Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kirek - 14-03-2018

To nie wina telewizora ponieważ po zmianie odtwarzacza pasy zniknęły. Zresztą nie pojawiały się na całym ekranie a tylko na obrazie. Wyglądały trochę jak pasy z szumami, nie umiem tego lepiej opisać. Zakładam, że to wina słabszego sygnału jaki dotarł do TV ale tak jak pisałem co jest przyczyną nie wiem choć najbardziej podejrzany jest kabel. Nie chce mi się tego teraz sprawdzać ponieważ na chwilę obecną nie mam wolnego innego kabla HDMI a przepinanie już wykorzystanych jest u mnie dość męczącą operacją. Plansz testowych też mi się nie chce ściągać i odpalać, wychodzę z założenia, że jeżeli czegoś nie widać czyli mi to nie przeszkadza podczas codziennego użytku to po co się stresować, że na planszach testowych występuje Smile. Pojawią się niepokojące objawy podczas seansów to wtedy się zacznę martwić i pewnie przystąpię do bardziej skrupulatnych testów.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 14-03-2018

Teraz tylko koniecznie zainwestuj w profesjonalną kalibrację, dopiero wtedy będziesz miał prawdziwy efekt wow.Smile Fabryczne ustawienia w LG są niestety strasznie do dupy...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 15-03-2018

(14-03-2018, 15:04)Kirek napisał(a):  
(16-01-2018, 15:34)Daras napisał(a):  Kirek, zgadza się, ocena „organoleptyczna” to najlepsze wyjście. Nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką.
Daj znać o rezultatach.

Ostatecznie sprawdzenie przed zakupem wykonałem bardzo skromne. W sklepie poprosiłem o podłączenie pendrive'a z materiałem w rozdzielczości 720p do 65 calowego TV 4K. 58 cali akurat nie mieli. Odmierzyłem od niego 3 metry i kilka minut sobie pooglądałem. Stwierdziłem, że tragedii nie ma więc spokojnie mogę wymieniać TV.
(...)

Całość (dla zainteresowanych) znajduje się na poprzedniej stronie.

Dzięki za tę wypowiedź. Byłem jej bardzo ciekawy. Poniżej moje bardzo luźne uwagi, bo co do zasady, subiektywne odczucia nie jest łatwo uczynić przedmiotem dyskusji. Wink

1. Oczywiście spodziewałem się (minimalnego) pogorszenia odbioru. Raz, że nowy telewizor jest nieco większy, dwa – dyskusja na forum HDTV Polska w sporej części potwierdziła moje rozważania teoretyczne (link został tu wrzucony jakiś czas temu).  Niemniej temat ten uważam ze swojej strony za zamknięty.

Co do wrażeń z seansów...

2. Zawsze mnie ciekawiło jak spisze się odtwarzacz BD podłączony do telewizora UHD. Przyznam, że  oczekiwałem nieco przychylniejszych spostrzeżeń. Pomijam kwestię ciemnych pasów na ekranie, bo to najprawdopodobniej ogół wrażeń wizualnych nie do końca Cię satysfakcjonował (?).
Nie wiem jak sprawa wygląda obecnie, ale drzewiej lepiej skalowały porządne odtwarzacze niż telewizory. Zatem obraz DVD konwertowany przez Twój nowy nabytek (Sony UBP-X700) miał prawo wygrać z DMP-BDT500. W ogóle ostatnio mam powody aby chwalić Sony za wyposażanie swoich urządzeń.

Generalnie rzecz ujmując bardzo kibicuję technologi OLED. Co prawda nie planuję w perspektywie przesiadki na 4K, lecz nie przepadam też za wyświetlaczami LCD. Ten drugi „twór” pojawił się u mnie „z konieczności”. Po 25 latach (teraz dokładnie nie pamiętam) padł mi Sony Trinitron słynący z technologii czarne w czarnym. Ależ to był czad! Na „nieśmiertelnym” odbiorniku obejrzeliśmy (w fantastycznej jak na tamte czasy jakości) gros filmów DVD!  Teraz czekam na „miniaturyzację” OLEDów. Chciałbym kiedyś nawiązać do tradycji CRT / PLAZM, zatem kupić kompaktowy telewizor nowej generacji do codziennego oglądania audycji. Dlaczego tylko audycji? Ha, bo kino domowe to zawsze będzie dla mnie projektor i byczy ekran. Niech żyje home cinema! Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 15-03-2018

Kirek,

Pamiętaj że po każdych przynajmniej czterech godzinach (niekoniecznie ciągłego oglądania, TV sumuje sobie czas) po wyłączeniu OLED przeprowadza 7-8 minutową kompensację matrycy (zakończenie sygnalizuje charakterystyczne pstryknięcie), dlatego nie należy od razu wyłączać telewizora od prądu.

Gdybyś - odpukać - miał problemy z wypaleniami, serwis sprawdzi ilość kompensacji, jeśli będzie zbyt niska mogą kręcić nosem Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Kirek - 15-03-2018

Czytam na bieżąco wątek na HDTVPolska Smile
Ogólnie nie mam w zwyczaju odłączać sprzętów od prądu więc zawsze gdy jest wyłączony to jest na czuwaniu. Z drugiej strony nie planuję również specjalnie robić przerw w oglądaniu bo akurat minęły kolejne 4 godziny. Planuję się z nim obchodzić dokładnie tak jak z poprzednim TV i cieszyć się z tego że, mam lepszy/większy obraz.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - antyfutbolista - 15-03-2018

Poszukuję tv do oglądania filmów i meczów piłkarskich.
Zarówno filmy jak i sport w rozdz FHD (filmy netflix i bluray, sport kablówka)
Odległosc od tv to 2 metry, więc 49 badz 55 cali
Budżet to 2,5k
Teraz zasadnicze pytanie czy wart kupować tv 4k, gdzie jedynym źródłem jest streaming 4k z netflixa?
Moze warto jakis sprawdzony tv fhd ?

Co myślicie, może jakieś propozycje tv macie ?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 15-03-2018

Z takim budżetem to nie poszalejesz za bardzo... Jeśli naprawdę nie chcesz przeznaczyć więcej na telewizor, to osobiście szukałbym... używanej plazmy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - czuubakka - 15-03-2018

(15-03-2018, 12:09)antyfutbolista napisał(a):  Budżet to 2,5k
Trzeba było napisać że 25 tyś Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Szczepan600 - 21-03-2018

Koledzy jestem coraz bliżej kupna TV 4K, kiedyś o to pytałem, ale może coś się zmieniło. Myśle o lg 55C7V?co o tym myślicie?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 21-03-2018

Trudno o coś lepszego. Smile Warto tylko być świadomym pewnych ułomności oleda...