Filmozercy.com | Forum
Batman (Trylogia Nolana) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Batman (Trylogia Nolana) (/watek-batman-trylogia-nolana)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Gieferg - 13-04-2015

Mierzwiak napisał(a):Pisałeś o remasterach Warnera, i Gieferg i ja myślałem, że masz na myśli wydania Warnera poprawione w stosunku do poprzedniego, a nie wyglądające inaczej w porównaniu z tymi wydanymi przez dystrybutorów w innych krajach.

Otóż to. Sam pisałeś, że wydali crap, żeby wydać potem ponownie poprawioną wersję, czyli, w domyśle, na ten sam rynek. Jak dla mnie to wydali crap, bo Nolan taki crap zrobił, i wszyscy udają, że wszystko jest w porządku.

Cytat:ale nie zmienia to faktu że każdy film ma ziarno mniejsze lub większe

Nie każdy. Ziarno a cyfrowy szum to zupełnie co innego.

Cytat:dąć twoim tokiem myślenia, co to w takim układzie jest ??
Memento... eee... porównujesz wydanie Sony i Lionsgate kiedy pytałem o wydania Warnera.

Zresztą mniejsza z tym, nie mogę wręcz pojąć tego jak można nie widzieć tego całego gówna jakie się wylewa z ekranu podczas oglądania TDK. Zwyczajnie nie ogarniam Smile Widziałem transfery skopane na różne sposoby (Rush, Predator UHE) , albo filmy, które po prostu słabo wyglądają (Point Break), ale TDK zwyczajnie wypala oczy.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - MiMiK - 13-04-2015

Cytat:Zresztą mniejsza z tym, nie mogę wręcz pojąć tego jak można nie widzieć tego całego gówna jakie się wylewa z ekranu podczas oglądania TDK. Zwyczajnie nie ogarniam Smile Widziałem transfery skopane na różne sposoby (Rush, Predator UHE) , albo filmy, które po prostu słabo wyglądają (Point Break), ale TDK zwyczajnie wypala oczy.
A czy ja piszę że jest taki rewelacyjny ?? Nie, więc proszę mi nie wmawiać czegoś czego NIE powiedziałem.
Cytat:Memento... eee... porównujesz wydanie Sony i Lionsgate kiedy pytałem o wydania Warnera.
Capsaholic nie dodał źródła Warner Bros Edition bo .... jest to wydanie jakbyś nie wiedział tak naprawdę 10th Anniversary Special Edition od Lionsgate więc czy to błąd to nie wiem, aczkolwiek fakt 1-sze wydanie nie jest Warnera dopiero ostatnie powielił Warner zwracam honor.
Cytat:Nowy, porządny skan daje taki skok jakości w kwestii detali czy strukturze ziarna, że naprawdę łatwo go odróżnić od zwykłego reenkodowania
Jesteś tego pewien na 100%?? Fargo Remastered (wiem nie Warner) vs US wersja,  tak dużo wniosła poza "łagodniejszym" obrazem? Takiego skoku jakości nie użyczymy a nawet można rzec, że w ciemnych scenach tych detali jest jeszcze mniej http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?art=part&x=419&y=461&action=1&image=0&hd_multiID=1602&cap1=35884&cap2=35882&disc1=3868&disc2=3870&lossless=#vergleich stąd też tak "ciepło" ta wersja nie została przyjęta
Cytat:Pisałeś o remasterach Warnera, i Gieferg i ja myślałem, że masz na myśli wydania Warnera poprawione w stosunku do poprzedniego, a nie wyglądające inaczej w porównaniu z tymi wydanymi przez dystrybutorów w innych krajach.
a czy Te wydania które pokazałem nie są wydaniami poprawionymi ?? zmiana tonacji barwnej kolorów, dodawanie filtrów, kadrowanie to nie poprawianie filmu ?? To co to jest ?? Czy to się nazywa 25th Anniversary Edition czy Remastered oczekuje tego samego poprawienia jakości obrazu w stosunku do będącej na rynku wersji. Każde wydanie to kompromis to fakt ale nie można mówić że wydanie tego samego w innym państwie to nie jest wersja poprawiona, wiadomo może to nie być remastered co nie znaczy że w innym państwie nie poprawią tego co w US sknocili


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Gieferg - 13-04-2015

Cytat:A czy ja piszę że jest taki rewelacyjny ?? Nie, więc proszę mi nie wmawiać czegoś czego NIE powiedziałem.

