Filmozercy.com | Forum
Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Hobbit & Władca pierścieni (seria) (/watek-hobbit-wladca-pierscieni-seria)



RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - CivilWar - 10-12-2020

(10-12-2020, 00:50)HAL 9000 napisał(a):  U mnie podobnie, brytyjski Amazon nabrał złych nawyków od Zavvi i wysłał Pocztą Polską, dwa boxy w kartonie 34x44 bez żadnego wypełnienia, gdzie sobie swobodnie latały, bo zmieściłoby się tam i 5 wydań.
Szacun dla PP , że tego nie rozpierdzieliła, skończyło się na malutkim punktowym wgnieceniu z tyłu "Władcy pierścieni".

Zmartwiłeś mnie tą wypowiedzią. Właśnie jutro dojdzie do mnie Pocztą Polską jedna przesyłka i będzie zawierać box LOTRA i Hobbita również z brytyjskiego Amazonu. Jeśli oni nawet trochę papieru tam nie wkładają to jest jakaś porażka. Mam nadzieję, że obejdzie się jutro bez nerwów jak otworzę paczkę.


Hobbit & Władca pierścieni (seria) - vandel - 10-12-2020

Było u mnie wypełnienie papierem od góry. Ale całe pudło pogniecione. Cud że steele całe

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - HAL 9000 - 10-12-2020

Tak więc jest szansa, że papier się skończył tylko jak mi pakowali Big Grin
W każdym razie życzę powodzenia oraz miłych seansów.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Jedi-Matser - 10-12-2020

Obejrzałem Drużynę Pierścienia i Powrót Króla w edycji rozszerzonej i nie zauważyłem wielkiego efektu wow, poza DNR-em w niektórych miejscach. Inne filmy jak Matrix, Blade Runner, Batmany Burtona zmiotły mnie swoimi remasterami 4K z powierzchni ziemi. Władca niestety słabiutko, oj słabiutko, wydanie nie warte tej kasy którą sobie za nie winszują. Dzisiaj robię zwrot Władcy i Hobbita z powodu rysek na płytach. Powrót Króla zacina się w wersji expanded na pierwszej płycie i dalej nie rusza. Recenzja obrazu Drużyny i Króla w skali 1-5 (3,5) i tak naciągana. Szkoda słów na to wydanie, Blu-ray przy tym badziewiu to złoto. Widzę, że przekroczyłem 100-tny post na forum więc coś na rzeczy jest he he. Ogólnie nie polecam tego wydania i odradzam szkoda pieniędzy.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Qlas1990 - 10-12-2020

Można ściągnąć jedną część i zobaczyć czy wersja w 4K jest satysfakcjonująca. Na tej podstawie można kupić trylogię.Wydawanie prawie 800 zł i narzekanie na jakość trochę mija się z celem.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - lis22 - 10-12-2020

To ja już sam nie wiem ... Jedni piszą, że szczegółowość jest duża, że HDR robi różnicę, itp. Inni, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy BD a UHDBD.
Oglądał Ktoś Hobbita? Wygląda lepiej niż na BD? Paradoksalnie, to Władca lepiej prezentuje się na BD ze względu na te filtry, rozmycie, zmiękczenie i przekoloryzowanie obrazu w Hobbicie i może chociaż on lepiej wypada w 4K? W każdym razie, do soboty paczki mogą leżeć w Empiku, w poniedziałek pójdą do zwrotu i już w takiej cenie nie dorwę, bo teraz jest już tylko drożej.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Gieferg - 10-12-2020

Desolation of Smaug:

https://caps-a-holic.com/c.php?d1=15030&d2=15029&s1=156792&s2=156781&x=0&y=0&i=0&a=1&go=0&l=1


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - prodarek - 10-12-2020

(10-12-2020, 10:52)lis22 napisał(a):  Paradoksalnie, to Władca lepiej prezentuje się na BD ze względu na te filtry, rozmycie, zmiękczenie i przekoloryzowanie obrazu w Hobbicie i może chociaż on lepiej wypada w 4K?

Odwrotnie w wersji 4K lepiej prezentuje się Hobbit, zresztą te podane przez Gieferg screeny to pokazują.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - misfit - 10-12-2020

No nie wiem. Hobbity od zawsze miały przefiltrowany wygląd, szczególnie część 2 i 3, a teraz jak je jeszcze bardziej powyostrzali... Bleh.


RE: Hobbit & Władca pierścieni (seria) - Juby - 10-12-2020

Dokładnie. Ujęcie ze Smaugiem wygląda okropnie.

BTW, śledzenie tego tematu od kilku tygodni to niezła rozrywka. Smile Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.