Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mateusz - 26-02-2018

(26-02-2018, 13:21)Glaeken napisał(a):  Ktos mi może wytłumaczyc na czym polega różnica pomiędzy LG OLED55B7V a LG OLED55C7V?

Pod względem technicznym nie ma żadnych różnic między B7 a C7. Są natomiast w wyglądzie, oba mają inne podstawki i B7 ma srebrną ramkę. Ramka może przeszkadzać przy oglądaniu w nocy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Glaeken - 26-02-2018

(26-02-2018, 13:36)Mierzwiak napisał(a):  Jeśli poczytasz recenzje to wynika z nich że te soundbary to nic specjalnego więc jeśli zależy ci na ponadprzeciętnym dźwięku to nie ten adres Smile
Jezeli nie soundbar i nie kino domowe to jaka jest alternatywa?

Nie wiem co to znaczy ponadprzecietny, po prostu chce odczuc dzwiek Dolby Atmos.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 26-02-2018

Pytałeś o soundbary dodawane do OLEDów czy soundbary w ogóle?

Bo jeśli o to drugie to po prostu kwestia zainwestowania w droższy model.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ElRey - 26-02-2018

Wszystko zależy od twojego budżetu. Jaki masz na kino domowe Dolby Atmos?

(26-02-2018, 14:09)Glaeken napisał(a):  
(26-02-2018, 13:36)Mierzwiak napisał(a):  Jeśli poczytasz recenzje to wynika z nich że te soundbary to nic specjalnego więc jeśli zależy ci na ponadprzeciętnym dźwięku to nie ten adres Smile
Jezeli nie soundbar i nie kino domowe to jaka jest alternatywa?

Nie wiem co to znaczy ponadprzecietny, po prostu chce odczuc dzwiek Dolby Atmos.



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Glaeken - 26-02-2018

(26-02-2018, 16:57)ElRey napisał(a):  Wszystko zależy od twojego budżetu. Jaki masz na kino domowe Dolby Atmos?
Chciałbym się zamknąć w tych 4tys.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mateusz - 26-02-2018

Do końca dnia masz świetną okazję na Sony HT-ST5000 http://amzn.to/2sYJsQz


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ElRey - 26-02-2018

(26-02-2018, 18:07)Glaeken napisał(a):  
(26-02-2018, 16:57)ElRey napisał(a):  Wszystko zależy od twojego budżetu. Jaki masz na kino domowe Dolby Atmos?
Chciałbym się zamknąć w tych 4tys.

Napisz w odpowiednim dziale to Ci coś doradzę, nie chcę zaśmiecać tematu o telewizorach Tongue


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 07-03-2018

W tym roku Samsung się postarał:






RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kirek - 14-03-2018

(16-01-2018, 15:34)Daras napisał(a):  Kirek, zgadza się, ocena „organoleptyczna” to najlepsze wyjście. Nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką.
Daj znać o rezultatach.

Ostatecznie sprawdzenie przed zakupem wykonałem bardzo skromne. W sklepie poprosiłem o podłączenie pendrive'a z materiałem w rozdzielczości 720p do 65 calowego TV 4K. 58 cali akurat nie mieli. Odmierzyłem od niego 3 metry i kilka minut sobie pooglądałem. Stwierdziłem, że tragedii nie ma więc spokojnie mogę wymieniać TV.
Jak to bywa plany, planami a życie swoje i ostatecznie pod wpływem promocji w Saturnie zrezygnowałem z 3D (poprzedni TV przypuszczalnie wyląduje w sypialni i tam będą projekcje 3D Smile ) a zakupiłem LG OLED 65B7V. Po zakupie zrobiłem dwa bardzo krótkie testy:

1. Porównałem odbiór tego samego materiału (720p i 480p) z Pendrive'a puszczonego równocześnie na nowym i starym telewizorze (ustawione obok siebie). Pogorszenie odbioru w moim odczuciu minimalne ale zaznaczam, że cały test trwał może z 10 minut.

2. Na nowym TV odtworzyłem fragment DVD z obrazem nieanamorficznym. Przez ten przeskok z 47 na 65 cali to pierwsze wrażenie było takie, że spokojnie mogę oglądać takie wydania w ramce bo i tak są wielkie Wink. Następnie zastosowałem powiększenie obrazu (w tym TV można sterować jego proporcjami w pionie i poziomie) i popatrzyłem przez chwilę. Myślę że da radę bez większych boleści obejrzeć i taki słaby materiał. Tutaj ponownie zaznaczę, że na test poświęciłem nie więcej niż 10 minut.

Wrażenia z seansów:
1. Seanse z BD (jeszcze z odtwarzacza Panasonic DMP-BDT500) Oglądałem kilka ostatnich filmów Martina Scorsese.
Odczucie bardzo na plus. Obraz dużo zyskał jeżeli chodzi o kolor i kontrast. Tutaj pewnie zasługą jest przeskok z matrycy IPS na OLED, większy ekran też robi swoje.

2. Seans z DVD - "Milczenie" Martina Scorsese.
Seans rozpocząłem na odtwarzaczu Panasonic DMP-BDT500. Tutaj dość szybko pojawiły się niedoskonałości obrazu. Przy ciemnych scenach zaobserwowałem pojawiające się pionowe pasy. Zmieniłem odtwarzacz na Sony UBP-X700 i ten problem zniknął. Ogólnie obraz prezentował się lepiej. Niestety nie umiem odpowiedzieć gdzie leży przyczyna. Może kable (po zakupie Sony, Panasonic otrzymał inny, starszy kabel HDMI), może ustawienia (choć starałem się dla obu odtwarzaczy ustawić takie same), a może skalowanie obrazu wykonane przez odtwarzacz 4k pomogło.
Dalszy seans przebiegł już bez przeszkód. Z niedoskonałości zaobserwowałem później spory banding w scenie gdy bohaterowie płynęli łódką przez mgłę. To jednak przypuszczalnie wina samego wydania filmu.

Podsumowując powyższą próbkę to spokojnie da się oglądać filmy DVD w obecnej konfiguracji. Zaznaczę tylko, że nie jestem osobą która, oglądając film przygląda się każdemu kadrowi pod kątem jakości obrazu więc drobne niuanse na pewno są dla mnie podczas takiej projekcji niezauważalne.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 14-03-2018

Zaszalałeś - graty Smile

Te pionowe pasy przy ciemnych scenach to może być tzw. vertical banding czyli dość powszechna przypadłość obecnych OLEDów, w szczególności modeli 65 cali. Po kilku/nastu/dziesięciu cyklach automatycznej kompensacji obraz zwykle zyskuje na równomierności i ta przypadłość często jest dużo mniej zauważalna względem świeżaka prosto z kartonu i być może to u Ciebie miało miejsce.
Ogólnie plansza testowa 5% prawdę Ci powie, ale jeśli obecnie nie widzisz już tych pasów w trakcie normalnego oglądania (lub widzisz je od święta) to bym olał sprawę, bo jak raz zobaczysz coś niepokojącego na nich to później za każdym razem będziesz wypatrywał niedoskonałości matrycy Wink