Filmozercy.com | Forum
Blu-Ray 3D - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu-Ray 3D (/watek-blu-ray-3d)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Blu-Ray 3D - Gieferg - 11-09-2014

Czyli te płyty, które można opchnąć na allegro i dzięki temu ostateczny koszt wydania nowości wynosi czasem np 40 zł Smile

Sam nie mam ani odtwarzacza ani TV przystosowanego do filmów 3D i nie planuję mieć. Byłem raz u znajomych, którzy mają i bardzo się tym jarają i obejrzałem fragmenty kilku filmów:

Jurassic Park - scena ataku T-Rexa
Avatar - scena z ikranami
Predator - rozwałka w obozie
The Amazing Spider-Man - końcowa akcja
Gravity - początkowa akcja z rozwaleniem stacji

Wrażenia:
- oczy mnie bolą po 5 minutach oglądania, a okulary ciasnawe i wkurzające
- obraz mocno nienaturalny, niefilmowy, z wkurzającym efektem teatralnym
- zdecydowanie najlepiej wyglądała scena z... JP. Po prostu non-stop czuć wyraźne 3D. Drugi w kolejności Avatar
- największa plastelina i wrażenie oglądania gry komputerowej - TASM
- Predator dość sztucznawo wygląda, wrażenie powycinanych ludków z kartonu
- Grawitacja zaskakująco nijako pod względem efektu 3D
- ogólnie jako ciekawostka do obejrzenia pojedynczych scen jeszcze ujdzie, ale na oglądanie w ten sposób całego filmu bym się nie dał namówić.


W kinie 3D unikam jak ognia, poza Avatarem w żadnym filmie mi się nie podobało.


RE: Blu-Ray 3D - whiteHussar - 12-09-2014

3D okropnie obniża kontrast. Wszystkie filmy jakie dotąd widziałem ( oczywiście w 3D ), wydawały zbyt ciemne


RE: Blu-Ray 3D - Marioo - 15-09-2014

Zgadzam się z przedmówcą, zdecydowane NIE dla 3D. Okulary ciasne, obraz ciemny i przeważnie przez większość filmu nie ma takiego efektu 3D, dla którego warto by było się tak męczyć.


RE: Blu-Ray 3D - Jaszczomp89 - 20-09-2014

Zgadzam się, że ogladanie w 3D strasznie obniża kontrast, obraz jest za ciemny i mdły. Jak dla mnie to tylko taki bajer, ale podobno potrzebny bo w produkcji telewizrów 3D używają lepszych matryc niż w telewizorach bez 3D. W kinie podobała mi się jedynie Grawitacja w IMAX'ie - tam dało się poczuć o co z tym chodzi, natomiast Hobbita ogladało mi się tragicznie - obraz zbyt ciemny i ból głowy po pół godzinie. Natomiast w domu ogladałem Życie PI i też było nawet ok, a w The Amazing Spider-Man wyłączyłem 3D w połowie filmu bo mało było tego 3D w 3D.


RE: Blu-Ray 3D - slawek - 20-09-2014

Ja osobiście nie zauważyłem obniżonego kontrastu ani ciemnego obrazu.
Jednak podzielę się innymi spostrzeżeniami.Filmy "przerabiane" na 3d prezentują się zdecydowanie gorzej od tych kręconych w 3d (np.: Predator 3d nie wyglądał zbyt ciekawie).W wielu filmach które mam w 3d, głównym efektem jest głębia, niema efektów wychodzenia z ekranu (nielicznym wyjątkiem jest Oz wielki i potężny).Jak już pisałem w innym temacie animacje prezentuja się o wiele lepiej niż filmy.Bardzo rozczarowałem się na Pacific Rim - niby masa efektów, ogromny potencjał aby wycisnąć co się da w 3d, a tu dupa za przeproszeniem Sad źle nie było, ale liczyłem na więcej.Powoli dochodzę do wniosku, że 3d najlepiej wygląda w kinie - wiadomo, olbrzymi ekran robi swoje, jednak domowy tv też daje radę Smile


RE: Blu-Ray 3D - Jaszczomp89 - 20-09-2014

To fakt, że im większy ekran tym bardziej 3D robi wrażenie. Chociaż, szczerze mówiąc, wolę 3D na swoim tv niż w kinie, no może poza imax'em.


RE: Blu-Ray 3D - Regis - 12-11-2014

Ja dodatkowo nie jestem skłonny więcej zapłacić za 3D ale jeśli cena jest niezła (10 zł różnicy np. od 2D) to biorę taką wersję.

Zawsze można film obejrzeć w 2D i 3D.

Wniosę jeszcze jeden aspekt do dyskusji, mianowicie z tego co wiem efekt jest zależny również od modelu i marki TV.
Np. Samsung ma okulary aktywne a niektórzy pasywne...

Rzeczywiście sporo zależy od tego czy film był robiony w 3D np. Avatar czy Underworld Przebudzenie - i powiem że te filmy wyglądają fajnie.

Z moich uwag muszę powiedzieć że trzeba inne ustawienia zrobić na 3D bo rzeczywiście jest ciemniej, no i warto oglądać z bliższej odległości.
Ja 46 cali oglądam z 2 metrów i wtedy jest fajnie :-)


RE: Blu-Ray 3D - Gieferg - 12-11-2014

Cytat:Ja dodatkowo nie jestem skłonny więcej zapłacić za 3D

Mi jakoś zawsze 3D wychodzi taniej Tongue


RE: Blu-Ray 3D - ashka - 12-11-2014

3D ... brrrr .... unikam jak ognia.
Głowa mnie od niego boli, a dodatkowo irytują mnie ujęcia robione wyłącznie po to, by w 3D można to było fajnie pokazać (patrz: obowiązkowe bieganie do kamery).
Dlatego dziękuję, postoję.


Dobry pomysł z odsprzedawaniem wersji 3D - ja na razie mam tylko 1 film w 3D, ale dzieli miejsce na płycie z filmem 2D, więc figa, nie zarobię na nim :/


RE: Blu-Ray 3D - Mefisto - 12-11-2014

Póki co, to prócz Avatara i Dredda nie widziałem jeszcze dobrze zrobionego i, co ważniejsze, uzasadnionego 3D, także generalnie mam wyjebane na ten format, szczególnie w warunkach domowych, bo w kinie jakoś tam się to jeszcze broni czasem.