Filmozercy.com | Forum
FilmoSkop - opinie i komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+---- Dział: FilmoSkop (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmoskop)
+---- Wątek: FilmoSkop - opinie i komentarze (/watek-filmoskop-opinie-i-komentarze)



RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - kondzioff - 19-05-2018

(19-05-2018, 17:35)Kirek napisał(a):  Hmm, u mnie widać ofertę z dvdmax. Sprawdź jeszcze raz. Tylko przy tym wydaniu nie widzisz ofert sklepowych?
Jakaś magia, teraz nagle się pojawiło. A dla pewności sprawdzałem nawet w incognito żeby sprawdził czy ublock mimo wyłączenia nic nie bruździ.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 19-05-2018

Patrz post wyżej. Nie było oferty w tym wydaniu, które linkowałeś i nie mogłeś jej dodać, bo była w innym wydaniu. Wydania zostały już scalone.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - kondzioff - 19-05-2018

(19-05-2018, 17:46)Mateusz napisał(a):  Patrz post wyżej. Nie było oferty w tym wydaniu, które linkowałeś i nie mogłeś jej dodać, bo była w innym wydaniu. Wydania zostały już scalone.

Ok, jak pisałem swój to Twojego postu jeszcze nie było. Wszystko jasne, dzięki.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Glaeken - 16-07-2018

Mam pewne sugestie odnośnie filmoskopu.. tam gdzie się dodaje wydania do kolekcji etc.. Wynalazek bardzo fajny ale na liście krajów do wyboru nie ma np. Finlandii, gen. niektóre wydania tam istniejące nie mają albo obrazka okładki albo żadnej innej informacji wydania.. ktoś to w ogóle kontroluje? weryfikuje? czyści? uzupełnia? poprawia? Chciałem coś dodać do istniejących w bazie wydań ale też nie mogłem edytować.

btw... czy istnieje możliwość rozbudowania tego filmoskopu o możliwość wystawienia z kolekcji danego wydania na sprzedaż wraz z linkiem gdzie to się sprzedaje (olx, allegro) i za ile (mozliwosc podania ceny).
Fajnie tez było móc wyfiltrowac kolekcje użytkowników po ilości wydań UHD.. bo nie mogłem tego zrobić Sad W spisie sklepów nie ma tez ani filmareny ani zoomu. Beda one dodane w przyszłości?


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 16-08-2018

Informacja dla osób dodających wydania. W polu 'Polska wersja' podajemy wartość odpowiadającą filmowi na głównym nośniku wydania czyli w przypadku gdy dotyczy to wydania Ultra HD w którym, polska wersja znajduje się tylko na płycie blu-ray to wybieramy wartość 'brak'. Informację o polskiej wersji na BD można dodać jako dodatkową informację w opisie a najlepiej wprowadzić opis płyt.

przykład: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/832316


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 16-08-2018

Dokładnie tak to powinno być uzupełniane. Żeby jednak rozwiać wszelkie wątpliwości, dodaliśmy odpowiednią adnotację przy tej rubryce na Filmoskopie. Przypominam przy okazji, że opcja "Dodaj polską wersję" dostępna jest wyłącznie w wydaniach, w których ta rubryka nie została jeszcze uzupełniona.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kubek - 16-08-2018

(16-08-2018, 13:13)Kirek napisał(a):  Informacja dla osób dodających wydania. W polu 'Polska wersja' podajemy wartość odpowiadającą filmowi na głównym nośniku wydania czyli w przypadku gdy dotyczy to wydania Ultra HD w którym, polska wersja znajduje się tylko na płycie blu-ray to wybieramy wartość 'brak'. Informację o polskiej wersji na BD można dodać jako dodatkową informację w opisie a najlepiej wprowadzić opis płyt.

przykład: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/832316

Ja dodałem to wydanie. Przepraszam za niedogodności. System nie jest doskonały w tej kwestii, ale przyjmuję wskazany klucz oznaczania.

