Filmozercy.com | Forum
Dracula Untold (2014) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: O filmach i serialach (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-filmach-i-serialach)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy--13)
+--- Wątek: Dracula Untold (2014) (/watek-dracula-untold-2014)



Dracula Untold (2014) - faccalto - 02-03-2015

[Obrazek: 134130997.jpg]


Rozpisywać się nie będę. Film miał swoje momenty, ale niestety było ich niewiele. Za mało mroku, za dużo bezsensownej akcji. Najbardziej klimatyczną sceną było spotkanie Vlada z Mistrzem wampirów w jaskini. Szkoda, że twórcy nie poszli w tym kierunku, bo film by na tym wiele zyskał.
Przyznam, że pomysł na fabułę interesujący, ale coś wyraźnie nie zagrało i wyszło jak wyszło. Ten Drakula zwyczajnie mnie nie porwał - 5/10.


RE: Dracula Untold (2014) - Hollow - 04-03-2015

Ciężko przebić tego oryginalnego Drakule Smile


RE: Dracula Untold (2014) - Gieferg - 04-03-2015

Kolejny film z cyklu - "odpadam po samym trailerze".


RE: Dracula Untold (2014) - Szczepan600 - 04-03-2015

Film jest sporym rozczarowaniem... a szkoda, bo nie miał złego zamysłu. Dracula z faktycznie mrocznymi i wielkimi jak z ekranizacji komiksu mocami to coś na co miałem ochotę. Niestety pomysły na te moce kończą się po chyba 15 minutach. Potem oglądamy ciągle stado nietoperzy. Fabularnie też strasznie wieje tu biedą... nie wiem nawet co dopowiedzieć. To po prostu rozczarowanie. A wystarczyło może więcej spojrzeć na nowy cykl Castlevanii.

Gief a to dziwne bo myślałem, że lubisz takie klimaty (i kiepskie filmy ;-)) w końcu masz Dredda w avku.


RE: Dracula Untold (2014) - Gieferg - 04-03-2015

W ogóle nie lubię filmów o wampirach, ani wampirycznej tematyki, poza dwoma filmami: pierwszym z nich jest jedyny, słuszny Dracula Coppoli, drugim Wywiad z wampirem.

A co do Dredda:
szczyt zajebistości, bezdyskusyjne 10/10 i film roku 2012, kwestia dyskusji nie podlega


RE: Dracula Untold (2014) - Szczepan600 - 04-03-2015

No dwa najlepsze filmy wampiryczne to nie dziwne. Jednak tutaj bardziej są klimaty kostiumowo-fantastyczne aniżeli stricte wampiry.

Dredd... Podlega, bo to po prostu słabe kino :-D (nawet na tej Draculi nie zasnąłem). Rok 2012 ma sporo lepszych filmów do zaoferowania. A wygrywa go Barberian Sound Studio ;-)


RE: Dracula Untold (2014) - Kapitan_kusiak - 05-03-2015

(04-03-2015, 21:11)Gieferg napisał(a):  W ogóle nie lubię filmów o wampirach, ani wampirycznej tematyki, poza dwoma filmami: pierwszym z nich jest jedyny, słuszny Dracula Coppoli, drugim Wywiad z wampirem.

Ja do dobrych filmów o wampirach dorzuciłbym jeszcze pierwszego Underworlda i z przymrużeniem oka "Od zmierzchu do świtu". Smile


RE: Dracula Untold (2014) - Szczepan600 - 05-03-2015

Underworld jest niedopuszczalny :-D. Nieustraszeni pogromcy wampirów, Tylko kochankowie przeżyją i Zagadka nieśmiertelności... i jest top 5 ;-) (no i może Uzależnienie?) Jednak to nie temat o tym.

Universal planował stworzyć Potworne Universum na wzór MCU. Ciekawe czy ten film będzie jego częścią. Byłoby szkoda zaczynać tak ciekawy pomysł taka mizerią na ekranie.