Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 02-12-2017

Bzdura.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - lis22 - 02-12-2017

Sprawdzałem ceny kalibracji i dwa profile (kablówka + UHDBD z HDR) to 550 zł. Sporo.

http://skalibrujtv.pl/


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 03-12-2017

Ciekawe jak to się przekłada na jakość. W sumie to nawet o tym nie wiedziałem


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-12-2017

Maciek Koper kalibrował mi plazmę. Już polecałem i polecam w dalszym ciągu, jak ktoś chce wyciągnąć maksimum możliwości swojego telewizora i widzieć kolory takimi, jakie faktycznie powinny być, to nie ma innej możliwości jak profesjonalna kalibracja.

Nie mylić z kalibracją pt. pan Zenek wchodzi w menu i podkręca kontrast i kolorki. Swego czasu na klatce schodowej (lol) wisiało u mnie ogłoszenie oferujące ustawianie programów, konfigurację dekoderów i kalibrację Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Szczepan600 - 03-12-2017

Mierzwiak, z czystej ciekawości, bo nie widziałem takiego procesu na domowym TV. Koleś przychodzi z miernikiem itp., ale ostatecznie też posługuje się ustawieniami w menu czy schodzi głębiej do jakiś ustawień serwisowych itp.?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-12-2017

Szczerze mówiąc nie pamiętam czy na mojej plaźmie wchodził w jakieś ukryte opcje dostępne tylko w menu serwisowym, możliwe że tak, ale na pewno manipulował dostępnymi normalnie w menu szczegółowymi ustawieniami balansu bieli itp, bo dzięki odczytom sensora wiedział co ma jak ustawić aż do uzyskania pożądanych wartości.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 03-12-2017

Ile zaśpiewał wtedy? Duża różnica była?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 03-12-2017

Szkoda tylko, że Maciek nie oferuje popularnej ostatnimi czasy metody kalibracji mailowo na odległość Wink))
Żeby nie było - to jest żart, oczywiście. Ale niestety żartem nie jest, że niektórzy taką usługę w rzeczywistości oferują.

Szczepan - zależy od konkretnego wyświetlacza czy jakieś kluczowe opcje z punktu widzenia kalibratora są ukryte w menu serwisowym czy też nie. Nie każdy wyświetlacz da się ustawić idealnie - w skalibrujtv masz jednak pewność (dysponują pr0 sprzętem + mają odpowiednią wiedzę co robią), że zostanie on doprowadzony do najbardziej zbliżonego poziomu względem wzorca.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - shaman72 - 03-12-2017

Mierzwiak, a ja mam pytanko z innej beczki:Jak blisko Twoich preferencji względem obrazu była ta plazma po wykonaniu kalibracji, bo jak wiadomo każdy ma różne upodobania jeśli chodzi o obraz.Niekoniecznie obraz w tv po kalibracji musi trafić w Twoje gusta.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 03-12-2017

(03-12-2017, 03:00)wolfman napisał(a):  Ile zaśpiewał wtedy? Duża różnica była?
Kalibrowałem tylko jeden profil czyli 399 zł + za dojazd, chyba łącznie 450 dałem.

Czy różnica była duża? Była Smile

(03-12-2017, 10:25)shaman72 napisał(a):  Mierzwiak, a ja mam pytanko z innej beczki:Jak blisko Twoich preferencji względem obrazu była ta plazma po wykonaniu kalibracji, bo jak wiadomo każdy ma różne upodobania jeśli chodzi o obraz.Niekoniecznie obraz w tv po kalibracji musi trafić w Twoje gusta.
Moje preferencje są takie, by widzieć obraz takim, jakim być powinien Smile Jeśli film X ma według mnie szkaradną kolorystykę, to nie rzucam się w ustawienia by to poprawić według swoich upodobań, tylko chciałbym mieć telewizor tak ustawiony, by widzieć ten film możliwie jak najbliżej intencji twórców, nawet jeśli ich nie podzielam.

Od zawsze preferowałem w miarę naturalny obraz - nigdy nie miałem ustawień jakie zdarzało mi się widzieć u ludzi e domach, więc i obraz po kalibracji nie był dla mnie żadnym szokiem, ale właśnie tym czego chciałem.

Jak ktoś ogląda na ustawieniach które wypalają oczy bo takie coś uważa za najlepsze (te wszystkie tryby dynamiczne, sport itp), to kalibracja nie jest dla niego. No chyba że po zobaczeniu prawidłowo skalibrowanego obrazu dozna olśnienia Smile