Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - pmmazz - 17-11-2019

Kalibracja to nie kilka stówek a tysiączek, w full opcji oczywiście bo niższej nie ma sensu, aczkolwiek co kolega od E8 naskrobał to nie wiadomo śmiać się czy płakać ...


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 17-11-2019

Za tryb noc SDR, HDR plus DV zapłaciłem 500zl, więc ten tysiąc to raczej mocno przesadzony. Cennik swoje, ale wszystko jest do negocjacji.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 17-11-2019

(17-11-2019, 18:18)Uatu_TheWatcher napisał(a):  Coś niesamowitego. Zastanawiam się, na chwilę obecną, nad tym co zrobić, aby czerń emitowana przez diody była jeszcze ,,bardziej czarna", a jej wrażenie odbioru ,,bardziej głębokie". Co byście proponowali, forumowicze?

Osobiście mam podobny, nazwijmy to, problem. Immersja oglądanej na 65 calowym OLEDzie, którego jestem posiadaczem, jest niesłychana, intensywna i pochłaniająca. Jednak jest pewne ,,ale". Przystosowanie się do takiej przekątnej telewizora niedługo przejdzie w rutynę; po prostu, odczuwam powoli oznaki typu ,,ale chciałbym większy...". Możliwe, że za rok do dwóch lat kupię 65 calowy lub 77 calowy telewizor w technologii OLED od Phillipsa lub Panasonica; LG nie będzie wchodziło w grę. Jeśli jednak nie zdecyduję się na matrycę OLED, wybiorę QLED - sęk w tym, że nie ma rozeznania w tym, jaką przewagę ma matryca QLED od Samsunga nad OLEDowską.

I ostatnie pytanie tudzież porada: czym czyścicie panele OLED w swoich telewizorach? Szmatka z delikatnej mikrofibry? Jak tak, to sucha czy lekko nasączona wodą? Zrobiły mi się smugi na matrycy, gdy delikatnie chciałem zgonić z niej muchę. Zamiast usunąć problem, zrobiłem sobie nieco więcej plam i minimalnych skaz. Jest to irytujące, na razie to zostawię, bo nie wiem jak dbać o matrycę, czym ją czyścić itp.

Jak mi się kiedyś zgliczował soft i czerń nie była czarna tylko szarawo-czerwona, to pomogło zresetowanie trybu wyświetlania do ustawień fabrycznych i wklepanie ustawień na nowo. Okazało się, że któraś aktualizacja coś namotała. Możesz pobawić się jeszcze gammą jak wolisz ciemniejszy obraz.

Czyszczenie najlepiej wykonywać szmatką z mikrofibry. Jeśli jest za sucho to czasem zdarza mi się pochuchać na ekran, żeby smugi szybciej zeszły.

Jak dla mnie QLEDY od Samsunga nie mają żadnej przewagi. Może niektóre modele mają wyższą jasność szczytową tylko podobno nie potrafią jej utrzymać po krótkim czasie.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 18-11-2019

Modele sprzętu TV od Phillipsa i Panasonica, w kwestii zaopatrzenia odbiorników w matrycę OLED, ponoć doganiają konkurencję. Mówi się dość głośno i to pozytywnie o coraz lepszych telewizorach Phillipsa, np. tych z serii OLED +, z ponoć fenomenalnym systemem nagłośnienia od Bowers & Wilkins (posiłkuję się tu tylko opiniami, nie widziałem i nie słyszałem tej technologii). Z nadszarpniętą do granic możliwości cierpliwością czekam na przyszłoroczne bądź te, na 2021, premiery modeli OLEDów od Phillipsa i Panasonica; zobaczymy, co wymyśli Samsung i TLC.

Z tą ,,niby-własną" kalibracją parametrów obrazu, dostosowaną pod swoją estetykę odbioru obrazu, doszedłem do wniosku, że za bardzo ,,grzebać" w ustawieniach nie będę. Rozpatrzę zmianę odczucia ,,głębi czerni" w wyświetlanej treści.

