Filmozercy.com | Forum
FilmoSkop - opinie i komentarze - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+---- Dział: FilmoSkop (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmoskop)
+---- Wątek: FilmoSkop - opinie i komentarze (/watek-filmoskop-opinie-i-komentarze)



RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - misfit - 26-03-2022

Wygląda mi na to, że od blisko dwóch miesięcy (może jeszcze dłużej) nie ma aktualizacji cen na filmoskopie i w związku z tym mało co się zgadza ze stanem faktycznym. Chodzi mi tu głównie o Amazony (wszystkie).

Np. Craig 4K z amazon.fr - wg. filmoskopu cena 29.93 € (wg. camela cena przestała obowiązywać ~2 marca), aktualna - 43.91 €.

Titane z amazon.de - wg. filmoskopu cena 15.79 € (wg. camela cena przestała obowiązywać ~3 lutego), aktualna - 12.99 €.

Speed 4K z amazon.co.uk - wg. filmoskopu cena 19.99 £ (wg. camela cena przestała obowiązywać ~27 lutego), aktualna - 14.99 £.

I tak można podawać tysiące przykładów...


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 03-06-2022

Przygotowałem excela z wykazem proponowanych przeze mnie zmian tytułów (ujednolicenia) dla 49 wydań.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1O-Sgdp7j1eg0bQE9lU4AQ2kC8rpH6Pm5/edit?usp=sharing&ouid=110040996611734288450&rtpof=true&sd=true


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 03-06-2022

Ok, zajmę się uzupełnieniem braków ale do pola 'Tytuł' czyli tam gdzie wstawiamy polskie tytuły to mam trochę uwag:

- pozycje 2-4: zostawiłbym tak jak jest czyli 'Star Trek - sezony 1-3
To prawda, że w filmoskopie występują pozycje z opisem '... - kompletny serial' ale staram się tego unikać ponieważ może się zdarzyć, że po latach ktoś wpadnie na pomysł kontynuowania serialu i ten zapis robi się nieaktualny. No i w obecnym opisie nie ma przekłamania a ja będę miał mniej roboty Wink

- pozycja 5-6: Nie dodajemy do tytułu zapisu dotyczącego rodzaju opakowań. Do tego jest dedykowane pole. Obecnie występujące pozycje z takim dopiskiem to starsze wydania, których jeszcze nie obrobiłem.
W tych dwóch konkretnych pozycjach zastanawia mnie czy rzeczywiście dystrybutor przygotował wydanie zawierające wszystkie steelbooki czy jest to pomysł sklepu aby sprzedawać je razem (za tym przemawia wstawione zdjęcie bez opakowania zbiorczego oraz brak nr EAN). W odpowiedzi pewnie może pomóc Gleaken, który dodał jedno z tych wydań do swojej kolekcji. W zależności od odpowiedzi proponuję zamianę tytułu na 'Star Trek - kolekcja 10 filmów' lub usunięcia tych pozycji z filmoskopu a Gleaken powinien dodać poszczególne steelbooki z pojedynczych wydań.

- pozycja 7: Jestem za zostawieniem obecnego tytułu. Jest to pakiet zawierający 6 filmów z serii 'Star Trek' a słowo 'Pickard' w tytułach tych filmów nie występuje. To doprecyzowanie zresztą widać na okładce oraz w pisanym tytule oryginalnym i to powinno być wystarczające dla osób które zainteresują się tym wydaniem.

- pozycje 8-12: Polski tytuł tego filmu to 'Star Trek' i tak bym zostawił gdzie już jest i poprawił gdzie nie ma polskiego tytułu

- pozycja 13: Nie wstawiamy do tytułu zapisów o tym czy jest to wersja kinowa/reżyserska/rozszerzona. Takie informacje dodajemy jako 'Dodatkowe informacje' w polu 'Opis filmu'. Pewnie bardziej optymalnie byłoby gdyby to było można oznaczać jakimś checkboxem lub dodatkowym polem tak aby można wykorzystać jako kryterium wyszukiwania ale to już wymagałoby zmian w filmoskopie więc musiałby się tym zająć Mateusz.

- pozycje 31-32: Jestem za tytułem 'Star Trek - kolekcja 10 filmów' dopisek 'Filmy pełnometrażowe' uważam za zbędny

- pozycja 33: Jestem za '-' zamiast ':' tak aby była spójność z innymi opisami gdzie informujemy o ilości filmów w wydaniu

- pozycja 34: Jestem za 'Star Trek - kolekcja 4 filmów (1994 - 2002)'. Dopisek 'Nowe pokolenie' nie występuje w tytułach tych filmów więc wolałbym uniknąć dodawania tego. W tytule oryginalnym można zastosować wpis 'Star Trek - The Next Generation Movie Collection' który będzie uzupełniał informacje dla zainteresowanych.

- pozycja 35: Zostawiłbym tak jak jest. Uzasadnienie analogiczne jak dla pozycji 1-3

- pozycje 37-38: Zostawiłbym tak jak jest w pozycji 37. Dopisek 'Serial animowany' nie znajduje się w polskim tytule dlatego dopisałem to w nawiasie na końcu a o sformułowaniu 'serial kompletny' już było powyżej.