Przy okazji chciałbym zapytać, w jakim celu są zamieszczane dziesiątki czy może nawet setki wydań bez żadnych informacji, takie jak, nie przymierzając, to: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/959573
Żadnych informacji, jedynie zamieszczony link do oferty sklepowej, zawierający w sobie kod typu "polecaj i zarabiaj".
Oczywiście, że właściciel każdej strony www może sobie linkować i zarabiać jak chce i nic mi do tego. Jednak, czy nie warto byłoby zaprowadzić trochę porządku I dodawać przynajmniej te informacje, których inni nie mogą uzupełnić? Bo na razie efekt jest taki, że po wpisaniu poszukiwanego tytułu wyświetla się 20-60% śmieci z danymi jak wyżej i w przypadku popularniejszych tytułów, to delikatnie mówiąc "nie pomaga". Poza tym, statystycznie, drodzy zarabiacze Wink, więcej klików będziecie mieli z zakładki z wydaniem rzetelnie opisanym, a przynajmniej posiadającym EAN, kraj pochodzenia i rodzaj nośnika.

Moje trzy grosze, bez urazy.  Angel


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 16-08-2018

Głównym celem Filmoskopu jest informowanie o promocjach na wydania Blu-ray i 4K UHD. W tym celu bazy sklepów są automatycznie przeszukiwane i przy okazji wyłapujemy też nowe wydania, dzięki czemu użytkownicy dowiadują się o pre-orderach i nowych wydaniach. Niestety nie jest możliwe, aby automatycznie uzupełniać nawet podstawowe dane wydań.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 19-09-2018

Ostatnio miałem trochę więcej czasu i w jakimś tam stopniu udało mi się uporządkować wydania z 2017/2018, powinno być mniej wydmuszek i trochę więcej podstawowych informacji. Przy okazji wprowadzone zostały usprawnienia w filmoskopie które mogą i Wam się przydać.

1. W bazie wydań można wyszukiwać po EAN. W tym celu należy wpisać co najmniej 10 cyfr w pole 'Szukaj tytułu...'.
Pamiętajcie że, brak wyników nie daje 100% pewności braku wydania w bazie. Może się zdarzyć że, wydanie jest wprowadzone bez EAN (tak działa automat przeszukujący bazy sklepów, tylko z zavvi.com i base.com udaje mu się wprowadzić od razu z EAN). Znacie EAN a nie ma go w wydaniu napiszcie komentarz a brak zostanie uzupełniony
2. Po dodaniu zdjęcia lub oferty sklepowej do wydania klikając w tytuł wydania znajdujący się na niebieskim panelu wrócicie do opisu wydania.
Dzięki temu można szybko się upewnić że, wprowadzone dane są prawidłowe i ewentualnie przejść do kolejnej czynności jaką chcecie na tym wydaniu wykonać

Przypominam również że, dla wydań gdzie dla pola 'Polska wersja' występuje wpis '-' dostępna jest dodatkowa funkcja 'Dodaj polską wersję' i każdy z Was może tą informację uzupełnić. W bazie sporo jest wydań które, zostały dodane przez Was do kolekcji a nie mają tej podstawowej i pewnie dla sporej grupy użytkowników ważnej informacji podanej. Proponuję poświęćcie parę minut, przejrzyjcie swoje kolekcje i uzupełnijcie tę informację. Oczywiście jeżeli informacja jest już podana ale błędnie to dajcie znać w komentarzu.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mateusz - 19-09-2018

No Kirek kawał dobrej roboty ostatnio wykonał z uzupełnianiem bazy FS. Dzięki! Oczywiście przyłączam się do apelu o aktywne uzupełnianie bazy. Jeśli każdy uzupełni po kilka informacji raz na jakiś czas w wydaniach które ma na półce, to baza szybko stanie się kopalnią wiedzy.