Filmozercy.com | Forum
Mierzwiak's Kolekszyn - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mierzwiak's Kolekszyn (/watek-mierzwiak-s-kolekszyn)



RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 10-10-2017

Chyba ogłoszę bankructwo więc na razie koniec zakupów, następny przystanek to dopiero bat-trylogia Nolana na UHD.

[Obrazek: jOB4p40r.jpg]


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 09-11-2017

(10-10-2017, 12:24)Mierzwiak napisał(a):  na razie koniec zakupów
Yeah, about that...

[Obrazek: waE3ycZ.jpg]


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 16-11-2017

- Na płytach UHD obu filmów są brytyjskie oznaczenia wiekowe, zresztą zestaw języków (francuski, niemiecki, włoski itd) jasno wskazuje że to płytki na Europę, w tym UK
- Na Blu-ray Man of Steel jest źle skompresowany, do tego stopnia że zamiast ziarna jest brzydki macroblocking. UHD to zupełnie inna bjka, ziarno wygląda rewelacyjnie, na czym zyskuje ogólna jakość.
- HDR w Pacific Rim, zwłaszcza w sekwencji w Hong Kongu - moje nowe demo Smile

[Obrazek: W4Md7e2.jpg]


RE: Mierzwiak - ElRey - 16-11-2017

Zakupiłbym tego Pacific Rima z amazon it z innymi filmami 4K (promocja 5 płyt -50%??), ale w tym miesiącu poszła kasa na Przełęcz Ocalonych i Logana 4K z zavviSad ... Ostatnio przeglądałem kolekcję filmów to jakieś 40% pochodzi z włoskiego amazona Tongue Widzę że ten sklep jest nie tylko popularny u mnie Tongue


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 27-11-2017

[Obrazek: zemNmrgr.jpg]


RE: Mierzwiak - vandel - 27-11-2017

(27-11-2017, 20:48)Mierzwiak napisał(a):  [Obrazek: zemNmrgr.jpg]

Czekam na info czy warto wymienić z blu Ray ;-)


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 27-11-2017

Czy warto?

K****, tak! Smile

Już pierwszy Spider wygląda rewelacyjnie (choć dla niektórych ziarno moży być zbyt duże, mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie) - kolory, HDR i szczegółowość obrazu robią swoje.

Spider-Man 2 wygląda jeszcze lepiej, ale prawdziwą gwiazdą jest Spider-Man 3 - to chyba na ten moment najlepiej wyglądający dysk UHD jaki mam (choć z drugiej strony ciężko go porównać z tak agresywnym wizualnie, kolorowym, stylizowanym tytułem jak Pacific Rim), nawet ujęcia z efektami, renderowanymi ponoć w 2K, wymiatają. Wszyscy chwalą scenę narodzin Sandmana - potwierdzam i mówiąc szczerze dla mnie to wygląda na CGI w natywnym 4K, coś niesamowitego.

Sony po raz kolejny odwala genialną robotę!


RE: Mierzwiak - Wolfman - 27-11-2017

Lepszego Spiderman prędko nie dostaniemy, seria Amazing przeciętna, a Ultimate sięgnęła dna. Jak z Showgirls?


RE: Mierzwiak - Mierzwiak - 28-11-2017

Showgirls rewelacja, widać że ze skanu 4K i mogę sobie tylko wyobrazić jak genialnie by to wyglądało na UHD, no ale kto wie, może się doczekam.

Do zmienionej kolorystyki szybko się przekonałem, screeny screenami ale w ruchu to zupełnie co innego.

Jutro postaram się wrzucić kilka fotek porównujących Spider-Many choćby w tym minimalnym stopniu jakie oferuje zwykłe zdjęcie.


RE: Mierzwiak - Mateusz - 28-11-2017

Ech szkoda, że nie wziąłem tego pakietu Spider-Mana. Sad