I jeszcze jedno: czy rzeczywiście, co dwa tygodnie, jak pisze LG, powinno dokonywać się ,,czyszczenia pikseli", czyli tej kompensacji obrazu, którą można wybrać w menu ustawień panelu OLED? Niedawno takie czyszczenie mojemu LG E8 65 zrobiłem; prosta czynność, ale nic z ,,kompensacji" nie da się we wszystkich opcjach ustawień odszukać i coś więcej wycisnąć.

(17-11-2019, 19:39)Mr.Hankey napisał(a):  Za tryb noc SDR, HDR plus DV zapłaciłem 500zl, więc ten tysiąc to raczej mocno przesadzony. Cennik swoje, ale wszystko jest do negocjacji.

A mógłbym kolegę forumowicza prosić o namiary do specjalistów od kalibracji telewizorów OLED?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 18-11-2019

https://skalibrujtv.pl/


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 18-11-2019

Co do kompensacji ręcznej to raczej się ją odradza, zwłaszcza jeśli nie ma wypaleń. Nadużywanie tej funkcji może obniżyć jasność matrycy. Ważne jest za to żeby nie odcinać prądu po wyłączeniu TV (przejściu w stand by). Wtedy przez ok 10-15 min odbywa się samoczynnie automatyczna kompensacja - trwa do usłyszenia charakterystycznego pstryknięcia. Wszystko odbywa się przy czarnym ekranie. Dużo mitów z wypalonymi oledami zwłaszcza z wystaw sklepowych bierze się stąd, że tam na noc wyłączają całe ściany TV z tzw. hebla. Jeśli automatyczna kompensacja nie może się odbyć to nakłada się na siebie efekt powidoków i wtedy może dojść do wypaleń długotrwałych.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 21-11-2019

(18-11-2019, 22:05)djgromo napisał(a):  Co do kompensacji ręcznej to raczej się ją odradza, zwłaszcza jeśli nie ma wypaleń. Nadużywanie tej funkcji może obniżyć jasność matrycy. Ważne jest za to żeby nie odcinać prądu po wyłączeniu TV (przejściu w stand by). Wtedy przez ok 10-15 min odbywa się samoczynnie automatyczna kompensacja - trwa do usłyszenia charakterystycznego pstryknięcia. Wszystko odbywa się przy czarnym ekranie.

Kompensację obrazu - panelu OLED - przeprowadziłem do tej pory tylko raz. Zrobiłem to tak, jak kolega forumowicz wskazuje. To było totalnie odosobnione, nierealne, faktycznie z jakimś uszczerbkiem na matrycy OLED mojego telewizora LG E8 65, gdybym faktycznie dokonywał takich zabiegów ,,regenerujących i stabilizujących" OLEDowy wyświetlacz. Na razie płynność, ostrość, wyrazistość szczegółów w czerni i kontrastujących kolorach i tłach - są w obrazie mojego odbiornika, jak dla mnie satysfakcjonujące. Po prostu do LG E8, na którym trochę sam sobie ,,pokalibrowałem" nie mam zastrzeżeń. Jest jedno ale. Po przeczytaniu o tym czym jest prawdziwa kalibracja, np. telewizorów, którą przeprowadza ekipa ze "skalibrujtv.pl", jak przebiega jej proces, i między innymi jaki daje efekt dostosowanego po jej wykonaniu obrazu, postanowiłem, że w najbliższym czasie (okolice 2-3 miesięcy) zdecyduję się na zamówienie takiego zabiegu technicznego od tej firmy. Wtedy dopiero będzie mowa o prawdziwym kinie w zaciszu domowym.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 25-11-2019

Coraz lepsze ceny 55tek
https://allegro.pl/oferta/telewizor-lg-55-oled-55c9-4k-smart-wifi-hdr-8444807804

Już po promocji było 4700zł


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - malin1976 - 25-11-2019

Coraz lepsze ale na Sony 65xf9005 którego można mieć już za 4999 złotego . Wziąłbym ale do blu ray i gier na ps4 nie mówiąc już o kablówce 1080i mi niepotrzebny . Czekam na premierę ps5 i następcę tego telewizora .


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 25-11-2019

Często słyszę o tym modelu ciekawe czy przypadki takie jak ten tu http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/140500-kd-xf9005-clouding-ku-przestrodze.html to częsta cecha Smile

Już po promocji było 4700zł za tego oleda.