Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 07-01-2023

Tak, jak mamy jakieś okno, itp. to zmienia się naświetlenie i kolorystyka ale dzieje się tak też w scenach bez takich "utrudniaczy", np. plenerowa scena w dzień i też obraz potrafi przeskoczyć z jaśniejszego w ciemniejszy i na odwrót. Wydaje mi się, że to może być coś z HDR / DV, w grach na PS5 czy XSX nie ma takich problemów a one też wspierają HDR.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 08-01-2023

Sprawdziłem kilka filmów i seriali w HDR / Dolby Vision na Netflixie i Disney+ i problem występuje wszędzie. Jak cofnę dany film, serial, zjawisko to występuje zawsze w tym samym miejscu, więc nie jest to jakieś losowe zjawisko, w serialach i filmach w HD i bez wsparcia dla HDR nie ma problemu. W animacjach wspierających 4K i Dolby Vision też występuje ten problem, np. Netflixowy serial "Dragon Age' lub Disneyowski "Taran i Magiczny Kocioł", może Sony ma jakiś problem z Dolby Vision gdyż zwykły HDR10 na płytach działa poprawnie? Może jakaś aktualizacja coś popsuła?
Problem nie występuje też w grach z HDR, sprawdziłem też dwa filmy na płytach 4K UHDBD, animowany i fabularny i tam też nie ma żadnych problemów, tylko na streamingu w 4K z HDR.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 09-01-2023

Pomógł na razie miękki restart Androida + wyczyszczenie pamięci w aplikacjach Netflix i Disney+.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - mkocisze - 27-02-2023

Witam. Przymierzam się do zakupu nowego telewizora (plazma Panasonica już umiera....). Budżet 6k (ale mogę coś dołożyć jak będzie warto). Rozmiar 65cali (myślałem o czymś większym ale boję się że to nie te pieniądze). Pomieszczenie dość mocno doświetlone z zewnątrz (3 okna dachowe od południa). Sygnał - w pierwszej fazie POLSAT CYFROWY, później odtwarzacz 4k. Miałem nadzieję na coś od LG. Generalnie chodzi mi o jakieś modele telewizorów obecnie dostępne w sprzedaży.


Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - vandel - 27-02-2023

Samsung seria q80

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Nawet 75 cali https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe75q80b-qled-tv-uhd-4k.bhtml

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - afflux - 27-02-2023

(27-02-2023, 10:51)vandel napisał(a):  Samsung seria q80

Nie wiem, ale po przesiadce na OLED nigdy bym już nie polecił LCD, też mam sporo okien w pokoju i LG bardzo dobrze sobie radzi, gdy słońce "atakuje" ekran pomagają rolety. Nawiasem mówiąc Samsung też już robi OLD-y więc jest w czym wybierać.


Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - vandel - 27-02-2023

OLED do oglądania w dzień i dużo światła taki sobie wybór
Też mam OLED i on swój potencjał pokazuje w ciemności

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - afflux - 28-02-2023

(27-02-2023, 15:58)vandel napisał(a):  OLED do oglądania w dzień i dużo światła taki sobie wybór
Racja, dlatego warto aby autor pytania napisał ile ma zamiar oglądać w dzień i jakie treści? Jeżeli miało to być niewymagające seriale lub wiadomości, a filmy dopiero wieczorem - to poszedłbym w OLED, podaję tylko dla przykładu - Samsung OLED S95B w 65 cali koszt 8500 zł minus zwrot 2000 od Samsunga, obraz igła, ale warto poczytać ponieważ narzekają użytkownicy na forum na system Tizen i ogólnie obsługę, LG tez ma akcję zwrot do 3000 tyś, tutaj model C wart uwagi ale jest droższy i nie znam szczegółów akcji LG.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - mkocisze - 28-02-2023

W dzień jestem w pracy a konkretniejsze oglądanie wieczorem tj. filmy czy seriale z różnych platform (w dzień to faktycznie pierdoły typu wiadomości). Ten LG to coś z serii OLED EVO? Tu są chyba te zwroty

Model telewizora LG OLED Cena zakupu (dane z strefalg.pl) Cashback
OLED65B23LA 8 839,96 zł 800 zł
OLED65G23LA 13 311,96 zł 800 zł
OLED77C21LA 16 639,96 zł 2000 zł
OLED55G23LA 9 879,96 zł 500 zł
OLED65C21LA 9 359,96 zł 1000 zł
OLED55B23LA 6 239,96 zł 500 zł
OLED55C21LA 7 798,96 zł 500 zł
OLED83C21LA 21 838,96 zł 3000 zł

Promocja obejmuje wszystkie podane powyżej ekrany, jakie zostaną zakupione od 1 do 31 stycznia 2023

(28-02-2023, 08:02)afflux napisał(a):  
(27-02-2023, 15:58)vandel napisał(a):  OLED do oglądania w dzień i dużo światła taki sobie wybór
Racja, dlatego warto aby autor pytania napisał ile ma zamiar oglądać w dzień i jakie treści? Jeżeli miało to być niewymagające seriale lub wiadomości, a filmy dopiero wieczorem - to poszedłbym w OLED, podaję tylko dla przykładu - Samsung OLED S95B w 65 cali koszt 8500 zł minus zwrot 2000 od Samsunga, obraz igła, ale warto poczytać ponieważ narzekają użytkownicy na forum na system Tizen i ogólnie obsługę, LG tez ma akcję zwrot do 3000 tyś, tutaj model C wart uwagi ale jest droższy i nie znam szczegółów akcji LG.




Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - vandel - 28-02-2023

Optymalna jest seria c2 wybierz tylko rozmiar

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka