Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 31-08-2017

Mam na myśli serię 7, a konkretnie 55B7V. Na allegro od jakiegoś czasu chodzą po 8 tysiaków - żadnej ściemy, polska gwarancja, itd.
Tylko widzę, że obecnie w tej cenie dostępny jest od jednego sprzedawcy. Kilka dni temu był większy wybór, m.in od gości z większą liczbą komentarzy Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Montana - 31-08-2017

Ktoś z was w ogóle kupił kiedyś TV z ekspozycji? Ja kupiłem z 6 lat temu tv z ekspozycji i nigdy nie było z nim problemu. Telewizor wart był 11k a kupiłem go za 5k z wystawki? Nie żałuję Smile teraz rodzice się nim cieszą po mojej przesiadce na oleda. I moim zdaniem nie warto dopłacać do serii 7. Najlepsze oledy to od C6 w górę. 3D jest rewelacyjne na oledach i nie można tego z niczym porównać Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 31-08-2017

Ciekawe jak u nich z ratami 0% i przedłużeniem gwarancji (obejmującym np. przepięcie prądu czy wydarzenia i wady których normalna gwarancja nie obejmuje), bo jeśli nie to żadna rewelacja z tą ceną Smile

@Montana
Nie warto dopłacać do czegoś lepszego? Nie rozumiem logiki stojącej za tym stwierdzeniem Smile

Co do ekspozycji, jakbym mógł kupić taki TV za 1/4 ceny może bym się zastanowił, ale obniżka z 12 tys na 8 to trochę za mało biorąc pod uwagę przez ile godzin i na jak agresywnych ustawieniach te telewizory grają w marketach pokroju MM.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Montana - 31-08-2017

No oleda z ekspozycji to też bym nie kupił ale ze względu na wypalanie a nie ze o boże ile godzin już ma na liczniku. Przez ten cały czas jak był na ekspozycji na 100% co jakiś czas zostawili tv na jakimś statyczny obrazie więc potem mogą być problemy.

@Mierzwiak
Stosunek różnicy w obrazie do różnicy w cenie nie jest opłacalny. Więc dlaczego 7 jest lepsza? Trochę lepiej radzi sobie z czernią i trochę lepiej z jasnością (a ty i tak nie zauważysz różnicy) kosztem 3D? Gdybym teraz miał znowu kupić oleda to dalej szukałbym modelu z 2016 Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 31-08-2017

Jeśli kogoś kręci 3D to wiadomo... brać 6-tkę póki jeszcze jest dostępna, a dla pozostałej większości nie ma się nad czym zastanawiać, seria 7 jest lepszym wyborem pod wieloma względami.
Co ważne, w tegorocznych modelach bebechy są praktycznie te same z B7 włącznie, różnica między nimi polega na podstawce, wyglądzie i dodatkach.

Cytacik z recenzji Vincenta z hdtvtest.co.uk.
Cytat:Conclusion

The LG OLED55B7V offers the following list of improvements over last year’s OLED55B6V:
- Cleaner near-black handling with clearer shadow detail;
- Less aggressive ABL contributing to higher perceived contrast;
- Lower input lag while preserving accurate colours and full 4:4:4 chroma;
- Slightly better upscaling quality;
- Availability of two-point [White Balance] controls in HDR mode;
- Improved HDR tone-mapping with less clipping of bright highlight detail; and
- A new anti-reflective filter that doesn’t suffer from a magenta tint when hit by light.



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 31-08-2017

Jeśli interesuje cię 3D to rozumiem, mnie na przykład nie, ale przyznaję że dziwi mnie to porzucanie go przez producentów chociażby z racji nasycenia rynku filmami. W zasadzie każdy odtwarzacz radzi sobie z płytami 3D, ludzie mają sporo filmów i wciąż ukazują się nowe, nawet jeśli nie aż tyle co jeszcze kilka lat temu. Zawężanie kręgu potencjalnych nabywców to dość dziwna strategia Smile

PS. Właśnie widzę że w euro B7 55 cali staniał o 800 zł (czyli na 9999), do tego w obecnej promocji za ten model LG dodatkowo zwraca 500 zł:
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b7v.bhtml


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 05-09-2017

A co powiecie na temat tego modelu Sony >>
KD-65XE9005
W przeciwieństwie do tegorocznych Samsungów można w nim wyłączyć Local Dimming. Z tego co koleś mówił to nie jest tradycyjny krawędziowiec no i matryca 120Hz.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - ElRey - 05-09-2017

XE90 zebrał pochlebne opinie na HDTVPOLSKA, dwa minusy moim zdaniem to brak wsparcia Dolby Vision no i ta matryca LED (VA). Warto dołożyć trochę siana i mieć OLEDa ale to pewnie już wiesz Tongue


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 05-09-2017

Uparłeś się na to 65 cali. Ja bym jednak nie poświęcał jakości na rzecz wielkości Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pred895 - 05-09-2017

Musze mieć większy TV, bo 55 cali na ten salon to już jest zdecydowanie za mało Tongue