Filmozercy.com | Forum
Filmoskop - nowy projekt - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+---- Dział: FilmoSkop (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmoskop)
+---- Wątek: Filmoskop - nowy projekt (/watek-filmoskop-nowy-projekt)

Strony: 1 2 3


Filmoskop - nowy projekt - Mateusz - 06-04-2015

Od pewnego czasu pracujemy nad nową funkcjonalnością portalu i chcemy podzielić się z Wami efektami naszej pracy. Zaawansowana porównywarka cen filmów pod nazwą Filmoskop odnotuje wszystkie zmiany cen w najpopularniejszych sklepach oraz dostarczy wszelkich informacji o wydaniu.

Poniżej znajdziecie aktualny wygląd strony głównej, na którą składa się górne menu z opcjami sortowania i wyszukiwania promocji oraz główna tabela wyświetlająca najnowsze zmiany cen w sklepach.

W dalszej kolejności będziecie mogli zobaczyć i ocenić stronę poszczególnego wydania.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze sugestie, w szczególności zależy nam teraz na wyglądzie głównej tabeli. Jeśli macie pomysły co jeszcze mogłoby się w niej znaleźć rozpatrzymy każdą sugestie.

[Obrazek: FS-prtsc.png]

[Obrazek: FS-prtsc2.png]


RE: Filmoskop - nowy projekt - meaner - 06-04-2015

Po pierwsze będzie ona na bieżąco monitorować czy dopiero po kliknięciu?
Fajnie by było aby sama się aktualizowała puszczona gdzieś w tle na zakładkach przeglądarki.

Natomiast co do tego:
"W dalszej kolejności będziecie mogli zobaczyć i ocenić stronę poszczególnego wydania."
Czyli co? Po kliknięciu na film będzie opis co takie wydanie zawiera? Po co? Przecież te informacje można znaleźć na innej stronie.

Co do wyglądu to myślę, że jest wszystko takie jak trzeba. Prostota bez zbędnych bajerów.

Z jednej strony fajny pomysł ale z drugiej to kompletnie zabije szanse na skorzystanie z promocji. Przeważającą grupą korzystającą z tej strony będą handlarze z alle...
Dlatego raczej jestem sceptycznie do tego pomysłu nastawiony.


RE: Filmoskop - nowy projekt - Mateusz - 07-04-2015

Filmoskop będzie sprawdzał ceny co jakiś czas i odnotowywał na głównej stronie zmiany w danym wydaniu. Jeśli chodzi o powiadamianie o najnowszych zniżkach to na pewno na forum i blogu będzie odpowiednia tabelka w panelu bocznym z najnowszymi zniżkami. Być może uda się też dodać powiadamianie przez otwartą zakładkę lub dodać stronę do tapatalka, kanału RSS.

(06-04-2015, 23:15)meaner napisał(a):  Czyli co? Po kliknięciu na film będzie opis co takie wydanie zawiera? Po co? Przecież te informacje można znaleźć na innej stronie.

Tak po przejściu w wydanie znajdą się tam podstawowe informacje, o nim co jest konieczne do sprawnego pogrupowania wydań ze sklepów.

(06-04-2015, 23:15)meaner napisał(a):  Z jednej strony fajny pomysł ale z drugiej to kompletnie zabije szanse na skorzystanie z promocji. Przeważającą grupą korzystającą z tej strony będą handlarze z alle...
Dlatego raczej jestem sceptycznie do tego pomysłu nastawiony.

Nie rozumiem zupełnie tego argumentu. Strona będzie tak samo dostępna dla wszystkich osób, więc każdy ma równe szanse, aby skorzystać z promocji.


RE: Filmoskop - nowy projekt - Mierzwiak - 07-04-2015

To będzie przeglądanie "w locie", czy tak jak na Blu-ray.com będzie zapamiętywać moje ustawienia, tak że będę mógł sobie dodać np. trzy tytuły do obserwowanych i widzieć jakie są aktualnie ich ceny?


RE: Filmoskop - nowy projekt - Mateusz - 07-04-2015

Dokładnie taka opcja też będzie możliwa.


RE: Filmoskop - nowy projekt - Mateusz - 12-05-2015

Prace nad Filmoskopem idą pełną parą i mamy dla Was drugi rzut oka na to z czym będziecie mieli styczność w nowej odsłonie portalu.

Tak będzie prezentował się wygląd własnej kolekcji z pozycji panelu użytkownika. Oprócz informacji widocznych w podsumowaniu będziecie mogli wpisać cenę za jaką kupiliście wydanie oraz krótką notatkę wedle uznania(na zdjęciach przykłady). Będą to informacje prywatne każdego użytkownika dostępne tylko dla niego.

[Obrazek: Filimoskop_31.png]

[Obrazek: Filimoskop_4.png]

[Obrazek: Filimoskop_5.png]

Jak Wam się podoba?


RE: Filmoskop - nowy projekt - czarodziejmarx - 12-05-2015

Pomysł na opis skąd i za ile (na własne potrzeby) świetny. Moim zdaniem przydałoby się scrape'ować inne sklepy internetowe z Blu-rayami. Muve, Ultima, Księgarnia Warszawa, sklep TVP SA, Lideria czy ravelo to kilka z nich. Chyba łatwiej je niż porównywarki, bo tam zabezpieczenia są bardziej złożone i częściej uaktualniane, skrypt musiałby być pewnie regularnie aktualizowany.


RE: Filmoskop - nowy projekt - Ula87 - 14-05-2015

Segregacja zbiorow moim zdaniem wyglada dobrze. Przydaloby mi sie cos takiego, dlatego odrazu zapytam, na kiedy planowany jest start strony?


RE: Filmoskop - nowy projekt - meaner - 14-05-2015

Czemu te kolekcje będą tylko dostępne dla danego właściciela? Może by zrobić możliwość wyboru jawnie czy prywatnie? Oraz tuż pod awatarem dodać ilość wydań jeśli ktoś ma coś wpisane. Smile


RE: Filmoskop - nowy projekt - Mateusz - 14-05-2015

Nie wyraziłem się precyzyjnie. Oczywiście będzie też wgląd w kolekcje użytkownika w jego profilu i właśnie nad, nim teraz pracujemy. Widok zaprezentowany na zdjęciach to miejsce, żeby sobie każdy mógł zarządzać wydaniami, wpisać notatki o wydaniu i cenę za jaką kupił.

Jeśli chodzi o start to nie chcę obiecywać konkretnej daty, bo nie jestem w stanie określić, ile czasu zajmą nam pozostałe do ukończenie elementy. Mogę napisać, że ciężko pracujemy nad projektem i z dnia na dzień jesteśmy co raz bliżej premiery.