Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 06-12-2020

Oczekujesz, że my ci powiemy, czy takie zmiany jak z tym grobem (i innymi scenami, bo jest tego więcej) ci odpowiadają/przeszkadzają na tyle, żeby miało to wpływ na ewentualny zakup?

Ja bym nie kupił, moich kryteriów nie spełnia.


Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Glaeken - 06-12-2020

Zrezygnowałem z zakupu LOTRa i H w 4K w steelach z Włoch... a w zasadzie to włoski amazon stracił cierpliwosc do mnie po tygodniu czekania na płatnosc. I w sumie nie zaluje biorac pod uwage ze pelniejsze wydania pojawia sie dopiero w przyszlym roku a ryzyko dotarcia uszkodzonych steelbookow z ITA jest dosc spore.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 06-12-2020

Podobno żadnych z dotychczasowych dodatków ma w przyszłorocznych wydaniach nie być, tylko jakieś nowe.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 06-12-2020

W przyszłym roku wyjdzie tylko WP, Hobbit już nie, więc on nowych dodatków raczej nie dostanie?
Ktoś w ogóle kupił i dostał już oba wydania i oglądał choć trochę/ Jakie wrażenia? Ja zamówiłem w Empiku, więc nie muszę odbierać.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 06-12-2020

Dude, czytasz poprzednie posty w ogóle?

Cytat:W przyszłym roku wyjdzie tylko WP,
Kto tak twierdzi?


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 06-12-2020

A tak, zapomniałem, że najpierw będzie wydanie zbiorcze sześciu filmów z dodatkami ( obecnie jest piętnaście płyt UHDBD, ciekawe, ile będzie z dodatkami i czy dodatki będą na UHD czy na BD ? ) a dopiero potem będzie rocznicowe wydanie WP:

Cytat:W grudniu na rynku pojawią się trylogie zawierające kinowe i rozszerzone wersje, ale Warner Bros. ujawniło od razu, że planuje także wydanie bardziej rozbudowanych edycji w przyszłym roku. Edycja Ultimate Collectors 'Edition 4K UHD zawierająca kinowe i rozszerzone wersje wszystkich sześciu filmów wraz z dodatkami z poprzednich edycji i co istotne, nowymi materiałami, a także zremasterowanymi wersjami na Blu-ray zadebiutuje latem 2021 roku. Kilka miesięcy później, jesienią przyszłego roku z okazji 20. rocznicy premiery filmu „Drużyna Pierścienia” do sklepów trafi z kolei jubileuszowe wydanie z trylogią „Władcy Pierścieni”, w którym zremasterowana trylogia trafi na Blu-ray w kinowych i rozszerzonych wersjach.

https://filmozercy.com/wpis/trylogie-wladcy-pierscieni-i-hobbita-na-4k-uhd-szczegoly-wydan-i-preordery


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - misfit - 06-12-2020

(06-12-2020, 11:31)lis22 napisał(a):  No tak, ale ta zmiana z grobem Aragorna jest już dziwna.

Ja wiem czy taka dziwna ? To są wyobrażenia Elronda co do przyszłości jaka czeka Arwenę u boku Aragorna.
Tak jak w przypadku późniejszego flashbacka o którym wcześniej wspominałem, Jackson zdecydował teraz, że mają one mocno odbiegać wyglądem od teraźniejszych wydarzeń w filmie.

Kwestią dyskusyjną jest czy PJ nie poszedł tutaj o jeden most za daleko, ale najwyraźniej nie mógł się powstrzymać aby powprowadzać poprawki tu i tam.
Wyłapałem jeszcze przypadkowo ze dwie zmiany, których nie nie widziałem aby ktoś publikował dotąd w sieci, ale pewnie jest tego więcej - niestety nie mogę sobie pozwolić na dokładną analizę każdego ujęcia bo wtedy na każdą część musiałbym poświęcić tak z miesiąc czasu Big Grin


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 06-12-2020

No dobra, ale są przecież i inne flashbacki (Elronda w FOTR i Aragorna w TTT choćby), o których wspomniałem wcześniej - je też zmienili?

I jak już wspominasz o jakichś kolejnych zmianach, to powiedziałbyś chociaż o co chodzi Tongue


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Mierzwiak - 06-12-2020

(06-12-2020, 13:16)misfit napisał(a):  Ja wiem czy taka dziwna ? To są wyobrażenia Elronda co do przyszłości jaka czeka Arwenę u boku Aragorna.
Wyobrażenia które w kinie, na DVD, na Blu-ray i na jeszcze jednym Blu-ray miały konkretny wygląd i klimat. Teraz nie mają Smile


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 06-12-2020

Z tego co wiem, są też poprawki typu "usuwanie wpadek" - usunięto np. jakiś kabel, który się ciągnie za Gandalfem (możliwe, że zasilanie światełka w różdżce) w scenie, gdy drużyna wchodzi do Morii, ale w innej scenie, gdzie znowu go widać, już nic z tym nie zrobiono.