Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - MrEcuador - 11-01-2020

Nie mówię że Pioneer Kuro 9 gen. jest najlepszym telewizorem tylko że przez wiele lat był i dla mnie jest wystarczający Wink

Ma swoje lata ale nadal jest godny polecenia - to moja opinia

Ja przesiadałem się z LCD Sony - 32 cale na Kuro

Soniacz nie miał nawet 100 herców co mnie irytowało
Czerń była sztuczna LCD moim zdaniem nadaje się do Playstation i oglądania wiadomości

Piszecie że czerń siada itd.

Od wczoraj siedzę i oglądam dema w 4K.. i na moje amatorskie oko jest dobrze a powiedział bym że nawet bardzo dobrze

Poprosiłem domowników żeby rzucili okiem.. i moja matka mówi tak: "czarno jak.. " No Wink

Może to mój egzemplarz tak się trzyma po latach ?

Nie wiem może to dlatego że ten konkretny był produkowany w Japonii ?

W każdym bądź razie absolutnie nie jestem antyOLED Wink

Jedynie czego mi brakuje to profesjonalna kalibracja

Nie wiem czy to miarodajne ale mogę dodać kilka zrzutów ekranu z demówek black level - tylko plik waży niecałe 2mb i nie chce przejść Sad


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 11-01-2020

Zdjęcia nic nie mówią, w zależności od ustawień aparatu możesz mieć perfekcyjną czerń na LCD i rozjaśnioną na OLEDzie. Strata czasu.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Gieferg - 12-01-2020

Mr.Ecuador - słyszałeś o takim wynalazku jak kropka? Wygląda tak: .
Stawia się ją na końcu zdania zamiast dwa razy naciskać "ENTER". Zdaje się, że o przecinkach też nie słyszałeś...

Cytat:Poprosiłem domowników żeby rzucili okiem.. i moja matka mówi tak: "czarno jak.. " No
A mój szwagier twierdził, że kablówka SD wygląda zajebiście na 46 calach.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - engajner - 13-01-2020

Miałem KURO a potem 55VT60. Na moje oko różnice w czerni byly minimalne na korzyść Panasa, reszta także. Oba telewizory były skalibrowane. Długo zastanawiałem się nad kupnem. Dziś oglądam filmy na 65GZ1500 i nie ma do czego porównywać moim skromnym zdaniem.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 17-01-2020





To wygląda naprawdę obiecująco. Ciekawe tylko, czy w 2021 lub 2022 roku za kwotę 10 000 - 12 000 zł kupię telewizor 8K, 4K OLED lub 8K czy 4K QLED od Samsunga - w każdym z tych przypadków w opcji 65 cali, a daj Boże 75 - 77 cali, przekątnej ekranu. Wiem na pewno, że będę sprzedawał w tym okresie swój odbiornik TV, LG OLED E8 o przekątnej matrycy 65 cali; dam wtedy znać na forum o samej sprzedaży, bo może ktoś się skusi kupić sprzęt za odpowiednią cenę.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 17-01-2020

Dzisiaj 65-calowe OLEDY 4K masz za 7,5 tys. a ty się zastanawiasz czy da się je za rok, dwa kupić za 10-12 tys.?

Co to znowu za durny bełkot?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Uatu_TheWatcher - 05-03-2020

(17-01-2020, 15:54)Mierzwiak napisał(a):  Dzisiaj 65-calowe OLEDY 4K masz za 7,5 tys. a ty się zastanawiasz czy da się je za rok, dwa kupić za 10-12 tys.?

Co to znowu za durny bełkot?

