Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2023

Widzę że cierpisz na osobliwą dolegliwość polegającą na natychmiastowym zapominaniu, co sam piszesz, zatem dla przypomnienia:

(25-11-2023, 12:26)thomasso hi-fi napisał(a):  Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD. W telewizorach i monitorach w formacie 16:9 rozdzielczość 4K (zwana poprawnie Ultra HD, a nie 4K) mieści 3840 x 2160 pikseli

Jesteśmy w temacie o telewizorach.
Nie o standardach postprodukcji, nie o salach kinowych.
O telewizorach.

Istnieje tylko jedna rozdzielczość 4K / UHD / 4K UHD telewizorów i jest to 3840x2160 (jak sam ładnie przypominasz w cytacie powyżej, który przy okazji potwierdza, że 4K jest potocznym terminem dla tejże rozdzielczości), więc jeśli ktoś pisze o 4K w tymże kontekście, to nie tylko może, ale ma na myśli tę jedną rozdzielczość, wszak jak sam napisałeś, przypomnijmy to jeszcze raz:

(25-11-2023, 12:26)thomasso hi-fi napisał(a):  Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD. W telewizorach i monitorach w formacie 16:9 rozdzielczość 4K (zwana poprawnie Ultra HD, a nie 4K) mieści 3840 x 2160 pikseli

Utrwalmy sobie jeszcze nazwę tematu:

Cytat:Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady

Dotarło już, że nie rozmawiamy o postprodukcji i salach kinowych, tylko o telewizorach? I że wszyscy wiedzą, co w ich kontekście oznacza pojęcie 4K?

(25-11-2023, 12:26)thomasso hi-fi napisał(a):  Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD
Czyli dotarło. Brawo.

Zamilcz już w końcu, bo przypierdalasz się w tym momencie, że ktoś ziemniaka nazywa kartoflem.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mefisto - 25-11-2023

Hmm, top 3 najgłupszych dyskusji na forum Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - thomasso hi-fi - 25-11-2023

Akurat to ty się pierwszy przyjebałeś do jednego słowa - Ready, doskonale wiem, że HD Ready to 720p.

Wysłałem link, że sprzedawca tak go nazwał, ale napisał, że rozdzielczość to 1920x1080!!! Widzisz???
https://allegro.pl/oferta/panasonic-tx-43msw504-telewizor-android-tv-led-fhd-43-dvb-t2-14570036458?utm_feed=7344abb5-e99e-4b65-8a3e-a4bab04d3b86&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=a6de803d-cc19-28f1-0db8-bf14b516c5e6

4K to nie 3840 x 2160, a co do ziemniaka i kartofla to po tym co piszesz jesteś tym drugim.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2023

(25-11-2023, 14:08)thomasso hi-fi napisał(a):  Akurat to ty się pierwszy przyjebałeś do jednego słowa - Ready, doskonale wiem, że HD Ready to 720p.
Skąd mam wiedzieć czy wiesz co to jest HD Ready, skoro wstawiłeś "HD Ready o rozdzielczości 1920x1080"?

Możliwości są dwie:
1) nie wiesz,
2) wiesz.

Jeśli faktycznie wiesz, to czemu wklejasz takie bzdury? Tłumaczenie "ja tylko cytuję sprzedawcę" to argument na poziomie 6-latka, a znaczy to tylko tyle, że nie czytasz tego, co wklejasz, a skoro nie czytasz, to twoje próby pomocy koledze są bezużyteczne. Co gorsza skoro sprzedawca określa swój telewizor dwoma wykluczającymi się określeniami, to tym bardziej nie należy kogoś takiego polecać.

Sprawdziłeś w ogóle w innym źródle (bo ja tak, na stronie Panasonica), co jest w końcu w przypadku tego TV prawdą, HD Ready czy Full HD?

(25-11-2023, 14:08)thomasso hi-fi napisał(a):  4K to nie 3840 x 2160
Niejaki thomasso hi-fi twierdzi inaczej:
(25-11-2023, 12:26)thomasso hi-fi napisał(a):  Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD.
Może będzie łatwiej jeśli wyjaśnicie to między sobą?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - thomasso hi-fi - 25-11-2023

Zobacz wyżej co napisałem co jest w opisie tego TV, widać nie czytasz.

Ready ma najmniejsze znaczenie, ta wartość 1920 x 1080!!! mówi wszystko.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2023

Ależ cytam, tylko że na stronie Panasonica:

https://sklep.panasonic.pl/panasonic-tx-43msw504-telewizor-android-tv-led-hd-43-dvb-t2-hevc-hd-colour-engine-bluetooth-audio-link-surround-soundchromecast-built-in/

Ja się upewniłem, ty za to bez weryfikacji, z dwóch wykluczających się informacji, wybrałeś sobie tę, która bardziej ci odpowiadała.

Wyjaśniłeś już z thomasso hi-fi kwestię określenia "4K"? Jestem ciekaw do jakich wnioskow obaj dojdziecie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - thomasso hi-fi - 25-11-2023

Skoro nie masz wiedzy na ten temat to wpisz sobie w wyszukiwarkę coś w stylu "Czy 4K i 4K UHD to to samo?" wreszcie się dokształć i się ode mnie odpierdol, mam nadzieję, że jesteś na to Ready.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2023

(25-11-2023, 15:09)thomasso hi-fi napisał(a):  Czy 4K i 4K UHD to to samo?
Przecież już nam to wyjaśniłeś.
(25-11-2023, 12:26)thomasso hi-fi napisał(a):  Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD.
Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - thomasso hi-fi - 25-11-2023

Robisz dokładnie to co niejaka partia (co mnie nie dziwi), ucinasz połowę tekstu, bo ta druga część miażdży twoją i tak już mierną wiedzę.

"Termin 4K na poziomie konsumenckim używany jest zamiennie z Ultra HD. W telewizorach i monitorach w formacie 16:9 rozdzielczość 4K (zwana poprawnie Ultra HD, a nie 4K) mieści 3840 x 2160 pikseli, a więc dokładnie 4x więcej niż w przypadku Full HD 1080p."


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2023

Wszyscy to wiedzą, co nie zmienia faktu, że potocznie (aka na poziomie konsumenckim) używa się określenia 4K i każdy wie, co w odniesieniu do telewizorów to oznacza.

Nośnik 4K UHD Blu-ray też określa się potocznie jako 4K Blu-ray albo i po prostu 4K, albo i samo UHD, i też każdy wie o co chodzi, gdy mowa o filmacha na płytach.

W obu przypadkach zawsze chodzi o 3840x2160, innej możliwości nie ma. A teraz zapraszam na listę ignorowanych.