Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 24-08-2019

Daras kupujesz nowy tv w końcu? Bo spać nie możesz Wink. Bo jeśli Cię interesują takie problemy natury technicznej w tv to wiedz , że w nowych modelach za parę lat istnieć nie będą. Będą za to nowe problemy.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 24-08-2019

(23-08-2019, 22:39)Daras napisał(a):  Kurde. Chcesz powiedzieć, że np. Djgromo widzi na swoim telewizorze tylko Rec. 709? Może rozwiń wypowiedź. Chyba czegoś nie rozumiem.

Na samym początku posta napisałem:

(23-08-2019, 22:00)misfit napisał(a):  Jeśli chodzi o konwersję do SDR w Sony to mamy:

djgromo, tak jak 98% kupujących filmy na UHD BD, nie bawi się w konwersję do SDR więc oczywiście go to nie dotyczy.

EDIT:

(24-08-2019, 07:07)Wolfman napisał(a):  Daras kupujesz nowy tv w końcu? Bo spać nie możesz.

Daras nie kupuje żadnego nowego TV, ma w planach kupienie odtwarzacza UHD do projektora FHD, który posiada.
W takim wypadku kluczową kwestią jest wybór odtwarzacza, który najlepiej ogarnia konwersję HDR do SDR, a przy tym nie daje niepożądanych efektów typu ucinanie detali w ciemnych partiach obrazu czy posteryzacja, ale najwyraźniej wyższy priorytet u niego ma wygląd i wymiary odtwarzacza Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 24-08-2019

(24-08-2019, 01:05)Daras napisał(a):  Na marginesie. Z jakich powodów wybrałeś właśnie ten odtwarzacz?

Miał na tyle małe gabaryty, że mieścił się w szafkę RTV Smile No i miał wsparcie dla Dolby Vision.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wolfman - 24-08-2019

(24-08-2019, 09:26)misfit napisał(a):  Daras nie kupuje żadnego nowego TV, ma w planach kupienie odtwarzacza UHD do projektora FHD, który posiada.
Chyba w tym przypadku gra rolę kwestia dogrania PL. Jako osoba rozkoszująca się lata temu komunistycznym ustrojem i uczona jedynego słusznego drugiego języka po polskim, a z pewnością kupująca filmy od imperialistów z zachodu, zza dalekiej miedzy również ,powinna rozbić skarbonkę i kupić to nieszczęsne Oppo lub jego klona. Amazony wręcz wciskają te filmy za bezcen tyle, że bez PL. Jako również osoba średnio obyta z komputerami to powinna swój wzrok skierować na ten odtwarzacz. Nie unosić się "dumą narodową" i kupić choćby używany Wink


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

Odtwarzacz droższy jak projektor. Smile

Osobiście sam kupiłbym Cambridge Audio CXUHD tylko jak patrzę na wybór filmów to widzę, że nie ma się jeszcze z czym spieszyć. Poza tym z BD 1080p jest na prawdę przyzwoita jakość. Ostatnio byłem na dwóch filmach w kinie(multipleks i studyjne), pierwszy raz od kiedy mam projektor. Na tle mojego sprzętu jakość była duuużo słabsza, zwłaszcza gdy odpaliłem potem u siebie trailer. Przepaść, a przecież to tylko trailer a nie pełne BD. Jedyne co wywołuje u mnie zazdrość, to ta czarna, przystosowana sala - ciemno jak w jaskini.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 12:58)MarianPaz napisał(a):  Odtwarzacz droższy jak projektor. Smile

Nie JAK , tylko NIŻ.
Myślisz o nabyciu Cambridge? No, ale kto bogatemu zabroni. Smile Ile on teraz kosztuje?
Na marginesie. Również wielokrotnie pisałem, że przestałem chadzać do kina. Lepszą jakość audio / video osiągam w chałupie.

Wolfman, moje „rozkoszowanie” się ustrojem komunistycznym polegało też na skromniutkim wkładzie w walkę z systemem. Do fotografowania np. mszy solidarnościowych (stan wojenny) potrzeba było ludzi zaufanych oraz zręcznych w obsłudze klasycznego sprzętu. „Kuria” zawsze prosiła o to mojego szefa - właściciela zakładu usługowego, a ten zlecał robotę Darasowi (szef był osobą nazbyt rozpoznawalną) . Sporo ryzykowałem. Po wszystkim podmienialiśmy na zakrystii  naświetlone materiały (nie mylić z zaświetlonymi) na puste. Potem z tymi kliszami spierdzielałem  przed służbami. Tak dla zmyłki.
Podczas jednego z takich nabożeństw po raz pierwszy usłyszałem poniższą pieśń. Nawet osobom średnio religijnym serce podchodziło do gardła. Ostatnią zwrotkę dopisano po zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki, którego podobiznę powieliśmy w tysiącach sztuk. Wysłuchaj proszę:

https://www.youtube.com/watch?v=aKGjLLQ2J6E

Co do Oppo - sorry, ale nie. Gabarytowo odtwarzacz przypomina mi magnetowid z lat 80 – tych. Gdzie to trzymać? Sądziłem, że jesteś bardziej nowoczesny, Wolfman. Wink

Misfit, Twoja odpowiedź nadal nie daje mim satysfakcji. Oczywiście daleki jestem od czepialstwa, ale wczytaj się ponownie we własny wpis:

Cytat:
3. Brak możliwości puszczenia na wyjściu szerokiej palety barw, wszystko z UHD jest konwertowane do BT.709 (w Twoim przypadku nie ma to znaczenia, ale może się to zmienić jeśli kiedyś zdecydujesz się na zakup projektora UHD).

