Filmozercy.com | Forum
Okładki blu-ray - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Okładki blu-ray (/watek-okladki-blu-ray)

Strony: 1 2


Okładki blu-ray - KameleonK - 30-06-2015

Witam otóż chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wydrukować okładkę do filmu blu-ray(ściągniętą z poral.eu) do kupionego pudełka blu-ray. Nie mogę znaleźć programu aby wydrukować w takim wymiarze aby była dobra na pudełko.

*Chciałbym jednak wspomnieć ,że nie chodzi mi o zwyczajne pudełko ,lecz kupiłem identyczne w jakich sprzedają filmy blu-ray.*


RE: Okładki blu-ray - Nakf - 30-06-2015

Użyj Painta Big Grin

Wejdź w menu Drukuj->Ustawienia Strony, a tam zaznacz orientację horyzontalną i skalowanie 100%. W samym menu Drukuj ustawisz rozdzielczość, jakość, marginesy, itd. Dla pewności sprawdź w podglądzie wydruku czy proporcje, rozmiar i kolory wyglądają w porządku (okładka powinna zajmować większą część długości kartki A4 i ok. 3/4 wysokości), ewentualnie zrób wydruk próbny.


RE: Okładki blu-ray - Gieferg - 30-06-2015

Piracimy filmy?


RE: Okładki blu-ray - matwiko - 30-06-2015

Kolega na pewno robi sobie kopie bezpieczeństwa, albo dodaje wersje z lektorem ;D


RE: Okładki blu-ray - robsonm1978 - 30-06-2015

Tez bym sobie wydrukował okładki filmów , które mam w stellbooku


RE: Okładki blu-ray - Gieferg - 30-06-2015

(30-06-2015, 20:41)matwiko napisał(a):  Kolega na pewno robi sobie kopie bezpieczeństwa, albo dodaje wersje z lektorem ;D

Co miałoby zero wspólnego z piraceniem. Przypomniały mi się te "okładkowe fora" i ludzi co to trzymają na półkach piraty w drukowanych okładkach i jeszcze prezentują z dumą te kolekcje w necie Tongue

No, ale tu oczywiście może chodzić o coś zupełnie i innego Tongue btw to chyba temat do działu technicznego, nie?


RE: Okładki blu-ray - Verrax - 30-06-2015

Polecam ogarnąć wymiary i iść z tym do pobliskiej drukarni która ma w ofercie wydruki z USB (a teraz to standard). Pokazujesz im papier na którym chcesz mieć wydruk (np. przynosząc oryginalną okładkę), dobierany jest najbliższy oryginałowi/identyczny. Koszt? 3-4 złote, przynajmniej tyle kosztowało mnie to w jednej z krakowskich drukarni, kiedy to drukowałem sobie custom cover do Incredible Hulka (coby zastąpić to do niczego nie pasujące obrzydlistwo z taniej serii Universala). Szybsze, prostsze i efektywniejsze rozwiązanie niż bawienie się w to w domu. Tongue


RE: Okładki blu-ray - Ula87 - 01-07-2015

Fajnie, ze dajecie rady komus, kto po pierwsze wszedl na forum, aby dowiedziec sie tylko o tym, a po drugie robi cos, co kazdy z nas, kolekcjonerow powinien pietnowac. Ale co ja tam wiem. Jak przyjdzie nastepnym razem, to dajcie mu dobre rady jak przegrac oryginalny film na plyte bluray. Napewno sie mu to przyda. Takie rzeczy nie powinny sie wydarzyc na tym forum. Gdzie jest admin?

I niech nikt pozniej nie gledzi w innych watkach, ze ktos sprzedal mu na allegro czy ebayu pirackie filmy.


RE: Okładki blu-ray - Nakf - 01-07-2015

(30-06-2015, 19:16)Gieferg napisał(a):  Piracimy filmy?
Może kupuje płyty z wersją 3d na allegro Wink


RE: Okładki blu-ray - Gieferg - 01-07-2015

Może Big Grin

(01-07-2015, 06:44)Ula87 napisał(a):  Ale co ja tam wiem.
No właśnie. Może mu pies zjadł okładkę i chciał sobie druknąć zastępczą? Może kupił samą płytę? Może chce mieć inną okładkę niż ma?
Jasne, że jak ktoś wpadnie z tematem "skąd ściągnąć film" to dostanie z buta, ale już bez przesady. Prędzej bym się dowalił do tego kto te wszystkie okładki udostępnia Tongue