A czy ktoś mówi, że piszesz, że jest taki rewelacyjny? Nie, więc proszę nikomu nie wmawiać, że to robi Wink
Piszesz, że nie ma obwódek na screenie na którym ewidentnie są i widzi je każdy oprócz ciebie Smile

Cytat:a czy Te wydania które pokazałem nie są wydaniami poprawionymi ??

Zasugerowałeś, że wydali złe, a potem wydadzą dobre, żeby ludzie jeszcze raz kupili. Więc w takim razie pytam o te filmy, które WARNER wydał raz, po czym wydał je ponownie na ten sam rynek, ale poprawione. Co tu jest niejasne?


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Mierzwiak - 13-04-2015

(13-04-2015, 16:04)MiMiK napisał(a):  Jesteś tego pewien na 100%?? Fargo Remastered (wiem nie Warner) vs US wersja,  tak dużo wniosła poza "łagodniejszym" obrazem? Takiego skoku jakości nie użyczymy a nawet można rzec, że w ciemnych scenach tych detali jest jeszcze mniej http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?art=part&x=419&y=461&action=1&image=0&hd_multiID=1602&cap1=35884&cap2=35882&disc1=3868&disc2=3870&lossless=#vergleich stąd też tak "ciepło" ta wersja nie została przyjęta
Sprawienie, że film wygląda jak... film, ma naturalne kolory, ziarno i kontrast to według ciebie mało? Smile Pamiętaj też, że nie każdy film jest kręcony na jednym i tym samym rodzaju taśmy, a nie każda taśma zaoferuje tę samą jakość, ostrość i ilość szczegółów, dlatego to nie jest jakiś szczególnie świetny przykład skoku jakościowego, to znaczy jest, ale nie w takim sensie, że nowy skan zaoferował nie wiadomo jak fantastyczny obraz.

Ale wystarczy rzucić okiem np. na Out of Africa: http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=2220&disc2=2106&cap1=20577&cap2=19585&art=full&image=7&hd_multiID=227&action=1&lossless=#vergleich

Bez komentarza.

Cytat:a czy Te wydania które pokazałem nie są wydaniami poprawionymi ??
Tajwańskie wydanie North By Northwest wyszło w 2013 roku, właściwe (USA/UK) - w 2009. W jaki sposób oryginalne wydanie od Warnera jest poprawione, skoro ukazało się jako pierwsze? Smile

Na jakie forum poświęcone Blu-ray byś nie wszedł, określenie "remastered" zawsze utożsamiane jest z kompletnie nowym masterem bazującym na nowym skanie. Tyle.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - misfit - 13-04-2015

(13-04-2015, 16:25)Gieferg napisał(a):  Więc w takim razie pytam o te filmy, które WARNER wydał raz, po czym wydał je ponownie na ten sam rynek, ale poprawione. Co tu jest niejasne?

Jeżeli pomijamy wydania jedynie z lepszym dźwiękiem, a jest ich trochę, a skupiamy się na obrazie to Lethal Weapon 1 i 2, Casablanca, Enter The Dragon, Fugitive no i zapowiadany Goodfellas. Dawno temu w Ameryce nie liczę bo to dwa oddzielne wydania - nowsze to wersja rozszerzona.
Coś pominąłem ? Jeśli nie to wychodzi na to, że Warner poprawia jedno wydanie raz na półtora roku.

Podzielam zdanie, że jeśli chodzi o TDK to jedyna nadzieja w Blu-ray 4K, może przy okazji później rzucą też poprawioną wersję na "zwykłego" Blu-ray'a, ale pożyjemy, zobaczymy...


