Filmozercy.com | Forum
Predator - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Predator - seria (/watek-predator-seria)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Predator - seria - Wolfman - 29-11-2018

(29-11-2018, 15:13)Bipo napisał(a):  Powiem wam, że lekko mnie zatkało jak odpaliłem UHD, takiego ziarna i obrazu się nie spodziewałem.
Nie zapominaj , że masz tam hdr i druga sprawa zależy jaki masz tv i ustawienia. Przecież obraz na uhd możesz sobie wygładzić. Pewnych detali i skopanego obrazu z blu nie poprawisz


RE: Predator - seria - Mr.Hankey - 29-11-2018

Różne hity przeczytałem już na filmożercach, ale tego, że BD wygląda lepiej niż UHD chyba jeszcze nie było.
Zwłaszcza, że porównujemy Predatora, który w wersji BD wygląda po prostu tragicznie...


RE: Predator - seria - Gieferg - 29-11-2018

To jedno z najdenniejszych istniejących wydań Blu-ray, nie licząc upscali, ale, jak widac, każda potwora...


RE: Predator - seria - Bipo - 29-11-2018

Nie rozumiem czemu tyle uszczypliwosci do kogoś kto woli obraz z mniejszym ziarnem z płyty blu ray niż ten co jest na UHD.... :-(


RE: Predator - seria - Gieferg - 29-11-2018

temu

Sorry, nie mogłem się powstrzymać Wink

A tak serio - DNRowane wydania, takie jak Predator, ostatni Terminator 2, Patton, Big Lebowski to zło w czystej postaci Smile
Szczególnie, że taką kastrację obrazu można sobie samemu zrobić ustawieniami telewizora. Na porządne wydanie Predatora trzeba było czekać całymi latami i na blu-ray nigdy takowe nie wyszło. Teraz w końcu jest, wygląda dokładnie tak, jak powinno, jesli ktoś w tej sytuacji preferuje to rozmyte DNR-em dziadostwo dostępne od lat, to po kiego kupował UHD? Ja tam nie wyobrażam sobie robić tego rodzaju zakupów bez uprzedniego zorientowania się w temacie, żeby wiedzieć, czego się spodziewać po danym wydaniu.

PS. Pytałem o to jak masz ustawioną ostrość i filtry w TV. A więc?


RE: Predator - seria - Mr.Hankey - 29-11-2018

Bipo, jedyna różnica jaką dostrzegasz między wersją UHD a BD to ziarno?


RE: Predator - seria - Bipo - 29-11-2018

Moje zapytanie było na temat ziarna i żadnego innego parametru obrazu...tyle w temacie, Panowie zakonczmy ten temat. Dziękuję za wszelkie informacje.


RE: Predator - seria - Gieferg - 29-11-2018

Rzecz w tym, że inne parametry mają wpływ na to jak wygląda ziarno, a moje pytanie miało służyć temu, by się przekonac, czy aby nie masz złych ustawień w TV które potrafią ziarno przesadnie podkręcić (co mi się przytrafiło na początku przygody z Blu-ray przy okazji seansu Black Hawk Down zaraz po przesiadce z DVD).
Nie chcesz rozmawiać, nie rozmawiaj, ale skoro wiedza na ten temat ci najwyraźniej niepotrzebna, to nie dziw się potem, gdy ktoś cię zjedzie gdy znów wyskoczysz z jakimś absurdem.


RE: Predator - seria - sebas - 30-11-2018

@Gieferg
(29-11-2018, 15:13)Bipo napisał(a):  Powiem wam, że lekko mnie zatkało jak odpaliłem UHD, takiego ziarna i obrazu się nie spodziewałem. Rozumiem troszkę bo film ma swoje lata ale jak dla mnie wygląda to tragicznie. Dobrze że w opakowaniu jest druga płyta blu ray I ty obraz jak dla mnie rewelacja. Bez zbytniego ziarna, nawet bym powiedział że chyba płyty źle oznaczyli ale ok. Inne też tak mają więc tak ma być, ja wolę ta wersje z blu ray ciekawe jak wypadają inne części z kompletu czy tak samo.? Niestety dopiero w przyszłym tygodniu to sprawdzę. ..
Myślę że to nie jest kwestia czy się znam czy nie czy ktoś inny tylko kwestia gustu a to jest prywatną sprawa każdego użytkownika. Jedni lubią czarny drugi szary i nic nam do tego
Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Kolega Bipo pisze wyraźnie o swoich subiektywnych odczuciach. Ma do tego prawo. Nie pouczaj każdego na każdym kroku. Jeżeli Kolega Bipo woli obraz potraktowany mocnym DNRem, to jego sprawa. Patrząc na licznik postów Bipo wnioskuję, że jest początkujący w temacie. Ma prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy.

(29-11-2018, 20:51)Gieferg napisał(a):  jesli ktoś w tej sytuacji preferuje to rozmyte DNR-em dziadostwo dostępne od lat, to po kiego kupował UHD?
Kupił co mu się podobało. Kupił. Nie zassał z torrenta. Wiec co się czepiasz? Może sobie zrobić podstawki pod szklanki z tych płytek UHD, jak mu się spodoba. To jest jego sprawa.

Zamiast się wypytywać o ustawienia w TV, można napisać wprost, że poruszanie "suwakiem" ostrości zwykle robi więcej złego niż dobrego. Najlepiej zostawić to w położeniu "neutralnym".
Sam kiedyś w dyskusji o kalibracji TV napisałeś:

(04-10-2018, 15:27)Gieferg napisał(a):  Nikt poza mną nie będzie grzebał przy moim telewizorze, ani mówił mi jak ma być ustawiony.
Wolno Tobie, to dlaczego nie może być wolno Bipo?

(29-11-2018, 22:31)Gieferg napisał(a):  nie dziw się potem, gdy ktoś cię zjedzie gdy znów wyskoczysz z jakimś absurdem.
Ja się dziwię, bo to zjechanie było zupełnie niepotrzebne.

Wystarczyłoby podać ten link z porównaniem ujęcia mapy, by pokazać jak wiele szczegółów DNR zamaskował. Wnioski z czasem przyjdą same...


RE: Predator - seria - Gieferg - 30-11-2018

Cytat:Sorry, nie mogłem się powstrzymać. Kolega Bipo pisze wyraźnie o swoich subiektywnych odczuciach. Ma do tego prawo.
Nikt mu tego prawa nie odmawia.
Cytat: Nie pouczaj każdego na każdym kroku.
Nie pouczaj mnie kogo i gdzie mam pouczać/nie pouczać.
Cytat:Kupił co mu się podobało
Może sobie kupować co chce, ale w tym wypadku "kupił co mu się podobało" i mu się nie podoba. Niech sobie na przyszłość sprawdza co kupuje to uniknie takich rozczarowań.
Cytat:Zamiast się wypytywać o ustawienia w TV, można napisać wprost, że poruszanie "suwakiem" ostrości zwykle robi więcej złego niż dobrego.
Pytałem nie tylko o ostrość, a w taki, a nie inny sposób, żeby nie sugerować odpowiedzi i dowiedzieć się jak to faktycznie wygląda.
Cytat:Wolno Tobie, to dlaczego nie może być wolno Bipo?
Oczywiście, że wolno, może sobie oglądać jak tylko chce, nawet na wyłączonym TV, pytałem po to, żeby mu pomóc, więc nie baw się tu w obrońcę uciśnionych bo to nikomu w niczym nie pomoże. I tak nie chce gadać, więc niech sobie ogląda UHE, pewnie w przypadku Predatora 2 też będzie nieszczęśliwy Tongue