Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 04-04-2019

takie szybkie pytanie, bo spraw związanych z kupnem mieszkania i ze sprzedażą starego dużo, a przydałby się nowy tv. Budżet 4000zł. Odległość od ściany do ściany 3m, zatem będzie gdzieś 2,5m ogólnie. Zatem wielkość to chyba 49/50 max? Ważne żeby miały w aplikacjach hbo go, bo niestety z tego co się dowiadywałem Panasoniki z wiadomych względów tego nie mają. Przydałaby się też możliwość nagrywania z tv na dysk (chodzi głównie o mecze PL i Bundesligi, bo często w dzień nie mam takiej możliwości, bo praca lub potrzeba spędzenia czasu z Dzieckiem)
I przy okazji pytanie o projektor. Wiem, że nie będzie szału, ale tutaj chciałbym się zmieścić w 3000zł wraz z ekranem. Jakieś podpowiedzi. Nie jestem fetyszystą jakościowym, widzącym na każdym filmie z dvd pikseli, ale chciałbym solidność Wink Może komuś się chce podpowiedzieć bez moralitetów Smile

O i jeszcze pytanie o głośniki do tego pomieszczenia (18m2). Odpadają podłogowe, bo kot je zmasakruje i pomyślałem o solidnym "podstawkowych". Cena za dwa 1500-2000zł). Coś/Ktoś?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - malin1976 - 04-04-2019

Bierz śmiało 55 cali . Ludzie na forach ( siedzę na psx extreme - gierki , netflix ) polecają Samsunga 55nu8002 . Cena trochę powyżej 3000 zł . 4500 zł to już Sony 55xf9005 i to też jest świetny model . Trochę się spóźniłeś bo końcem marca było sporo promocji no ale kwiecień i maj to nowe modele więc coś się jeszcze pojawi ciekawego . Samsung ma fajny system operacyjny Tizen - wszyscy chwalą jego niezawodność .


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 04-04-2019

Ethan, zapraszam tu:
http://forum.filmozercy.com/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy?pid=54541#pid54541


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 04-04-2019

Ethan, nawet się nie zastanawiaj tylko od razu celuj w 55 cali, tym bardziej, że mniejsze egzemplarze, nawet w obrębie tego samego modelu potrafią być kastrowane względem większych braci - a to matryca IPS zamiast VA, albo 60Hz zamiast 120Hz . Z 2.5m to nie będzie duży TV, tu na forum panuje ogólna obawa przed dużymi telewizorami, ale naprawdę nie ma się czego bać.
Osobiście radziłbym Ci odrobinę dołożyć i czekać na LG B8, przy odrobinie cierpliwości bez problemu do kupienia za ok.4400zł. To będzie absolutna referencja obrazu. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz oleda, to najlepszym wyborem w tym przedziale cenowym będzie Sony XF90, ewentualnie LG SK85 lub SK95. Niby koreańska propozycja to IPS, ale posiada strefowe wygaszenie, które działa naprawdę nieźle. Fajny TV do wszystkiego, a i podczas nocnych seansów nie powinno być większych problemów, zwłaszcza że jak sam piszesz, jakościowym fetyszystą nie jesteś. Smile Z tego co się orientuję, sensowna różnica pomiędzy modelem SK85 a 95 pojawia się dopiero w przypadku 65 cali i przy 55 nie warto dopłacać, ale to musiałbyś jeszcze sam zweryfikować, bo dokładnie nie pamiętam. Podstawowe pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze - lepsze kąty widzenia, czy lepsza czerń? Filmy oglądasz po ciemku?
Ewentualnie jeśli nie chcesz przekraczać założonego budżetu, to faktycznie Samsung NU8002 (ostatnie dwie cyfry bez znaczenia, bo to ten sam TV różniący się jedynie wyposażeniem, kolorem ramki itp.) będzie niegłupim rozwiązaniem, ale jest to TV wyraźnie słabszy od tych wymienionych wyżej. Osobiście na pewno wolałbym dopłacić.
A głośniki dlaczego tylko dwa, planujesz tylko stereo?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Szczepan600 - 04-04-2019

Ja też bym radził nagiąć trochę budżet i kupić 55B8. Sam mam i naprawdę... no złoto. A teraz jeszcze ceny nieco spadły więc na bank gdzieś wyrwiesz za 4500. Po obcowaniu z Leden, Qledem i Oledem zostałem fanem tego ostatniego :-D (chociaż te Q tez naprawdę są spoko)


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 04-04-2019

Też bym optował za 55B8, ale jeśli w użyciu będzie często HBO GO i płyty DVD to jednak wybrałbym inną opcję Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 04-04-2019

(04-04-2019, 17:14)Mr.Hankey napisał(a):  A głośniki dlaczego tylko dwa, planujesz tylko stereo?

amplituner mam stety/niestety tylko stereofoniczny.

(04-04-2019, 17:14)Mr.Hankey napisał(a):  co jest dla Ciebie ważniejsze - lepsze kąty widzenia, czy lepsza czerń? Filmy oglądasz po ciemku?
myślę, że kąt tutaj będzie miał znaczenie (nie tyle dla mnie, co) ze względu na lokalizację kanapy. Filmy w 80% wieczorem, po ciemku


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - dakatri.drache - 04-04-2019

(04-04-2019, 20:50)Ethan napisał(a):  Filmy w 80% wieczorem, po ciemku
No to ewidentnie LG B8 byłby najlepszym wyborem wg mnie. Mam go w wersji 65'' i jestem mega zadowolony. Wcześniej miałem Panasa i niezłego Philipsa PUS8102 z FALD ale OLED to jednak inna półka. Obraz praktycznie wygląda tak samo pod każdym kątem widzenia i przy zaciemnionym pomieszczeniu sprawdza się doskonale. Do tego obsługa Dolby Vision, HDR10+ HDR10, HLG, stabilny i intuicyjny soft, nagrywanie obrazu działa bez zarzutów no i pilot zajebisty Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 04-04-2019

Z tym HDR10+ w B8 to chyba jednak nie bardzo... Smile

Ethan, jeśli kąty odgrywają istotną rolę, to Sony raczej możesz skreślić z listy. Do BD i UHD zdecydowanie OLED, ale tak jak napisał misfit - jeśli planujesz sporo treści typu HBO Go czy o zgrozo DVD, to ta opcja nie jest już wcale taka oczywista...
Jaki TV masz w ogóle obecnie?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - dakatri.drache - 05-04-2019

(04-04-2019, 22:41)Mr.Hankey napisał(a):  Z tym HDR10+ w B8 to chyba jednak nie bardzo... Smile
Faktycznie masz rację, trochę się rozpędziłem Big Grin Może jeszcze kiedyś doczekamy się takowej łatki..