Filmozercy.com | Forum
Predator - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Predator - seria (/watek-predator-seria)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Predator - seria - Glaeken - 23-09-2018

Zaglądam od czasu do czasu.. i ?


RE: Predator - seria - Mierzwiak - 23-09-2018

No i tam możesz się dowiedzieć jakie języki są na płytach. Wszystkie Predatory mają i polski, i niemiecki a to znaczy że w wydaniu niemieckim też będzie wersja PL.

Z drugiej strony skoro zamwiasz w ciemno to znaczy że nie ma to dla ciebie żadnego znaczenia Smile


RE: Predator - seria - Glaeken - 23-09-2018

(23-09-2018, 11:39)Mierzwiak napisał(a):  No i tam możesz się dowiedzieć jakie języki są na płytach. Wszystkie Predatory mają i polski, i niemiecki a to znaczy że w wydaniu niemieckim też będzie wersja PL.
Widzę, że na poralu są wymienione poszczególne predatory oddzielnie i są to wydania PL więc nie rozumiem jak to się ma do wydania niemieckiego które kupiłem?

Przy okazji: z tego co się orientuję jedyne wydanie filmu Braveheart na UHD w steelu to wydanie francuskie? Jeżeli tak to czy ma napisy PL? Da się to jakoś sprawdzić?

(23-09-2018, 11:39)Mierzwiak napisał(a):  Z drugiej strony skoro zamwiasz w ciemno to znaczy że nie ma to dla ciebie żadnego znaczenia Smile
Zgadza się Smile poza jednym - napisy ENG mile widziane aczkolwiek być nie muszą (kupiłem oppo 203 region free i z tego co czytałem to załatwia sprawę).

Jeszcze parę lat temu na forum (chyba tym "starym") pisałem, że zbieram filmy BD i staram się aby miały napisy PL. To się jednak radykalnie zmieniło. Jak ktoś kiedyś słusznie zauważył (ktoś z forum), znając angielski na poziomie na którym ja znam nie ma sensu ograniczać się do wydań rynku PL i/lub z napisami PL. Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że pie.... ę dystrybucję PL która od lat odp....la manianę i jeszcze każe sobie słono za to płacić gdy tymczasem z sąsiednich rynków mogę sprowadzić swoje ulubione filmy poprawnie i bogato wydane w dodatku często za mniejszą kasę! Przy okazji zmieniłem też politykę zbierania filmów ale o tym kiedyś napiszę gdy już zakończę rewolucję w swojej kolekcji.


RE: Predator - seria - Mierzwiak - 23-09-2018

(23-09-2018, 12:53)Glaeken napisał(a):  Widzę, że na poralu są wymienione poszczególne predatory oddzielnie i są to wydania PL więc nie rozumiem jak to się ma do wydania niemieckiego które kupiłem?
Przecież wyjaśniłem, nawet to zacytowałeś:
(23-09-2018, 11:39)Mierzwiak napisał(a):  Wszystkie Predatory mają i polski, i niemiecki a to znaczy że w wydaniu niemieckim też będzie wersja PL.
Czytaj: wydano u nas dokładnie te same płyty co w Niemczech.


RE: Predator - seria - Glaeken - 23-09-2018

(23-09-2018, 11:39)Mierzwiak napisał(a):  Czytaj: wydano u nas dokładnie te same płyty co w Niemczech.
Rozumiem co napisałeś ale na ja jakiej podstawie wyciągnięto taki wniosek i jak można sprawdzić które z wydań zagranicznych pokrywa się z wydaniem PL?


RE: Predator - seria - Mierzwiak - 23-09-2018

Chyba jednak nie czytasz ze zrozumieniem.

Lista języków ze wspomnianej strony z pierwszej części Predatora:

Cytat: DTS-HD Master Audio 5.1 angielski
DTS-HD Master Audio 4.0 angielski
DTS 5.1 francuski (768 kbps)
DTS 5.1 hiszpański (768 kbps)
DTS 5.1 niemiecki (768 kbps)
DTS 5.1 włoski (768 kbps)
DTS 5.1 japoński (768 kbps)
Dolby Digital 5.1 hiszpański (448 kbps)
Dolby Digital 5.1 czeski (448 kbps)
Dolby Digital 5.1 japoński (448 kbps)
Dolby Digital 5.1 polski (lektor) (448 kbps)
Dolby Digital 2.0 angielski komentarze (224 kbps)
Zgadnij na jakiej podstawie wiem że Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Czechy dostały tę samą płytę co Polska?


RE: Predator - seria - Glaeken - 23-09-2018

(23-09-2018, 14:14)Mierzwiak napisał(a):  Zgadnij na jakiej podstawie wiem że Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy i Czechy dostały tę samą płytę co Polska?
Jeżeli to jest reguła to ok. Rozumiem, że to dotyczy jedynie napisów a nie lektora?


RE: Predator - seria - Mierzwiak - 24-09-2018

Dokładnie, jest to reguła, ale trzeba uważać na hiszpański bo w tym konkretnym przypadku reguła ta akurat nie zawsze ma zastosowanie Smile


RE: Predator - seria - Gieferg - 24-09-2018

Glaeken napisał(a):eżeli to jest reguła to ok. Rozumiem, że to dotyczy jedynie napisów a nie lektora

Serio, jakieś poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logiką mają tu miejsce.

TA SAMA PŁYTA. A skoro ta sama to TA SAMA więc zarówno napisy, audio, obraz. WSZYSTKO.


RE: Predator - seria - sebas - 24-09-2018

(24-09-2018, 14:13)Gieferg napisał(a):  A skoro ta sama to TA SAMA więc zarówno napisy, audio, obraz. WSZYSTKO.
Czasami nadruk na płycie może być inny.