Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 23-08-2019

Dla Darasa na szybko zdjęcie z menu x700. Większość pozycji ma kilka opcji do wyboru. Da się ustawić downscaling, włączyć lub wyłączyć HDR, wymusić Dolby Vision, wymusić na wyjściu sygnał 24p itp. Myślę, że będziesz zadowolony. Odtwarzacz ma też wifi i dużo przydatnych przycisków na pilocie (zmiana napisów i audio w locie bez wchodzenia do menu).

[Obrazek: ro11MZn.jpg]


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 23-08-2019

Dzięki.
Początkowo postawiłem na Panasa DMP-UB400. Ostatecznie wygrał Sony. Wszystko mi w nim pasuje, najbardziej wymiary i estetyka wykonania. Wink Z pilotem się już obyłem bo jakiś czas temu kupiłem budżetowy BDP-s1700 (jako zapasowy). O X700 poczytałem trochę na forach. Ponoć brakuje do niego aktualizacji DV.

Aby nie tworzyć OT: jak oglądasz „zwykłe” BD? Skalujesz materiał z poziomu odtwarzacza, czy pozostawiasz to telewizorowi? Ciekaw jestem ewentualnych różnic. Obstawiam, że wyświetlacz radzi sobie nieco gorzej (?).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 23-08-2019

(23-08-2019, 21:04)Daras napisał(a):  Początkowo postawiłem na Panasa DMP-UB400. Ostatecznie wygrał Sony.

Do zabaw w konwersję HDR do SDR ?
Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 23-08-2019

Sony konsekwentnie wypuszcza odtwarzacze, które nie umieją same rozpoznać czy na płycie znajduje się Dolby Vision i za każdym razem trzeba to ręcznie włączać w menu. Śmiechu warte.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 23-08-2019

(23-08-2019, 21:09)misfit napisał(a):  
(23-08-2019, 21:04)Daras napisał(a):  Początkowo postawiłem na Panasa DMP-UB400. Ostatecznie wygrał Sony.

Do zabaw w konwersję HDR do SDR ?
Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia.

Testowałeś?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 23-08-2019

X700 ma wsparcie dla Dolby Vision. Problem jest taki, że odtwarzacz ma w menu przełącznik, który na sztywno aktywuje DV albo dezaktywuje. Czyli jak mam film z Dolby Vision i chcę go obejrzeć w Dolby Vision to muszę w menu to włączyć i po filmie wyłączyć. Jeśli zostawię to włączone i włożę zwykły Blu-Ray to TV wykrywa go jako sygnał Dolby Vision i załącza tryb DV.

Oglądam płyty Blu-Ray i DVD skalowane przez odtwarzacz. Jak testowałem skalowanie przez odtwarzacz i przez TV nie widziałem większej różnicy i ostatecznie zostawiłem na odtwarzaczu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 23-08-2019

(23-08-2019, 21:16)Daras napisał(a):  
(23-08-2019, 21:09)misfit napisał(a):  
(23-08-2019, 21:04)Daras napisał(a):  Początkowo postawiłem na Panasa DMP-UB400. Ostatecznie wygrał Sony.

Do zabaw w konwersję HDR do SDR ?
Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia.

Testowałeś?

Jeśli chodzi o konwersję do SDR w Sony to mamy:
1. Ucinanie detali w ciemnych partiach obrazu.
2. Nadmiernie nasycone kolorki.
3. Brak możliwości puszczenia na wyjściu szerokiej palety barw, wszystko z UHD jest konwertowane do BT.709 (w Twoim przypadku nie ma to znaczenia, ale może się to zmienić jeśli kiedyś zdecydujesz się na zakup projektora UHD).
4. 5 stopniowa regulacja konwersji HDR do SDR (w Panasach zdaje się jest 25 stopniowa).
5. Nie pamiętam już jak ma się sprawa z posteryzacją w tym odtwarzaczu.
6. Brak HDR Optimizera (absolutny must have w przypadku projektorowiczów, którzy nie chcą się bawić w madVR).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 23-08-2019

(23-08-2019, 22:00)misfit napisał(a):  1. Ucinanie detali w ciemnych partiach obrazu.

Tego akurat bardzo nie lubię (patrz np. mój wpis dotyczący „Ucieczki z kina wolność” od TORu).

(23-08-2019, 22:00)misfit napisał(a):  3. Brak możliwości puszczenia na wyjściu szerokiej palety barw, wszystko z UHD jest konwertowane do BT.709 (w Twoim przypadku nie ma to znaczenia, ale może się to zmienić jeśli kiedyś zdecydujesz się na zakup projektora UHD).

Kurde. Chcesz powiedzieć, że np. Djgromo widzi na swoim telewizorze tylko Rec. 709? Może rozwiń wypowiedź. Chyba czegoś nie rozumiem.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 24-08-2019

W HDR mam pełną paletę kolorów.

Przy konwersji HDR->SDR następuje zejście do mniejszej liczby kolorów (adekwatnej dla sygnału SDR). Chyba mu chodzi o to, że jego odtwarzacz potrafi wyłączyć jasności HDR zostawiając przy tym poszerzoną paletę kolorów. Czyli jakbyś miał projektor UHD HDR i chciał na nim wyłączyć HDR (jasności) mógłbyś mieć cały czas sygnał z kolorami w 10 bitach.

Tylko to technicznie nie jest konwersja HDR->SDR tylko manipulacja jasnością dla trybu HDR (i zostawienie poszerzonej palety barw).


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 00:00)djgromo napisał(a):  Przy konwersji HDR->SDR następuje zejście do mniejszej liczby kolorów (adekwatnej dla sygnału SDR). Chyba mu chodzi o to, że...

Zgoda. To oczywiste.

Misfit napisał wprost o braku możliwości puszczenia na wyjściu szerokiej palety barw. Zatem, jak staram się zrozumieć, wszystko jest konwertowane do 709.

Może warto wstrzymać się z podpowiedziami / interpretacjami do czasu uzyskania klarownej odpowiedzi. Ta nie musi być aż tak złożona, jak sądzimy. Wink

EDIT:
Na marginesie. Z jakich powodów wybrałeś właśnie ten odtwarzacz?