RE: Batman (Trylogia Nolana) - MiMiK - 15-04-2015

Cytat:Ale wystarczy rzucić okiem np. na Out of Africa: http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleiche/multi_comparison.php?disc1=2220&disc2=2106&cap1=20577&cap2=19585&art=full&image=7&hd_multiID=227&action=1&lossless=#vergleich
słabe porównanie jak porównywać to 1-sze wydanie US z zremasterowanym
http://www.blu-ray.com/movies/Out-of-Africa-Blu-ray/9679/
z tym http://www.blu-ray.com/movies/Out-of-Africa-Blu-ray/36394/
(1-sze wydanie w US jest lesze od masakrycznego wydania bd niemieckiego)
Tutaj widać skok jakościowy!! Ale samo Remastered nie oznacza zawsze tak jak i w przypadku np 25th Anniversary niewiadomo jakiego skoku jakości obrazu (może ale nie musi)

Cytat:film, ma naturalne kolory, ziarno i kontrast to według ciebie mało
jeśli jest to kosztem detali to tak , pozatym nic nie zyskaliśmy poza "łagodniejszym" obrazem.

Cytat:Piszesz, że nie ma obwódek na screenie na którym ewidentnie są i widzi je każdy oprócz ciebie Smile
Skoro oglądasz na 32 calach lub mniej (z odległości metra) to się wcale nie dziwię, że widzisz obwódki. Idąc tym tropem do każdego filmu można się przyczepić. Ja za pierwszym razem przeglądając ten film (z 2,5m na 42calach) takich obwódek nie widziałem tymbardziej, że film to nie statyczny obraz a obwódki macie nie zawsze i wszędzie. Naprawdę są dużo gorzej wydane filmy (chodź ten nie jest rewelacyjny zwłaszcza irytująca zmiana AR, tonacja barwna).


Cytat:A czy ktoś mówi, że piszesz, że jest taki rewelacyjny? Nie, więc proszę nikomu nie wmawiać, że to robi Wink
nie piszesz tylko sugerujesz to 2 różne rzeczy


Cytat:zasugerowałeś, że wydali złe, a potem wydadzą dobre, żeby ludzie jeszcze raz kupili. Więc w takim razie pytam o te filmy, które WARNER wydał raz, po czym wydał je ponownie na ten sam rynek, ale poprawione. Co tu jest niejasne?
uczepiłeś się Warnera a ja generalizowałem że wydają po to by wydać a potem kolejne wersje (Apollo 13 już był poprawiany i znów wychodzi kolejna poprawiana wersja) by wycisnąć od nas kase.


Cytat:Tajwańskie wydanie North By Northwest
nic o takim wydaniu nie pisałem

Gieferg - bawisz się Vegas-em ma on obsługę wtyczek VSTi, DX co za problem pobabrać sobie rączek i poprawić wg swojego wzorca jakości (tymbardziej że już to robiłeś)?? Wtyczek nie brakuje zarówno do DNR-u, grain-u, debandingu, zmiany tonacji barwnej (punktowo i liniowo), ostrości (punktowo i liniowo) itd. Trzeba tylko chcieć!! Efekt może cię mocno zaskoczyć (chodź nie wiadomo co z tego filmu nie wyciśniesz)

Wg mnie temat został wyczerpany na każdy możliwy sposób i każdy ma swoje wnioski i przemyślenia, a prawda jest jak zwykle po środku (nie u mnie i nie u was).


RE: Batman (Trylogia Nolana) - misfit - 15-04-2015

(15-04-2015, 13:35)MiMiK napisał(a):  słabe porównanie jak porównywać to 1-sze wydanie US z zremasterowanym
http://www.blu-ray.com/movies/Out-of-Africa-Blu-ray/9679/
z tym http://www.blu-ray.com/movies/Out-of-Africa-Blu-ray/36394/
(1-sze wydanie w US jest lesze od masakrycznego wydania bd niemieckiego)

To nie jest prawda - niemieckie wydanie Out of Africa z caps-a-holic jest identyczne zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku do pierwszego wydania US.
W razie czego służę skanami BDInfo.

