Filmozercy.com | Forum
FilmoSkop - opinie i komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+---- Dział: FilmoSkop (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmoskop)
+---- Wątek: FilmoSkop - opinie i komentarze (/watek-filmoskop-opinie-i-komentarze)



RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 28-01-2021

Jako wstęp do postu przypomnę, że na podstawie dyskusji w tym temacie, zostało ustalone, że dla wydań zagranicznych informacja o dostępności polskiej wersji językowej jest ustawiana TYLKO w sytuacji gdy użytkownik posiada to wydanie i sprawdził płytę.

Od dzisiaj wprowadzone zostało nowe oznaczenie widoczne na listach wyszukanych wydań [Obrazek: mozliwa-pl.png], a po wejściu w szczegóły takiego wydania w polu 'Polska wersja' będzie występował zapis np. 'dźwięk i napisy (niepotwierdzone)' oraz zawsze będzie dodany wpis na podstawie jakich informacji zostało to ustawienie zrobione. Dodawać je będą mogli tylko moderatorzy a użytkownicy będą mieli możliwość zamiany jej na standardowe oznaczenie wersji PL przez użycie funkcjonalności 'Dodaj polską wersję' tak jak to działa obecnie dla wydań gdzie nie mamy wprowadzonej żadnej informacji.

Co zyskujemy dzięki temu rozwiązaniu: Wyszukując wydania danego filmu z PL na liście będziemy mieli te potwierdzone przez użytkowników oraz również te, które nie zostały zweryfikowane ale są przesłanki że wersja PL występuje. Użytkownik dzięki temu wie o takich wydaniach i może oszacować ryzyko zakupu takiego wydania na podstawie dostępnych informacji.
Mam nadzieję, że Wam to rozwiązanie się spodoba i nie będzie VETO, mnie osobiście czegoś takiego brakowało Smile

Przykład gdzie możecie teraz to sprawdzić:
http://filmozercy.com/filmoskop/editions?sortby=added_desc&release_date_from=&release_date_to=&search=wonder+woman+1984


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - kulcikriu - 28-01-2021

Bardzo pozyteczne rozwiazanie


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - piti198 - 28-01-2021

Jak dla mnie, to powinniście na stronie głównej wywalić ten pasek z propozycjami z filmoskopu, bo i tak można sobie kliknąć na link wyżej i wyszukać co potrzeba.
A zamiast tego dać skróty, do bardziej popularnych artykułów typu "Co nowego na 4K UHD?", bo czasem tam zaglądam co nowego ma wyjść i nie chce mi się szukać po całej stronie.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 05-02-2021

Czy takie wstawki w Filmoskopie to zapis rzeczywistej ceny, która była w systemie Empiku np. przez minutę lub dla jednej sztuki czy też może jakiś błąd bo to np. cena innego filmu (ktoś wspominał w tym wątku, że takie rzeczy się zdarzały onegdaj)?

Hobbit Trylogia UHD - 178,99 zł
Tenet UHD - 62,99 zł


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 05-02-2021

Opisałem Ci moje spostrzeżenia w odpowiedzi na Twój komentarz w filmoskopie ale mogę i tutaj.
Ceny są uaktualniane tylko jeżeli sprzedaje bezpośrednio Empik. W Empik wystawiane są również oferty innych sklepów i jeżeli Empik nie ma filmu na stanie to przełącza na ofertę dvdmax.pl . Te 'kosmicznie niskie ceny' to przypuszczalnie jakiś błędny odczyt podczas tego przełączania, wątpię aby rzeczywiście w tej cenie wydanie było dostępne.

Fakt, że jest tego coraz więcej i trochę irytuje. Przestanie się reagować na takie oferty i w końcu przejdzie koło nosa jakaś rzeczywista promocja Wink
Czy da się temu jakoś zaradzić to już musi Mateusz sprawdzić.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 05-02-2021

(05-02-2021, 15:21)Kirek napisał(a):  Opisałem Ci moje spostrzeżenia w odpowiedzi na Twój komentarz w filmoskopie ale mogę i tutaj.
Dzięki i sorry, nie zauważyłem Twojej odpowiedzi w FS bo straciłem na nią nadzieję Wink Rzeczywiście - takie bugi mogą powodować zawał serca i jeszcze znieczulicę na prawdziwe okazje...


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - prodarek - 05-02-2021

Fajnie jak by oferty premium też wyłapywał bo z tego co widzę tego nie robi.

@fire_caves Nie dawno była oferta 276.99 zł i byłą to realna cena, ponieważ słyszałem że ktoś kupił.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 05-02-2021

(05-02-2021, 15:41)prodarek napisał(a):  Fajnie jak by oferty premium też wyłapywał bo z tego co widzę tego nie robi.

@fire_caves Nie dawno była oferta 276.99 zł i byłą to realna cena, ponieważ słyszałem że ktoś kupił.
No, 276,99 to jeszcze jako-tako do uwierzenia powiedzmy (choć oczywiście obecnie to jak Boga za nogi złapać jeśli chodzi o polską dystr), ale 3 dni temu w FS widoczna była 44.99 zł za LOTRa UHD Smile tak więc to budzi pewne wątpliwości.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - misfit - 08-02-2021

Pomijając kwestię tego czy dziwne Empikowe ceny zdarzyły się faktycznie czy może to jakiś błąd w odczycie to czemu te ceny nie są automatycznie zmieniane do aktualnie obowiązujących ?
Z tego powodu lista życzeń u mnie staje się bezużyteczna, przynajmniej jeśli chodzi o wydania zagraniczne, np.

Werner Herzog - kolekcja 18-tu filmów - wg. filmoskopu aktualna cena 79,99 zł, a po kliknięciu w link jest to 440,99 zł.

Złodziej - wg. filmoskopu aktualna cena 32,99 zł, a po kliknięciu w link jest to 94,99 zł.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - TheMustanG - 08-02-2021

Pewnie mają po 1 sztuce po czym przeskakuje na ceny dvdmax, ogólnie mam nadzieje że dvdmax zniknie w końcu z empiku bo przez nich jest niezły burdel a ceny wyższe niż u nich na stronie. Brak logiki.