Filmozercy.com | Forum
Predator - seria - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Predator - seria (/watek-predator-seria)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Predator - seria - pred895 - 30-07-2018

Ktoś na blu-ray.com już widział i ponoć wersja 4k podobnie jak na iTunes jest po Bożemu bez wosku a edycja blu-ray dołączona do wydania to stare woskowiny Tongue >>
"I ended up watching the 4K disc tonight that I got at SDCC.

Movie looks great. The grain can really be seen when they show the sky during the day.

I put the blu ray on that came with it on right after and when they show Weathers at the start, you can really see the difference. His face on the blu looks almost CGI.

I think most are going to be happy with the 4K disc"



RE: Predator - seria - KaMario - 31-07-2018

Edycja Blu-ray dołączona do Predatora 4K to nie do końca stare woskowiny, bo to jest płyta z tzw. "morderczo drapieżnego wydania".
Zakupiłem nasze rodzime wydanie Predatora 4K. Nie posiadam co prawda jeszcze telewizora 4K, mogę jedynie ocenić jak wygląda obraz z płyty 4K po konwersji do SDR (Oppo UDP-203)… i rzeczywiście transfer jest na przyzwoitym poziomie. Jak na razie obejrzałem kilka fragmentów i mogę powiedzieć, że na pierwszy rzut oka obraz wygląda znakomicie (oczywiście jak na film z 1987 roku). Jest oczywiście duże ziarno, ale obraz jest bez nadmiernego odszumienia, które szczególnie w tym pierwszym wydaniu na Blu-ray spowodowało efekt woskowiny.
Pozostałych aspektów, m.in. HDR nie jestem w stanie ocenić z uwagi na brak (jeszcze) odpowiedniego telewizora.


RE: Predator - seria - Gieferg - 31-07-2018

Cytat: to nie do końca stare woskowiny, bo to jest płyta z tzw. "morderczo drapieżnego wydania".

Czyli "Do końca stare woskowiny".

Cytat:szczególnie w tym pierwszym wydaniu na Blu-ray spowodowało efekt woskowiny.

Mieszasz po całości.
W pierwszym wydaniu Predatora na blu nie było żadnego wosku, tylko dopiero w Ultimate Hunter Edition, o którym wspomniałeś.
PORÓWNANIE
To z ziarnem, to pierwsze wydanie, które zresztą mam na półce.


RE: Predator - seria - KaMario - 31-07-2018

(31-07-2018, 09:27)Gieferg napisał(a):  Mieszasz po całości.
W pierwszym wydaniu Predatora na blu nie było żadnego wosku, tylko dopiero w Ultimate Hunter Edition, o którym wspomniałeś.
PORÓWNANIE
To z ziarnem, to pierwsze wydanie, które zresztą mam na półce.
OK, mój błąd - poprawiłem.


RE: Predator - seria - pred895 - 31-07-2018

Dzięki za info Mario Big Grin Teraz tylko czekać na wysyłkę Steela 4k z zavvi i modlić się aby dotarła w nienaruszonym stanieBig Grin


RE: Predator - seria - Wolfman - 31-07-2018

Trylogię 4k nie zamówiłeś?


RE: Predator - seria - Blade - 31-07-2018

(31-07-2018, 06:39)KaMario napisał(a):  To z ziarnem, to pierwsze wydanie, które zresztą mam na półce.

Czy to wydanie bez DNR jest z 2008 roku? Kupiłem ostatnio pakiet filmów i m.in. jest tam Predator Ultimate Hunter Edition ale obraz mi nie pasuje.

Z informacji jakich się doszukałem wynika że wydanie z taką okładką

[Obrazek: 51T44ZlF1PL._SY445_.jpg]

jest z 2008 i bez woskowiny. Czy możesz Gieferg (lub oczywiście ktoś inny Wink ) to potwierdzić?


RE: Predator - seria - Gieferg - 31-07-2018

Mam dokładnie to wydanie.
Stary transfer z ziarnem, niestety również z przestarzałym kodekiem MPEG-2, co odbija się na jakości.
Mimo to jak dla mnie była to przez długi czas zdecydowanie najlepsza istniejąca wersja (nie widziałem jeszcze transferu UHD).


RE: Predator - seria - pred895 - 01-08-2018

Zavvi wysłało właśnie steela 4k Preda Wink


RE: Predator - seria - Wolfman - 01-08-2018

(01-08-2018, 12:48)pred895 napisał(a):  Zavvi wysłało właśnie steela 4k Preda
Nie Tobie jednemu. Nie brałeś trylogii? Czy też dwójkę kupiłeś gdzie indziej?