g mnie są lepsze, ale się uparł i już.
A może ten Philips się nadaje do tych zastosowań?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - sebas - 28-01-2021

(28-01-2021, 11:38)piti198 napisał(a):  Powiedziałem mu, że te tv co mu podałem w/g mnie są lepsze, ale się uparł i już.
A może ten Philips się nadaje do tych zastosowań?
Ale jakie ma znaczenie, to co my myślimy, skoro on się uparł. Jak widać najważniejsze są dla niego migające za obudową śwatełka. Skoro tak, to proszę bardzo. Jak się zepsuje, to będzie miał za swoje. Przy okazji serwis coś zarobi, a to ważne, żeby ludzie mieli pracę. Nie widzę żadnego celu w pomaganiu komuś kto tej pomocy/rady ewidentnie nie chce (a to wynika z Twojego postu). Jego kasa, jego sprawa.