Filmozercy.com | Forum
Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady (/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady)



RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mierzwiak - 30-05-2020

CX lepiej sobie radzi w bardzo ciemnych scenach w przypadku mocno skonpresowanych źródeł, poza tym żadna różnica. Ja bym brał B9.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Mr.Hankey - 30-05-2020

Co prawda nie było mowy o modelu C9, ale to właśnie w ten bym celował. Ma jednak wyraźnie wyższą jasność niż B9, co przełoży się na zdecydowanie lepsze doznania z materiałem HDR, a różnica w cenie nie jest jakaś powalająca.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablosss - 30-05-2020

(30-05-2020, 15:11)Mr.Hankey napisał(a):  Co prawda nie było mowy o modelu C9, ale to właśnie w ten bym celował. Ma jednak wyraźnie wyższą jasność niż B9, co przełoży się na zdecydowanie lepsze doznania z materiałem HDR, a różnica w cenie nie jest jakaś powalająca.

Różnica to tysiąc złotych patrząc po Ceneo, więc dla mnie sporo.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Dziel - 30-05-2020

Ja również powoli rozglądam się nad następcą mojego LG 55B8. Planuje w tym roku zakup 65 calowego oleda i mam na oku Panasonic GZ2000. Ma on świetne parametry, wyciąga prawie 1000 nitów. Wątpię, aby tegoroczny model HZ2000 był od niego zdecydowanie lepszy a na premierę pewnie będzie kosztować 20K. Niestety wersja 65 nie jest już dostępna w żadnym markecie. Jest jeszcze szansa, że bliżej premiery tegorocznego flagowca uzupełnią zapasy w sklepach?


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Danus - 30-05-2020

Wątpię.


Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Glaeken - 31-05-2020

Aktualnie nie ma sensu wymieniać telewizor - i to tak dobry jak LG OLED - bo ostatnio nie było jakiegoś znaczącego skoku technologicznego prócz może wprowadzeniem 8K.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablosss - 31-05-2020

(31-05-2020, 06:52)Glaeken napisał(a):  Aktualnie nie ma sensu wymieniać telewizor - i to tak dobry jak LG OLED - bo ostatnio nie było jakiegoś znaczącego skoku technologicznego prócz może wprowadzeniem 8K.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka

Ale ja akurat nie mam oledaSmile


Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Glaeken - 31-05-2020

Bardziej chodziło mi o post Dziela.

A co masz?

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Pablosss - 31-05-2020

(31-05-2020, 07:15)Glaeken napisał(a):  Bardziej chodziło mi o post Dziela.

A co masz?

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka

Domyśliłem sięSmile.Jeszcze starą plazmę.


RE: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady - Dziel - 31-05-2020

Moj 55 calowy LGB8 jest już dla mnje trochę za mały. Teraz żałuję, że nie wybrałem od razu wersji 65 calowej.
Nie mam w planach na przyszłość zakupu konsol nowej generacji i brak portu hdmi 2.1 w GZ2000 nie jest dla mnie problemem. 65 calowy GZ2000 byłyby już zakupem na lata. W przyszłym roku kończy mi się gwarancja na B8, dlatego chciałbym jeszcze w tym roku dokonać zakupu nowego oleda, bo później będzie już problem ze sprzedażą B8.
Poczekam na premierę HZ2000 i wtedy zdecyduje co robić.