Oh, mein Gott! Forumowicze, chyba muszę się wyrażać bardzie zwięźle i ludzko... Zadałem pytanie, mimo że złożone, to do przyswojenia, zrozumienia i odpowiedzenia. Chciałem tylko i wyłącznie uzyskać od Was, moi drodzy jakąś poradę, lub coś w tym stylu, w zakresie kupna telewizora OLED czy QLED za kilka lat, lub też dowiedzieć się, co sądzicie o rynku cenowym tego rodzaju sprzętu - góra za dwa lata od teraz, który na pewno przejdzie ewolucję. Czy wydanie np. 12 000 zł za sprzęt z górnej półki: OLED, QLED, FALED i inne, z przekątną matrycy odbiornika: 75-85 cali będzie niewystarczające, czy w sam raz? Rozumiem, jest to z lekka odmienne pytanie, na ten moment intuicyjne, ale chyba do odpowiedzenia.

W linku poniżej znajdziemy całe spektrum informacji o nowym ,,dziecku technologicznym" marki TCL, z zakresu telewizorów najnowszej generacji! MiniLED, to prezentuje się nader obiecująco!
I co sądzicie?

https://hdtvpolska.com/testowalismy-juz-telewizor-tcl-qled-miniled-nowy-przelom-w-technologii-lcd/


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Dziel - 26-03-2020

Nie wiem, czy to odpowiedni dział ale zauważyłem, że na moim LG B8 w niektórych filmach 4K czasami podczas scen rozgrywających się nocą jest widoczne dziwne białe "migotanie" obrazu u góry i dołu ekranu. Dzisiaj oglądając film Wojna o Planetę Małp było to widoczne np. w poczatkowej scenie podczas nocnego ataku na bazę Cezara albo w późniejszych scenach również rozgrywających się nocą. Dodatkowo zauważyłem paskudny banding w scenie od 19:37 - 19:45 w prawym rogu.
http://www.imagebam.com/image/cf34401338282556
Po filmie sprawdziłem vertical banding test 5% gray i nie wygląda to źle
http://www.imagebam.com/image/cfa7b31338282843

Pamietam, że podobne migotanie obrazu widziałem w filmie Cabin in the Woods.
Spotkaliście się może z podobnym problemem? Zastanawiam się czym to może być spowodowane? Podpięcie kabla hdmi do innego wejścia, zmiana kabla hdmi na inny, który mam pod ręką również nic nie dały. Może być to wina płyty? bo nie we wszystkich filmach jest to zauważalne.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - misfit - 24-04-2020

Gdzieś tak po ok. 1.5 roku od zakupu LG C7 pojawił się u mnie jaśniejszy pionowy pas w okolicy środka ekranu. W filmach praktycznie nie był w ogóle widoczny poza niektórymi scenami ~5-10% jasności i w sumie olałbym sprawę gdyby nie to, że na piłce nożnej dość często potrafił odwrócić mi uwagę od meczu (dość jednolite zielone tło + częste ruchy kamery w poziomie jakoś zwiększały znacząco widoczność tego pasa), a skoro kończyła mi się gwarancja to postanowiłem sprawdzić serwis LG.

Dzień po zgłoszeniu i podesłaniu zdjęć usterki dostałem telefon z serwisu, że będzie wymiana matrycy, tydzień później przyjechał gościu i na miejscu wymienił matrycę w jakieś 15 minut. Więc pełna profeska i tylko upewniłem się w przekonaniu, że zakup LG był właściwym wyborem.
Przy okazji sprawdziłem nową matrycę pod kątem vertical bandingu czyli odpaliłem Marco Polo i słynną scenę z trzeciego odcinka pierwszego sezonu - ideał. Plansza 10% - ideał, plansza 5% - niemal ideał. Ogólnie wyraźnie lepiej niż poprzednia matryca od momentu zakupu. Mam nadzieję, że z czasem niewiele się zmieni w tym względzie, a jeśli nie to mam kolejne 24 miesiące gwarancji na nową matrycę.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 24-04-2020

LG w Polsce ma super serwis, to nie ulega wątpliwości. Ogólnie wolałbym Panasonica, ale właśnie przez pryzmat ceny i serwisu zdecydowałem się na LG.
Nie sądziłem, że mają jeszcze na stanie matrycę do C7...