Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 13-07-2019

(12-07-2019, 22:18)Ethan napisał(a):  Najgorzej jest na ustawieniach żywy i standardowy.
Po co w ogóle korzystasz z tych trybów, przecież obraz jest wtedy tragiczny, nie ma kompletnie nic wspólnego z naturalnością? Ustaw tryb kino i ewentualnie baw się ustawieniami w jego zakresie.
Na marginesie, nie słyszałeś nigdy wcześniej o czymś takim jak upłynniacz obrazu?

(12-07-2019, 22:46)Mierzwiak napisał(a):  już 1 powoduje paskudne artefakty.
Jak dla mnie zdecydowanie wyolbrzymiasz problem. Przy wyższych wartościach upłynniacz faktycznie niewyrabia, ale przy ustawieniu na 2? Sam mam tak ustawione i jakiegoś dramatu zdecydowanie nie ma.

(12-07-2019, 22:46)Mierzwiak napisał(a):  Najlepiej to wyłączyć, ewentualnie De-Judder na 0 i De-Blur na 10, chociaż osobiście nie widzę różnicy między takim ustawieniem a wyłączonym.
Na przykład przy meczach też nie widzisz różnicy?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 13-07-2019

Miałeś panasonic i wiesz że te tryby też tam nadawały się do *** jedyne sensowne tryby to thx i movie w tym lg zapewne też tak jest najlepiej poczytać jakieś recenzję gdzie opisują który tryb jest najbardziej naturalny barwowo.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 13-07-2019

(13-07-2019, 01:05)Mr.Hankey napisał(a):  Jak dla mnie zdecydowanie wyolbrzymiasz problem. Przy wyższych wartościach upłynniacz faktycznie niewyrabia, ale przy ustawieniu na 2? Sam mam tak ustawione i jakiegoś dramatu zdecydowanie nie ma.
Jeśli masz Netfliksa to sprawdź Stranger Things S3, odcinek pierwszy, 14 minuta i 23 sekunda, Nancy i Jonathan jadą samochodem. W momentach np. 14:33, 14:39, 14:53 mam artefakty za oknem.

Już na ustawieniu 1 jest to dla mnie absolutnie nieakceptowalne, niestety moje oko (a nawet dwoje) od razu wychwytuje takie rzeczy.

Meczy nie oglądam, testowałem na scenach w których obraz najbardziej szarpie i nie widziałem różnicy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 13-07-2019

dzięki Mierzwiak za radę. Raczej podziałało Wink A jeżeli chodzi o tryby to przecież ich nie używałem tylko analizowałem nienaturalność trybu kino z użyciem trumotion


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 13-07-2019

A jakieś DVD puściłeś?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Ethan - 13-07-2019

Jutro włączę Płomienie - wydane ostatnio przez Aurorę - to dam znać


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-07-2019

Mój przyszły TV ? Wink





I ciekawostka - Vincent mówi, że Robin Hood który ma na płycie zarówno DV i HDR10+ jest odtwarzany w tym drugim formacie na Panasie zarówno z OPPO 203 jak i Panasa UB9000. Zakładam, że nie ma możliwości zmiany tego, nie licząc posiadaczy HDFury, itp. wynalazków. Mam nadzieję, że z czasem to ogarną i dadzą opcję wyboru (lub w ostateczności zmienią format domyślny na DV Wink ) tym bardziej, że coraz więcej tego typu płyt UHD BD pojawia się z obsługą obu tych formatów.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Keyser - 26-07-2019

Ja go wybrałem, m.in. ze względu na DV i HDR10+, nie chciałem się ograniczać mając Oppo, niemniej na razie recenzje jakości HDR10+ są raczej umiarkowane.
Gdzieś mi się obiło o uszy, że można zmienić na DV, możliwe, że na Twitterze Vincenta albo którymś z forów.

Edit: tu Vincent potwierdza
(https://twitter.com/Vincent_Teoh/status/1153719693481512961?s=03)


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 26-07-2019

A to spoko.
Mi tam HDR10+ do niczego nie jest potrzebny, przede wszystkim przekonuje mnie to czy to. Oraz dość przystępna cena na start. Mam nadzieję, że za jakieś 2 lata, czyli przy planowanej zmianie TV, 75 cali będzie do wyrwania w podobnej cenie co teraz 65 Big Grin


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 26-07-2019

(26-07-2019, 14:57)misfit napisał(a):  I ciekawostka - Vincent mówi, że Robin Hood który ma na płycie zarówno DV i HDR10+ jest odtwarzany w tym drugim formacie na Panasie zarówno z OPPO 203 jak i Panasa UB9000. Zakładam, że nie ma możliwości zmiany tego, nie licząc posiadaczy HDFury, itp. wynalazków.
Jest możliwość zmiany, na twitterze Vincent pisze że HDR10+ jest preferowanym przez odtwarzacz formatem, ale zarówno na moim UB820 jak i na 9000 w menu można wyłączyć HDR10+. (Dolby Vision zresztą też)