Filmozercy.com | Forum
Obcy - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Obcy - seria (/watek-obcy-seria--366)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Obcy - seria - Wolfman - 27-12-2016

Możesz jaśniej trochę?

link


Wynika z tego , że jednak nie. Szkoda, bo crapiaty Alien 4 bez weyland, starych marines, Ripley jako nadludzka istota to jakieś zwykłe nieporozumienie. On chciał wykreować film biorąc pod uwagę dwie słuszne części Obcego czyli 1&2. Idealnie. Trójka w zasadzie nic nie wniosła do universum poza śmiercią samej Ripley (nie płakałem) , a czwórka je drastycznie zmieniła. Jeśli to miałoby być bez Ripley to fajnie, jeśli z nią to tylko jako doradca i to przez radio. Ripley ze Smargunem  czy Pulse rifle w jednej ręce , a drugiej chyba z balkonikiem to byłaby chyba najsłabsza część filmu.
Więc dlaczego nie? Na to czeka rzesza fanów by Obcy wrócił do korzeni, bo syfu ze znakiem Aliens mamy już dość.


RE: Obcy - seria - Szczepan600 - 27-12-2016

Reżyserska trójka to po jedynce najlepsza część. Wywalenie jej z kanonu to grzech, którego nikomu nie wybaczę :-D. Jednakże, Blop ma mój kredyt zaufania jeśli chodzi o film o Obcym, ale niech wymyślą coś lepszego :-)


RE: Obcy - seria - Wolfman - 27-12-2016

Ja raczej podziękuję za w kółko to samo czyli statek i gonitwa obcego za kilkoma głupcami. To uniwersum jest obecnie zbyt rozbudowane, by skupiać się na prostych historyjkach o tym samym. Najnowszy plakat filmowy

[Obrazek: VvXTzDO.jpg]


RE: Obcy - seria - Glaeken - 27-12-2016

(27-12-2016, 02:32)Szczepan600 napisał(a):  Reżyserska trójka to po jedynce najlepsza część.
No nie wiem. Za bardzo przegadana i przydługawa a jedyna świetna scena to złapanie i ponowne wypuszczenie obcego przez "wyznawcę". Coś pomiędzy tym montażem a wersją kinową byłoby ideałem a tak i w jednej i w drugiej wersji jest coś nie tak.

Rozumiem wasz ból, też bardzo lubię A3 i uważam za nieodłączny element sagi o Obcym. Z drugiej strony strasznie mnie korci aby ponownie zobaczyć space marines i Biehna w akcji po Prometeuszu czy tragicznych AvP.


RE: Obcy - seria - Szczepan600 - 27-12-2016

Lubię Aliens, ale Space Marines to jedna z gorszych rzeczy dla tej serii. Przemienia ją w zwykłego akcyjniaka, a Obcego w mięso armatnie. Zdecydowanie jestem za tym, by był czymś mroczniejszym i bardziej niepowstrzymanym w wersji solo lub małym stadzie.

Ale co po naszym gdybaniu czy narzekaniu. Będą chcieli to zrobią :-D


RE: Obcy - seria - Wolfman - 27-12-2016

Nie nazywajcie ich Space Marines , bo to nazwa w Warhammer. Jak już to Colonial Marines. Poza tym jakiego akcyjniaka, napięcie ciągle było i rosło. Marines zostali przetrzebieni w pierwszej akcji, gdzie nawet nie widzieli co i jak ich załatwiło. Mięsem armatnim to właśnie byli oni, a nie Obcy, których najwięcej załatwiły działka - scena wycięta i dodana w rozszerzonej wersji. Bez tej sceny to zginęło ich niewielu.

Pewnie , że zrobią co będą chcieli, a mianowicie znowu to schrzanią.


RE: Obcy - seria - Gieferg - 27-12-2016

Nie mam nic przeciwko temu, by zobaczyć znowu colonial marines i nie widzę powodu dla którego musi się to wiązać z wskrzeszaniem kogokolwiek.


RE: Obcy - seria - Filip - 12-05-2017

Seans nowego Obcego zaliczony. Jest dobrze, ale bez rewelacji. Film próbuje być jednocześnie sequelem Prometeusza i już taką "pełnoprawną" częścią serii o Obcym, no i to pierwsze udaje się chyba nieco lepiej. Zdecydowanie podejmuje dużo mniej ryzyka niż tamten film, ale dzięki temu zalicza też mniej kompletnie nietrafionych decyzji. Fajnie rozwinięty zostaje wątek stworzenia/zagłady, trochę słabiej jest kiedy film czuje się zobowiązany serwować gatunkowe klisze. Fassbender znowu jest najmocniejszą częścią filmu, również dzięki temu, że scenariusz najhojniej go obdarowuje. Fajnie by było, gdyby Sir Ridley oddał stery następnych części młodszym talentom, ale z dużo większą chęcią obejrzę kontynuację Przymierza, niż fanfilm o Ripley, który zapowiadał Blomkamp, cieszę się, że ten drugi pomysł umarł.


RE: Obcy - seria - Mateusz - 12-05-2017

Wątpię żeby Ridley oddał komuś stery nad kontynuacją . Raczej będzie trzaskał kolejne części zwłaszcza że zakończenie Przymierza jest podobno mocno otwarte. No ale i tak wszystko zależy od wyniku finansowego. Ciekawe co aktualnie znaczy dla widza ta marka. Ja nie mam kompletnie żadnych oczekiwań, więc może się pozytywnie zaskoczę.


RE: Obcy - seria - Filip - 12-05-2017

Nie mam złudzeń, że Scott nie odda nikomu sterów, zwłaszcza że już zapowiedział, że w 2018 wchodzi na plan następnej części. Zakończenie jest faktycznie otwarte, no i fabuła kontynuacji jest dość łatwa do przewidzenia, choć kto wie... Na widowni siedzieli ludzie którzy otwarcie wyrażali swoje zażenowanie Przymierzem, więc raczej szykuje się znowu duży podział publiczności pod względem opinii.