Konkretnie: czy po podłączeniu X700 do projektora UHD także otrzymam tylko Rec. 709? Oczywiście  wykluczam opcję konwersji do SDR, bo ta najzwyczajniej w świecie stanowiłaby absurd.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

(24-08-2019, 13:23)Daras napisał(a):  Lepszą jakość audio / video osiągam w chałupie.
Wątpię, ale niech Ci będzie.
Cambridge jest o około 1000 zł tańszy, ale tak jak Oppo zakończono jego produkcję, toteż będzie coraz trudniej dostępny. Gdybym poważnie myślał o UHD, to z pewnością bym go sobie kupił, ale do BD 1080p jest mi zbędny.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 24-08-2019

Daras - dość jasno napisałem, że wszystko to dotyczy konwersji do SDR. W takim wypadku otrzymasz BT.2020 na wyjściu tylko z Panasa ze znanych mi odtwarzaczy (w teorii też z OPPO, ale w praktyce wciąż to będzie Rec.709 - taki bug, którego do dziś nie naprawili).

Jeśli kiedyś kupisz projektor UHD z obsługą HDR to możesz otrzymać BT.2020 na wyjściu z x700. Przy tym wielu posiadaczy projektorów UHD nie zgodziłaby się z Tobą, że konwersja do SDR jest absurdem, praktyka pokazuje, że w świecie projektorowym często to konwersja do SDR daje lepsze rezultaty - nie w jakimś pierwszym lepszym odtwarzaczu, lecz z madVR lub odtwarzaczy Panasonika. Poczytaj np. doświadczenia osób na avsforum.com.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Daras - 24-08-2019

(24-08-2019, 13:34)MarianPaz napisał(a):  
(24-08-2019, 13:23)Daras napisał(a):  Lepszą jakość audio / video osiągam w chałupie.
Wątpię, ale niech Ci będzie.
Cambridge jest o około 1000 zł tańszy, ale tak jak Oppo zakończono jego produkcję, toteż będzie coraz trudniej dostępny. Gdybym poważnie myślał o UHD, to z pewnością bym go sobie kupił, ale do BD 1080p jest mi zbędny.

Wątpisz? Nie kumam. Przecież sam napisałeś, że jakość kinową spostrzegłeś jako gorszą od tej domowej. O czymś takim pisałem już dawno temu po odwiedzeniu kilku sal multipleksu. Nasze wnioski są podobne, choć nadal mnie zadziwiasz. W innym wątku przecież wspomniałeś, że rekonstrukcje puszczane z Vod są OK. Ja natomiast z takimi eksperymentami skończyłem po pierwszej próbie. Na dużym ekranie Vod wygląda po prostu masakrycznie. Nie razi Cię np. kompresja? I jak tu dyskutować o jakości? Rolleyes

Inna sprawa. Gdzie wyrwałeś swój projektor za tak niewielkie pieniądze? Do sformułowania wniosku posłużyła mi informacja dotycząca cen Cambridge / Oppo oraz wylansowane hasło („reklamowe”): Odtwarzacz droższy jak projektor. Smile Hołdujesz mu? Hmm, skoro jesteś autorem sloganu...  Rolleyes

EDIT:
(24-08-2019, 13:52)misfit napisał(a):  Daras...

OK. Sprawę zamykamy.
Na marginesie. Rozebrałem Twoją wypowiedź na czynniki pierwsze i wyszło mi z tego gros możliwości. Ostatecznie wolałem uzyskać pewność czy dobrze wszystko rozumiem. Aby było jasne, lubię rozbudowane zdania, ale z tym miałem po prostu kłopot. Blush  


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MarianPaz - 24-08-2019

Wątpię by Twój projektor w raczej z tego co pamiętam słabo przystosowanym pomieszczeniu dawał dobry jakosciowo obraz. Jakiejś wielkiej różnicy między kinem bym się nie spodziewał. Smile

Nie wiem ile seriali z VOD TVP oglądałeś, ale tam jest bardzo przyzwoita jakość. Poza tym jest podstawowy problem jest taki, że oprócz tych wersji nie ma nic lepszego, bo próżno szukać wydań na BD. DVD mnie nie interesuje, bo dla mnie to jest już zabytek.

Co do odtwarzacza, to miałem na myśli Twój projektor. Mój był prawie 2 razy droższy niż Oppo i to po uzyskaniu sporego rabatu.


Btw znowu zrobił się offtop.