A Fargo Remastered w ruchu jest tak ze dwie klasy lepsze od pierwszego wydania. Nie każdy potrafi odróżnić filmowy obrazek od przefiltrowanego g.... ale różnice w wyglądzie i zachowaniu ziarna to już nawet Janusze powinni zauważyć - w wydaniu z 2009r. z powodu masakrycznego przeostrzenia ziarno przemienione zostało w jeden wielki szum. Choćby z tego powodu warto się zainteresować nowym wydaniem.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Mierzwiak - 15-04-2015

(15-04-2015, 13:35)MiMiK napisał(a):  słabe porównanie jak porównywać to 1-sze wydanie US z zremasterowanym
Moje porównanie jest słabe (czas na okulistę? to by wiele wyjaśniało...) ale już porównanie z... dokładnie tym samym wydaniem tylko że z USA to super skok jakościowy?

Huh

Cytat:nic o takim wydaniu nie pisałem
Sam podałeś linka do caps-a-holic gdzie jest porównanie wydania brytyjskiego z tajwańskim.

(15-04-2015, 13:35)MiMiK napisał(a):  prawda jest jak zwykle po środku (nie u mnie i nie u was).
Jakby ktoś nie wiedział, to co wydano na Blu-ray to właśnie wersja IMAXowa zmasakrowana przez ich proces IMAX DMR, polegający na zeskanowaniu taśmy 35 mm i poddaniu jej różnego rodzaju filtrowaniu, usuwaniu ziarna, wyostrzaniu itd. tak, by później przenieść powstałe coś na taśmę 70 mm. Nie trzeba długo myśleć by dojść do wniosku, że rozciąganie czegoś do ekwiwalentu rozdzielczości 8K nie ma najmniejszego sensu skoro później będzie to prezentowane w zaledwie 1080p, dlatego użycie na potrzeby wydania BD tego właśnie źródła było ze strony Warnera zwykłym lenistwem.

Prawda nie leży po środku, tylko w procesie, jakiemu poddano ten film, o czym można sobie nawet w materiałach prasowych przeczytać. Można sobie również porównać Mrocznego Rycerza z - jak już ktoś koniecznie chce, by było sprawiedliwie - z innymi Blu-rayami filmów z tamtego okresu nakręconymi na 35 mm. Paskudne wyostrzanie widać na nieskompresowanych screenach z BD, widzę je na moim telewizorze, ale jakoś nie było ich w ani jednym momencie na żadnym trailerze. Czary!


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Gieferg - 15-04-2015

Cytat:Skoro oglądasz na 32 calach lub mniej (z odległości metra) to się wcale nie dziwię, że widzisz obwódki

32 cala oglądam z mniej więcej 2 metrów. Obwódki są jak jasna cholera.

Cytat:Ja za pierwszym razem przeglądając ten film (z 2,5m na 42calach) takich obwódek nie widziałem
Sprawdź ustawienia/oczy/whatever.

Cytat:uczepiłeś się Warnera

To temat o Batmanie, na cholerę w nim dyskutować o tym, co nie ma z nim związku? I tak już by tu pasowało zrobić czystkę i wydzielić to i owo do jakiegoś ogólnego tematu o jakości obrazu.

Cytat:Gieferg - bawisz się Vegas-em ma on obsługę wtyczek VSTi, DX co za problem pobabrać sobie rączek i poprawić wg swojego wzorca jakości (tymbardziej że już to robiłeś)??

Film jest w VC-1, mój Vegas tego nie obsługuje, sensowna konwersja do czegoś co obsługuje potrwa długo, a że nie spodziewam się uzyskać zbyt ciekawych efektów to i póki co się w to nie bawię (choć zamierzałem).


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Sokal - 15-04-2015

A te 32" to 1080p/100Hz natywne?