Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: The Hobbit (Seria) - delakha - 05-11-2014

Ja już mam Smile


RE: The Hobbit (Seria) - Gieferg - 05-11-2014

Bez polskiej wersji się nie liczy Tongue


RE: The Hobbit (Seria) - meaner - 05-11-2014

(05-11-2014, 18:38)Mierzwiak napisał(a):  Mój Hobbit czeka już na odbiór Smile
Miałem nadzieję, że i mój dotrze dzisiaj do salonu a tu figa. Sad


RE: The Hobbit (Seria) - Gieferg - 06-11-2014

Ja sobie zamówiłem do domu, bo taniej mnie wychodzi dopłacić za przesyłkę niż za dojazd do salonu, ale póki co jeszcze czekam.

no, jest już. Trochę mnie zmartwił tekst o wybranych dodatkach z polskimi napisami (na pudełku jedynki czegoś takiego nie było), sprawdziłem na razie część dodatków z pierwszej płyty i napisy PL wszędzie były. Dwa słowa o opakowaniu - liczyłem chyba na nieco większą spójność z poprzednią częścią (i czemu okładka nie pasuje kolorystycznie do okładki soundtracku tak jak to było w przypadku "Podróży" ?) To udawanie powierzchni kamienia przez tekturkę trochę nienajszczęśliwiej wygląda , jakby ktoś to cyrklem podziabał (no chyba że mam podziabany cyrklem egzemplarz Tongue) No i oczywiście napisy na grzbiecie nie pasują do końca (pod względem usytuowania) do tych z części pierwszej.

Co do samego filmu, dodatkowych scen, to przekonam się chyba dopiero w sobotę, bo najpierw chciałem jeszcze zaliczyć powtórkę pierwszej części.


RE: The Hobbit (Seria) - delakha - 06-11-2014

W edycji 3D jest pełna zgoda obu części. Jeśli mam się do czegoś przyczepić (na potrzeby dyskusji) to do koloru. Oczywiście kumam zamysł - imitacja marmuru jaskiniowego i te sprawy - ale gryzie się to z jedynką. Teraz to jestem aż ciekaw trzeciego koloru, bo musi być równie rozbieżny od tych. Myślałem, że obiorą kierunek bordo, ewentualnie zostawią kolor i będą zmieniać tylko front. Zgadzałbymsię. No ale. Tu akurat najbardziej interesuje mnie co na płytach... i to konkretnie tych z dodatkami. Będą mi towarzyszyć całą skacowaną niedzielę.


RE: The Hobbit (Seria) - Teabing - 06-11-2014

A ja nadal czekam na zbiorcze wydanie wszystkich 3 części Hobbita EE jak w przypadku władcy pierścieni, żeby uniknąć takiej sytuacji o której mówi Gief, czyli inne usytuowanie napisów na grzbietach itp. nienawidzę tego, a wiadomo że przysłowiowi "Janusze" którzy wydają serie filmowe w Polsce mają to głęboko w dupie jak i gdzie te napisy na grzbietach względem poprzednich części są usytuowane.

Gief możesz wrzucić fotkę jak się prezentują się te dwa tytuły koło siebie ?


RE: The Hobbit (Seria) - Gieferg - 06-11-2014

Nie mam w tej chwili możliwości zrobienia dobrego zdjęcia. Aparat mi wysiadł i potrzebuję światła dziennego, żeby cokolwiek było widać, szczególnie że na tym grzbiecie w ogóle mało co widać jeśli się go nie ustawi pod odpowiednim kątem pod światło.

W skrócie
- logo blu-ray większe na opakowaniu DoS
- napis Extended Edition wyżej na cz.1, za to większy na cz.2
- tytuł wyżej i większą czcionką na cz.1 i bliżej napisu Extended Edition
- Logo MGM wyżej i w większej odległości od loga WB na DoS
- DoS się ogólnie całe bardziej błyszczy (i litery i cała reszta)
- inne miejsce klejenia u góry opakowania
- DoS ma ogólnie luźniejszy kartonik

- na papierowej okładce amaraya z tyłu: Kroniki hobbita - część (i brakuje numeru)

Jeśli ktoś się przejmuje takimi rzeczami to może zacząć się ciąć Tongue

Inna sprawa, że ta tekturka to nie jest polskojęzyczne opakowanie więc nie wydaje mi się, żeby polski dystrybutor miał na to jakikolwiek wpływ.


RE: The Hobbit (Seria) - meaner - 06-11-2014

A mojej sztuki nadal nie ma do odbioru w salonie. Po zadzwonieniu do biura usłyszałem, że jutro jest premiera i dopiero wtedy będę miał do odbioru. Big Grin Ehh...


RE: The Hobbit (Seria) - TomaszG - 07-11-2014

Ja miałem do odebrania 5 listopada (salon w SCC), ale ostatecznie i tak kupiłem w Merlinie i dziś już czeka w paczkomacie.


RE: The Hobbit (Seria) - meaner - 07-11-2014

(06-11-2014, 16:12)delakha napisał(a):  W edycji 3D jest pełna zgoda obu części.
Dokładnie, w wersji 3D grzbiety wyglądają niemal identycznie. Oczywiście oprócz kolorystyki. Big Grin Ale do tego bym się nie przyczepił zważywszy, że edycje rozszerzone dvd były robione w takim klimacie.
[Obrazek: th_P7280008_zpsb228fa2f.jpg] [Obrazek: th_P7280013_zps5b36bd93.jpg]
(06-11-2014, 20:15)Gieferg napisał(a):  - na papierowej okładce amaraya z tyłu: Kroniki hobbita - część (i brakuje numeru)
Może okładki do wersji 2D robili na szybko dlatego taki babol. Big Grin W wersji 3D normalnie pisze "Część 2". Smile