Filmozercy.com | Forum
Batman (Trylogia Nolana) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Batman (Trylogia Nolana) (/watek-batman-trylogia-nolana)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Mr.Hankey - 11-07-2017

Batmany z HDR-em i szeroką paletą? Biorę!


RE: Batman (Trylogia Nolana) - misfit - 11-07-2017

Zapowiedzi Galapagos się sprawdzają, zobaczymy czy data premiery też się sprawdzi (koniec listopada/początek grudnia).
Fajnie, że to będą remastery, chciałoby się napisać - w końcu.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - pred895 - 11-07-2017

Pierwsza część najbardziej na tym powinna skorzystać i wliczając narzekania na przestrzony obraz to dwójka chyba też Wink


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Wolfman - 11-07-2017

(11-07-2017, 12:30)misfit napisał(a):  Fajnie, że to będą remastery, chciałoby się napisać - w końcu.

Trochę zazdroszczę , że masz tyle czasu to oglądać, że wyczekujesz tak remasterów prawie każdego filmu Smile. Mój ostatni seans jedynki to na dvd, a tu proszę zapewne blu ray nie obejrzę, który tam gdzieś mam, tylko przeskoczę na 4k za rok


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Gieferg - 11-07-2017

(11-07-2017, 13:47)pred895 napisał(a):  Pierwsza część najbardziej na tym powinna skorzystać i wliczając narzekania na przestrzony obraz to dwójka chyba też Wink

Zdecydowanie najbardziej powinna skorzystać dwójka, której obecnie, w przeciwieństwie do jedynki, nie da się normalnie oglądać.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - misfit - 11-07-2017

(11-07-2017, 16:02)wolfman napisał(a):  Trochę zazdroszczę , że masz tyle czasu to oglądać, że wyczekujesz tak remasterów prawie każdego filmu Smile. Mój ostatni seans jedynki to na dvd, a tu proszę zapewne blu ray nie obejrzę, który tam gdzieś mam, tylko przeskoczę na 4k za rok

A widzisz, mamy coś wspólnego Wink
Ty wyczekujesz na steelbooki prawie każdego filmu, ja wyczekuję na remastery, przede wszystkich tych filmów, które wcześniej nie zostały wydane w należytej jakości (mam jeszcze sporą listę życzeń do Mikołaja).

(11-07-2017, 13:47)pred895 napisał(a):  Pierwsza część najbardziej na tym powinna skorzystać i wliczając narzekania na przestrzony obraz to dwójka chyba też Wink

Stawiam, że TDK najbardziej zyska względem dotychczasowego BD.
Raz, że najpewniej EE w końcu zniknie i obrazek nabierze naturalności, dwa - w BB nie ma scen IMAX, które to w TDK i TDKR na UHD powinny powodować opad szczeny, trzy - HDR zgaduję, że też w tych nowszych filmach będzie dawał więcej czadu, ale zobaczymy Smile


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Mierzwiak - 11-07-2017

Wspaniale, cieszy - i mile zaskakuje - mnie zwłaszcza pozytywna opinia Nolana o HDR, sądziłem raczej że swoim zwyczajem będzie psioczył, a tu proszę Smile No i mówi, abstrahując już od tego skopanego mastera TDK, o czymś ważnym - różnica między porządnym skanem taśmy 35 mm a scenami IMAX nie powinna być aż tak drastyczna.

Ważne: będzie Dolby Vision czy nie? Niby Warner wspiera ten fornat, ale jak na razie o wydaniach z DV nic nie słychać.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - misfit - 11-07-2017

(11-07-2017, 18:23)Mierzwiak napisał(a):  Ważne: będzie Dolby Vision czy nie? Niby Warner wspiera ten fornat, ale jak na razie o wydaniach z DV nic nie słychać.

DV na razie od nich jest tylko na VUDU.
Pewnie wciąż uczą się softu do authoringu w DV, który niedawno co pojawił się jeśli chodzi o UHD BD. A nauka tego typu klocków zwykle trochę czasu im zajmowała (seamless branching, itd.), ale miejmy nadzieję, że zdążą Big Grin


RE: Batman (Trylogia Nolana) - Juby - 11-07-2017

(11-07-2017, 16:48)Gieferg napisał(a):  Zdecydowanie najbardziej powinna skorzystać dwójka, której obecnie, w przeciwieństwie do jedynki, nie da się normalnie oglądać.

No proszę, a ja jakoś odpaliłem i mogłem normalnie oglądać. Smile

Ale tak serio, świetna wiadomość, choć nie mam telewizora 4K, a mój ponad pięcioletni odtwarzacz chyba nie odczyta płyty UHD(??). Jakieś szanse, że galapagos wyda nowy remaster też na Blu-ray?

W ogóle jestem zielony w tych sprawach. Płyty UHD odpalają na odtwarzaczu Blu-ray, czy trzeba kupić specjalny odtwarzacz? To samo z tv?

(11-07-2017, 18:23)Mierzwiak napisał(a):  Wspaniale, cieszy - i mile zaskakuje - mnie zwłaszcza pozytywna opinia Nolana o HDR, sądziłem raczej że swoim zwyczajem będzie psioczył, a tu proszę Smile

Nolan w ogóle od kilku miesięcy gada jakby czytał forum KMF (i kilka innych miejsc) i wie czym w ostatnich latach podkopał swoje dobre imię. Niech jeszcze Dunkierką mnie zadowoli i znowu wraca do moich ulubieńców of all time.


RE: Batman (Trylogia Nolana) - czarodziejmarx - 11-07-2017

(11-07-2017, 19:47)Juby napisał(a):  Ale tak serio, świetna wiadomość, choć nie mam telewizora 4K, a mój ponad pięcioletni odtwarzacz chyba nie odczyta płyty UHD(??). Jakieś szanse, że galapagos wyda nowy remaster też na Blu-ray?

W ogóle jestem zielony w tych sprawach. Płyty UHD odpalają na odtwarzaczu Blu-ray, czy trzeba kupić specjalny odtwarzacz? To samo z tv?

UHD jest tłoczone na płytach trójwarstwowych bodaj, a więc to standard, który nie każdy czytnik/nagrywarka obsługuje. (Są różnice w laserze i mechanice zapewne.) To po pierwsze. Po drugie UHD wykorzystuje inny kodek (HEVC), więc wyszła osobna specyfikacja. Osobną specyfikację formatu muszą zaimplementować w oprogramowaniu odtwarzacza - znowu - nikt tego raczej za darmo jako "update" nie wypuści. Kolejna sprawa, jeżeli chodzi o przesył obrazu 4K - HDMI 2.0. Tutaj w sumie nie na konieczności - możesz wziąć odtwarzacz, który ma i tak downscaling na wyjściu i taki sam sygnał (np 1080p) odbierze spokojnie telewizor FHD. Ale nie wiem czy robią odtwarzacze 4K, które nie dają sygnału 4K na wyjściu, bo to by było bez sensu. Tongue