Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - malin1976 - 25-11-2019

Taka sama częstotliwość co z wypaleniem paska tvn24 na oledzie od lg .


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 25-11-2019

Jak ktoś ogląda telewizję na kuriozalnym ustawieniu oświetlenia OLED (januszową wartością jest 100, a jak!) to ma wypalone paski. Bywa.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - prodarek - 25-11-2019

(25-11-2019, 11:17)malin1976 napisał(a):  Taka sama częstotliwość co z wypaleniem paska tvn24 na oledzie od lg .

Akurat tego można się wytrzeć w 100% Smile
Dla mnie jeśli faktycznie Sony wypuszcza takie z fabryki to jest to jeden wielki SYF, a my nie mamy żadnego na to wpływu podczas użytkowania.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 25-11-2019

No ale to przecież nie jest domena Sony, że na LCD jest clouding, inni producenci robią dokładnie to samo, sztuka sztuce nie równa, tak było, jest i będzie. Całe szczęście w większości sklepów nie ma problemu aby wymienić taką skopaną sztukę na inną.
Pytanie jest inne, po co w ogóle zawracać sobie głowę cloudingiem, skoro za niespełna 5 tysięcy można mieć oled, który jest wolny od tego zjawiska i w kwestii obrazu deklasuje każde LCD, nie tylko z tego przedziału cenowego?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - malin1976 - 25-11-2019

Te 5 tysięcy to jest za 55 cali oled kontra 65 cali lcd . C9 czy xf9005 . Świetny obraz na małym tv kontra dobry obraz na dużym tv . Będę o tym myślał za rok , teraz się tylko przyglądam i cieszę z cen które jadą ostro w dół .


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 25-11-2019

Bawiłem się trochę XE9005 i android w tych telewizorach jest beznadziejny. Co chwilę się toto wiesza, że trzeba TV wyłączać od kontaktu. W zasadzie przez system operacyjny w ogóle nie biorę tej marki pod uwagę przy ewentualnej zmianie TV.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 26-11-2019

Odpalasz film UHD, gasisz światło i nie sądzę abyś był w stanie przeboleć LCD po kilku latach posiadania oleda. Myślę, że bardzo szybko zawęzisz poszukiwania. Smile


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 26-11-2019

Sony sprzedaje też Oledy, ale jeśli system działa na podobnym poziomie co tam to też bym się nie zdecydował.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablosss - 26-11-2019

Czyli nie ma co porównywać OLED C9 55 do Sony XF9005 65, bo stoję przed takim wyborem?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - djgromo - 26-11-2019

Ja bym wziął C9 na Twoim miejscu i nie brał Sony pod uwagę.