Filmozercy.com | Forum
Obcy - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Obcy - seria (/watek-obcy-seria--366)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Obcy - seria - Inuki - 19-02-2015

Neill Blomkamp napisał na Instagramie takie coś "Um... So I think it's officially my next film. #alien", a FOX to potwierdził, więc wreszcie można to napisać - OBCY POWRACA Big Grin

Po zaprezentowanych przez reżysera szkicach jestem bardzo na tak. Ciekaw jestem tylko jak poprowadzą fabułę? Pociągną dalszy ciąg, oleją którąś część, jak myślicie? Poniżej daję szkice reżysera.

[Obrazek: 1b7acb113c659383m.jpg] [Obrazek: 7619399e27676995m.jpg] [Obrazek: 8a8b10bf3f8ffa1bm.jpg] [Obrazek: 72d209eb9061538em.jpg] [Obrazek: cd46df3c99a18237m.jpg] [Obrazek: 5dd04d6a42bd4f90m.jpg] [Obrazek: 1f926bf21f754356m.jpg]


RE: Alien 5 (Obcy 5) - meaner - 19-02-2015

No też się ucieszyłem z samego rana z tej wiadomości. Smile
Aby tylko byl klimat 1 lub 2 części a nie same efekty specjalne (tak jak w Prometeuszu).


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Szczepan600 - 19-02-2015

Też dzisiaj miałem przez to info lepszy dzień. Kolejny charakterystyczny reżyser w sadze obcego... mam nadzieje, że i jego film będzie charakterystyczny. Co do fabuły itp. na razie nie ma się co wypowiadać... trzeba mieć nadzieję ;-).


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Inuki - 19-02-2015

(19-02-2015, 19:36)Szczepan600 napisał(a):  Też dzisiaj miałem przez to info lepszy dzień. Kolejny charakterystyczny reżyser w sadze obcego... mam nadzieje, że i jego film będzie charakterystyczny. Co do fabuły itp. na razie nie ma się co wypowiadać... trzeba mieć nadzieję ;-).

Mnie tylko ciekawi czy pociągną fabułę po wydarzeniach z czwórki? Chyba ciężko będzie? Coś mi świta, że kiedyś była jakaś kontynuacja w formie komiksu ale nie wiem czy nie mylę. Oby tylko nie odcięli się od 3 i 4 części. Na prequel raczej nie ma co liczyć, chyba, że jakoś z "Prometeuszem" to powiążą?


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Mateusz - 19-02-2015

Niby ma to być jakoś powiązane z drugą częścią Prometeusza.


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Szczepan600 - 19-02-2015

Ripley żyje jako ten cholerny klon... w sumie mogą go wykorzystać (tylko by nie dali jej jakiś super mocy). Arty pokazują jakieś dziwne istoty, ogrody/monolit i Ripley-Hybryda... Udziwnione, ale można w tym sensownie rzeźbić. Nie boję się o warstwę wizualną, po Elizjum o fabularną już tak... ale jak zawsze, jestem dobrej myśli do momentu seansu (w sumie to lubię Prometeusza iwęc nie będzie ze mną ciężko ;-D).


RE: Alien 5 (Obcy 5) - meaner - 19-02-2015

Też lubię Prometheusza ale wnerwiają mnie w nim głupie zachowania bohaterów. :/


RE: Alien 5 (Obcy 5) - pred895 - 19-02-2015

Na 90% część 3 i 4 pójdą w odstawkę , już w zeszyłm roku były pogłoski ,że po Colonial Marines Fox planuje poprowadzić podobną alternatywną historię całej sagi ignorującą 3 i 4 częśćTongue
Starość Hicksa i Riplay będzie można wytłumaczyć na wiele sposobów. Np. po przebudzeniu Ripley i Hicks wracają do swoich spraw nie wiedząc, że korporacji udało sprowadzić pozostałości statku z LV-426 ( może jego Alienowska struktura potrafi przeciwstawić się większym eksplozją ?? ). Po latach jednak wszystko wychodzi na jaw gdy Alieny wymykają się spod kontroli i Ripley z Hicksem wracają do gry. W ogóle te koncepty przedstawiają jakby statek Obcych osadzony był w sztucznie zbudowanym Jurasic Parku dla Obcych ?? Tongue Oswajanie Obcych itp. Tongue
Sam koncept koszmaru bym przełknął gdyby otworzyć film ujęciem Ripley skaczącej do pieca z gwałtownym cięciem na szamotaninę z sanitariuszami chwile po wybudzeniu z tego koszmaru ( czwarta część mogłaby być wtedy takim viralem dla Sagi Tongue). Zbyt piękne aby było możliwe...


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Haqu - 19-02-2015

Ja wole zobaczyć jak wyjdzie Chappie, bo Elizjum było bardzo kiepskie i poza Dystryktem 9 Blomkamp nie ma czym sie pochwalić, do tego wskrzeszanie tematu po latach średnio mi pasuje. Wyczuwam skok na kasę wbrew temu co mówi Weaver, bo przecież dla niej Obcy też jest ważny jako franczyza bo wybitną karierą aktorską po tamtych latach Weaver nie świeci. Takie ruchy przy filmowych seriach zazwyczaj są kompletną porażką, no ale z drugiej strony mamy Prometeusza, więc gorzej się na stanie chyba Big Grin


RE: Alien 5 (Obcy 5) - Kapitan_kusiak - 20-02-2015

(19-02-2015, 20:19)Haqu napisał(a):  ... bo wybitną karierą aktorską po tamtych latach Weaver nie świeci.

No a jej rola w "Dom w głębi lasu"? Tongue Tongue Tongue