Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 17-03-2023

Jakikolwiek, który gwarantowałby przepustowość 18 Gbps. Żaden odtwarzacz UHD BD nie ma złącza HDMI 2.1, więc 48 Gbps do niczego nie jest ci potrzebne.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - korben - 22-03-2023

Aby uniknąć retencji obrazu, ustaw [ustawienie jasności logo] na Maksymalne

Ja mam to podbić do 100%, tak?

Czytałem na forach, że nie jest to jednoznacznie ustalone np przy telewizorach LG, stąd mimo instrukcji wolę dopytać Smile


edit//
Dobra, znalazłem, ustawiłem na MAX.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 23-03-2023

(23-03-2023, 15:42)misfit napisał(a):  Tak więc jeśli macie wyświetlacz HDR10 only, to lepiej żeby algorytm mapowania tonów był dobry, bo inaczej może być różnie Wink

Na moim Sonym KD-65XE9005 HDR only finałowy pojedynek Preda z Arnim to jedna wielka ciemnica, BR 2049 cały film ciemny i Łowca Jeleni od sekwencji w Wietnamie do samego końca ciemnica. Na projektorze jest w porządku , myślisz że to wina właśnie tego TV ?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 30-03-2023




Przypomnijcie mi, czy Samsung wprowadzając QD-OLEDy nie reklamował ich, że ryzyko wypaleń ma być w nich znacząco niższe niż w WOLED od LG?
Wygląda na to, że jest na odwrót - tak więc uważajcie w OLED Samsunga i Sony A95K z programami informacyjnymi, itd.

Pred - nie wiem jak ma się sprawa z algorytmem mapowania tonów w Twoim Sony, na tyle na ile pamiętam posty z tamtego okresu to raczej nie zgłaszano takich problemów na wyświetlaczach tego producenta w HDR10, a wręcz przeciwnie - algorytm mapowania dawał w miarę wysoką jasność APL, ale kosztem widoczności detali w obszarach z wysoką jasnością. Ale nie pamiętam już czy to też dotyczyło akurat Twojego modelu TV.
Na nieskalibrowanym TV wszystko jednak możliwe i może krzywa EOTF jest znacząco rozjechana i stąd Twoje narzekania na to, że obraz jest zbyt ciemny. Może być też tak, że ktoś ogląda treści SDR ze znacząco podbitą jasnością i stąd narzekania na zbyt ciemny obraz w odpowiedniku HDR.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - afflux - 31-03-2023

(30-03-2023, 11:17)misfit napisał(a):  Przypomnijcie mi, czy Samsung wprowadzając QD-OLEDy nie reklamował ich, że ryzyko wypaleń ma być w nich znacząco niższe niż w WOLED od LG?
Zgadza się, niestety Samsung uwielbia reklamować swoje produkty w ten sposób, czyli "lekko" zakłamując rzeczywistość, a z drugiej strony uwypuklać słabsze strony konkurentów. Temat wypaleń według moich obserwacji ogólnie przycichł od momentu kiedy Samsung wypuścił OLEDy.
Niestety OLEDy Samsunga mają więcej wad oprócz wypaleń - odsyłam na wątek poświęcony temu modelowi na forum HDTVpolska. Ja nadal kibicuje LG, ponieważ Samsung wiele lat temu wystawił ich we wspólnym projekcie wprowadzenia OLED-ów, dzisiaj mają dużo większe doświadczenie w tej materii, a z drugiej strony Samsung wprowadzając nowe TV wymusił na LG postęp w swoich produktach pod kątem jasności ekranu. Zobaczymy co będzie dalej.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 31-03-2023

Taa, obiło mi się o uszy, że lepiej tego Samsunga nie czyścić... Wink No i ogólnie wygląda na to, że jest dość awaryjny (zielone paski, itd.). Może z tegoroczniakiem im lepiej pójdzie - dynamiczne mapowanie tonów dla treści HDR10 w końcu wprowadzili? Bez tego pisanie, że DV w Samsungu jest zbędny to niezła herezja. A nawet wtedy pozostaje kwestia mniej lub bardziej spartolonych wydań, które dopiero w DV FEL prezentują się w miarę poprawnie (spora część StudioCanali, ale nie tylko).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 31-03-2023

QD-OLED brzmiał obiecująco, ale z relacji znacznie większe wrażenie robi na mnie MLA; szkoda, że LG woła sobie za to aż taką kasę, ale pewnie za 3, maks 5 lat będzie to już u nich standardem w większości modeli.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 30-08-2023






RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 01-09-2023

W sam raz telewizor do podziwiania oryginalnych napisów z krążków UHD od Kino Lorber w 5k nitów.
A tak poza tym to powiedziałbym, że bieda z nędzą - chyba nawet Sony dał sobie siana z wypuszczaniem filmów w ekstremalnej jasności highlightsów...
No dobra, są jeszcze gry - jak kogoś rajcuje taka pogoń za nitami to może będzie miał radochę Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - erytho - 01-09-2023

irytuja mnie ci wszyscy "testerzy" z youtube bo zaden z nich nie rozbiera TV na drobne czesci Confused
ocenianie sprzetu na bolka oko mnie juz nie rajcuje...