- pozycje 39-41- zgadzam się ale bez dopisku 'Serial oryginalny'. W polskim tytule to nie występuje, dodatkowo stanowiłoby niespójność z pozycjami 2-4 gdzie tego dopisku nie proponowałeś Wink

- pozycja 42: Jestem za 'Star Trek - kolekcja 3 filmów (1982-1986)', natomiast w tytule oryginalnym podać pełne tytuły wszystkich trzech filmów. Alternatywne polskie tytuły 'Star Trek - kolekcja filmów II-IV' lub wymienić pełne 3 tytuły przedzielone |

- pozycja 49: W tytule nie stosujemy dopisku '3D'. Natomiast dopisek ten staram się dodawać w tytule oryginalnym tak aby ułatwić zainteresowanym wyszukiwanie filmów 3D.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 03-06-2022

Ogólnie najważniejsze pewnie, żeby ujednolicić to co się da. Poniżej odniosę się do tego co uważam, że jednak można zmienić, ale jednocześnie nie upieram się oczywiście:

(03-06-2022, 17:46)Kirek napisał(a):  pozycje 2-4 i 35
No, raczej nikt nie nakręci już kontynuacji pod tym samym tytułem. IMHO można śmiało zmieniać.

(03-06-2022, 17:46)Kirek napisał(a):  - pozycja 5-6
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/10_Movie_Star_Trek_Collector%27s_Set_-_Limited_Edition_Steelbook_Collection_(Blu-ray)

(03-06-2022, 17:46)Kirek napisał(a):  - pozycja 7
Ponieważ w tym wypadku opisujemy wydanie, które na okładce, jak zauważyłeś, jest opisane z uwzględnieniem nazwiska Picarda. Zestaw zawiera 4 filmy kinowe TNG, w któych Picard gra pierwsze skrzypce oraz dwa "filmy telewizyjne", każdy sklejony z dwóch odcinków serialu. Sam opis "6 filmów" jest moim zdaniem zbyt niespecyficzny i w dodatku może mylić, jak wspomniałem w pliku z uwagi na to, że filmów z oryginalną załogą jest właśnie 6.

(03-06-2022, 17:46)Kirek napisał(a):  - pozycje 8-12
Tu kierowała mną chęć:
1. zestandaryzowania zapisu tytułu z pozostałymi częściami,
2. oddania tytułu znanego w oryginale (The Motion Picture)
3. odróżnienia od Abramsowego "arcydziełka".


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 04-06-2022

Wydania 'Star Trek' z excela obrobione.
Może nie wszystkie tak jak chciałeś ale z zastosowaniem poniższego
(03-06-2022, 18:18)fire_caves napisał(a):  Ogólnie najważniejsze pewnie, żeby ujednolicić to co się da.

(03-06-2022, 18:18)fire_caves napisał(a):  
(03-06-2022, 17:46)Kirek napisał(a):  - pozycja 7
Ponieważ w tym wypadku opisujemy wydanie, które na okładce, jak zauważyłeś, jest opisane z uwzględnieniem nazwiska Picarda. Zestaw zawiera 4 filmy kinowe TNG, w któych Picard gra pierwsze skrzypce oraz dwa "filmy telewizyjne", każdy sklejony z dwóch odcinków serialu. Sam opis "6 filmów" jest moim zdaniem zbyt niespecyficzny i w dodatku może mylić, jak wspomniałem w pliku z uwagi na to, że filmów z oryginalną załogą jest właśnie 6.
Tutaj jeszcze drobne wyjaśnienie. Jednak zostawiłem tak jak było z rozszerzeniem o lata z których pochodzą filmy (co daje nam spójność z innymi pakietami). Informacje o których piszesz są podane w opisie wydania więc każdy zainteresowany przeglądając to wydanie będzie wiedział jakie filmy w tym wydaniu są dostępne.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - fire_caves - 04-06-2022

Dzięki wielkie, Kirek!


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 12-08-2022

(11-08-2022, 14:49)prodarek napisał(a):  co do amaray to chyba raczej są tam viva elite bo amaray to grubasy.
(11-08-2022, 15:03)Diocletian napisał(a):  W Filmoskopie chyba wszystkie plastikowe opakowanie opisywane są po prostu jako amaray.
Zgadza się. Pod pojęciem amaray należy rozumieć klasyczne plastikowe opakowanie. Nie ma rozróżnienia na ich rodzaje, jeżeli wprowadzam jakiś opis to staram się ewentualnie dodać dodatkową informację jeżeli jest to wersja eco czyli 'z dziurami'.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - czarodziejmarx - 14-10-2022

Ja rozumiem reklamy, ale żeby nie utrudniały używania strony. Możemy zrobić większy padding na dole strony w listingu na filmoskopie? Bo najnowszy format Google'a wysuwany od dołu zakrywa paginację... Trzeba przeklikać przez dwa iksy, żeby ją odsłonić.


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Mefisto - 28-11-2022

Czemu nie ma slipcovera w opcjach opakowania?


RE: FilmoSkop - opinie i komentarze - Kirek - 28-11-2022

Już na to odpowiadałem chociaż wtedy pytałeś o slipcase Smile
https://forum.filmozercy.com/watek-braki-bledy-wydan-w-filmoskopie?pid=91033#pid91033