Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ElRey - 16-10-2017

(16-10-2017, 12:36)czuubakka napisał(a):  
(16-10-2017, 10:52)ElRey napisał(a):  Ma matryce IPS, trochę lipa do filmów.
Dlaczego lipa? Mam tv z matrycą IPS, i filmy da się oglądać, nie ma żadnej lipy.

Dokładnie tak jak napisałeś, "filmy z matrycą IPS da się oglądać". Jeżeli nie stać kogoś na OLEDa to zdecydowanie warto kupić tv z matrycą VA do filmów.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - czuubakka - 16-10-2017

Napisałem "dlaczego lipa"? Możesz wyjaśnić? Co takiego jest złego w oglądaniu filmów na tych matrycach, że piszesz że to jest lipa? Naprawdę nie kumam takich postów.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - vandel - 16-10-2017

Matryca IPS nadaje się do oglądania w dzień lub w pokoju z jakimś światłem, ponieważ inaczej widać braki czerni i kontrastu i filmy wyglądają źle. Do oglądania filmów w ciemności lub prawie w ciemności nadają się tv z matrycą VA i podświetlane FALD najlepiej lub OLED TV. Najlepiej przekonać się na własne oczy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 17-10-2017

(16-10-2017, 12:15)Mierzwiak napisał(a):  Dlaczego lipa? Mam tv z matrycą IPS, i filmy da się oglądać, nie ma żadnej lipy.
Jasne, że dla niektórych pewnie "da się oglądać". Tylko masz tam u siebie czarny kolor? Postaw obok w zasadzie dowolny LCD na matrycy VA i szybko oddasz tego IPS'a.

(15-10-2017, 21:57)Mierzwiak napisał(a):  Tak swoją drogą, to przy każdej recenzji na stronie powinna być informacja na czym recenzowany film był oglądany.

Popieram w 100%. Ma to fundamentalne znaczenie, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z filmem UHD.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 17-10-2017

(17-10-2017, 10:32)Mr.Hankey napisał(a):  Jasne, że dla niektórych pewnie "da się oglądać"

A co powiesz o moim Szajsungu SUHD UE65KS8000L


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - czuubakka - 17-10-2017

(17-10-2017, 10:32)Mr.Hankey napisał(a):  Postaw
Postawić to mogę flaszkę koledze Big Grin . Pitolisz straszne głupoty że się nie da oglądać, naprawdę. Wypisuje się, bo nie chce mi się czytać takich bzdur.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 18-10-2017

Co prawda nie lubię posługiwać się tego typu zdjęciami, bo nigdy nie oddają one pełni sytuacji, ale w tym wypadku pokazują w ogóle na czym polega różnica gdyby ktoś nie wiedział. IPS vs VA, porównanie między LG 55SJ810 vs Panasonic TX-58EX780:

[Obrazek: fe40d51e0a59c.jpg&key=2b306e9567...dccdc20df3]

Tak na wszelki wypadek, gdyby komuś przyszła kiedykolwiek do głowy myśl o zakupie telewizora z matrycą IPS, to polecam ten materiał, jak i cały portal w ogóle.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybra%C4%87-odpowiedni%C4%85-dla-siebie/


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - shaman72 - 18-10-2017

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jaki TV posiada kolega Mr.Hankey.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 19-10-2017

Może CRT? Wink

Na marginesie. Jeszcze do niedawna miałem Sony Trinitron (technologia 1968) z kineskopem „ciętym z walca”. Podczas oglądania żadne krzyki i płacze nie przekonały mnie, że białe nie jest białe, a czarne nie jest czarne. Ups, chyba coś pokręciłem... Blush


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 19-10-2017

(18-10-2017, 15:40)Mr.Hankey napisał(a):  Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jaki TV posiada kolega Mr.Hankey.
Przecież to nie jest żadna tajemnica, pisałem o tym nawet kilka stron wcześniej. Obecnie posiadam Panasonica DX900 i pomimo kilku wad, szczerze go wszystkim polecam. Jest to najlepszy telewizor jaki miałem, a przez ostatnich 5 lat miałem ich w domu naprawdę sporo...