Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 28-10-2018

Pisałem o tym wyżej, popularnych modeli (seria B,C) z ubiegłego roku, nie uświadczysz już raczej. Jeśli już, to na 99% będą to jakieś przerzuty z innych sklepów, powystawowe lub zwroty od klientów. Dotyczy to i 55", i 65".


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Szczepan600 - 28-10-2018

Teraz trochę szukałem z serii 7... obdzwonilem kilka sporych marketów i w żadnym nie było już fabrycznie pakowanych B i C 7.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 28-10-2018

1) Jaki masz budżet?
2) Potrzebujesz Dolby Vision?

Sony i Panasonic mają rzekomo lepsze matryce więc teoretycznie masz większe szanse trafić na porządną sztukę. Patrząc na zdjęcia matryc jakie ludzie mają w swoich LG pozostaje się zastanowić jak to możliwe że takie buble w ogóle opuszczają fabrykę.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 29-10-2018

Weź tylko pod uwagę, że LG sprzedaje prawdopodobnie więcej oledów niż cała konkurencja razem wzięta, więc większy procent bubli może być całkiem naturalny.
Osobiście nie kupiłbym oleda innej firmy niż LG z prostej przyczyny - tylko z nimi idzie się dogadać w kwestii ewentualnych wypaleń. Generalnie na temat ich serwisu można usłyszeć same pochwały. Dla porównania taki Panasonic w zasadzie w Polsce nie istnieje.
Reklamowalem u nich dwie plazmy i to była droga przez mękę...
Generalnie kupując oleda wybieramy dodatki typu DV, smart czy design, bo obrazowo są to tak podobne do siebie telewizory, że nie mając bezpośredniego porównania ciężko je w ogóle rozróżnić...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 29-10-2018

(28-10-2018, 23:45)Mierzwiak napisał(a):  1) Jaki masz budżet?
2) Potrzebujesz Dolby Vision?

Sony i Panasonic mają rzekomo lepsze matryce więc teoretycznie masz większe szanse trafić na porządną sztukę. Patrząc na zdjęcia matryc jakie ludzie mają w swoich LG pozostaje się zastanowić jak to możliwe że takie buble w ogóle opuszczają fabrykę.

No właśnie, "rzekomo". Matryce do OLED produkuje tylko LG, więc czy to Sony, czy to Panasonic, wszystkie ich tv mają matryce LG. Panasonic ma swoje tv, w trybie "Kino", skalibrowane przez siebie i nie jest tajemnicą, że ten tryb, prezentuje się o wiele lepiej, niż ten sam tryb w tv LG czy Sony. Tylko jest jedno "ale"- za różnicę w cenie LG i Panasonica, można kupić niezły amplituner do KD.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 29-10-2018

Że matryce produkuje LG to wiadomo, ale - znowu - rzekomo Sony i Panasonic są bardziej restrykcyjni jeśli chodzi o ich jakość i nie trudno sobie wyobrazić że to co zwrócą, LG montuje do swoich TV Tongue


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablo0909 - 29-10-2018

Być może, ale....
1. Różnica w cenie tegorocznego Panasonica 55" i LG 55", to kilka tysięcy (ok. 4) złotych.
2. LG, jak wspomniałeś podchodzi w sposób bardziej "ludzki" do reklamacji.
Dlatego warto przemyśleć wszystkie "za" i "przeciw". Nie ma co ukrywać, że technologia OLED nie jest idealna i bezbłędna, dlatego warto przemyśleć ew. sprawę reklamacji, bo kupić tv za 10 tyś. złotych i później się z nim "bujać" od serwisu do serwisu? Ja postawiłbym raczej na LG i bezproblemowy serwis gwarancyjny. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 29-10-2018

Jasne, to bardzo istotne i dlatego mimo chwilowemu kierowaniu się w kierunku Panasonica ostatecznie raczej na bank kupię OLEDa LG. Chociaż, szczerze mówiąc, gdyby była możliwość kupić nowego Sony ZD9... Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Użytkownik usunięty - 29-10-2018

Krytykę serwisu Panasonic ja mogę uzupełnić o krytykę serwisu Sony. Znajomy właśnie ma problemy z nowo kupionym telewizorem i przeżywa drogę przez mękę.

Rozbrajają mnie natomiast wypowiedzi, że coś jest "rzekomo lepsze". Jak nie masz nic inteligentnego do powiedzenia, Mierzwiak, to się nie wypowiadaj. "Nie znam się, to się wypowiem" Rolleyes


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 29-10-2018

Skoro już o serwisach piszecie, to jak jest z tv ubezpieczonymi na kwotę zakupu np marki Szajsung. Nie robią problemu?