Filmozercy.com | Forum
Mission Impossible (Seria) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Mission Impossible (Seria) (/watek-mission-impossible-seria)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Mission Impossible (Seria) - Verrax - 01-12-2015

[Obrazek: AyIsucl.jpg]

Mission Impossible to seria której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. W Polsce zostały wydane części 1, 2 oraz Ghost Protocol (4) - wszystkie od Imperial Cinepix. Są to zwyczajne jedynopłytowe amaraye.

[Obrazek: uTWIs3Jm.jpg] [Obrazek: Xk1BbtWm.jpg] [Obrazek: phZtPgpm.png]

Trzecia część, nie wiedzieć czemu, nie została wydana w Polsce - nie jest jednak problemem znaleźć MI:3 za granicą, wraz z polską wersją językową (napisy) i szatą graficzną pokrywającą się z częściami 1-2. Dodatkowo, poniżej pokazane wydanie posiada również drugą płytę BD z dodatkami.

[Obrazek: qrdiYf7m.jpg]

Już niedługo, bo 9 grudnia, premierę będzie miała część piąta - Rogue Nation. W Polsce dystrybucją zajmie się ponownie Imperial Cinepix, a oprócz wersji Amarayowej dostaniemy też Steelbooka.
[Obrazek: FLqQAQ7m.png] [Obrazek: Qn7LwTSm.png]
Pre-ordery dostępne są na razie na:

Świat Książki - 72,00 zł
CDP.pl - 79,99 zł
Gandalf - 99,99 zł (Steelbook) i 80,98 zł za Amaraya.

Z ciekawych wydań zagranicznych, na pewno warto wspomnieć o mającym niedługo premierę steelbooku zawierającym wszystkie 5 części:
[Obrazek: D2tUMaH.jpg]

Dostępny jest m.in w Zavvi za £39.99


RE: Mission Impossible (Seria) - Gieferg - 01-12-2015

Miałem (chwilowo) w kolekcji Ghost Protocol, cytat ze starego forum:

Cytat: porażka. Banding, macroblocking, w ciemnych scenach i tam gdzie jest dużo czerwieni (np sceny na Kremlu) pikseloza zabija. Chwilami wygląda to jak 700 MB DiviX :/ Na 32 calach oglądając to myślałem, że się porzygam.

Z ciekawości przeglądałem zresztą różne fora, żeby sprawdzić co ludzie na ten temat mówią (bo np w recenzji na blu-ray.com nic nie wspomnieli) i trafiałem całkiem często na ludzi mających dokładnie takie same zastrzeżenia. Mnie akurat film w ogóle nie podszedł, a że go kupiłem w promocji w Realu za 29,99, to potem go od razy za tyle samo sprzedałem i po problemie.

Z tym, że wygląda na to, że to jakiś nietypowy problem, który uwidacznia się na jednym sprzęcie bardziej, na innym mniej - jak oglądałem fragmenty u znajomych (odtwarzacz Sony + 48 calowa Sony Bravia), wyglądało to znacznie lepiej.

Z części, które widziałem (2, 3 i 4) tylko trójka mi się podobała, ale nie na tyle, żebym musiał koniecznie kupić.


RE: Mission Impossible (Seria) - faccalto - 01-12-2015

Ciekawa to seria, choć przyznam, że w swojej kolekcji mam tylko Ghost Protocol, którego uważam za kawał solidnego kina akcji. Wcześniejszych części nie kupowałem, bo odpychał mnie brak dodatków, a jeszcze większym zaniedbaniem wydaje się brak części 3 na polskim rynku. Co do Rouge Nation to jeszcze nie widziałem i mam chrapkę na film, ale ten steelbook mnie przeraził jak go zobaczyłem, bo frontowa okładka sprawia wrażenie rozmazanej przez co wydaje się bardzo nieciekawa. Szkoda też, że wydanie amaray odbiega graficznie od pozostałych części, a szczerze powiedziawszy to przypomina mi okładki filmów VHS z lat 90 Tongue


RE: Mission Impossible (Seria) - Ula87 - 02-12-2015

Ghost protocol też szatą graficzną odbiega od pozostałej trójki Wink, więc może wytwórnia chce od niej odejść...


RE: Mission Impossible (Seria) - Ferrum - 04-12-2015

(02-12-2015, 06:12)Ula87 napisał(a):  Ghost protocol też szatą graficzną odbiega od pozostałej trójki Wink, więc może wytwórnia chce od niej odejść...

Jeżeli dla Paramountu franczyza o Ethanie Hucie to żyła złota, to czemu niby mieliby z niej rezygnować? No chyba, że patrzysz na sprawę w aspekcie przejęcia praw do dystrybucji wideo ich filmów przez Universal od stycznia przyszłego roku - i wtedy można uznać, że będzie miszmasz.

EDIT: Od dzisiejszego popołudnia Rogue Nation jest dostępny na DVD, Blu-ray i w steelbooku w sieciach Media Markt i Saturn. Ceny porównywalne z tym, co mieliśmy do czynienia z najnowszą częścią Terminatora.


RE: Mission Impossible (Seria) - Mister Tadeo - 05-12-2015

Czy wydanie M:I-RN w steelu zawiera 2 płyty? Nie mogę znaleźć info na ten temat. Wiem natomiast, że czeska kolekcjonerka z filmarena.cz ma mieć 2 dyski ale jeszcze nie podano dokładnej premiery, no i nakład jest limitowany.


RE: Mission Impossible (Seria) - meaner - 05-12-2015

Raczej będą 2 płyty. Chyba znowu nie będą pajacować.


RE: Mission Impossible (Seria) - Mister Tadeo - 05-12-2015

Świetna wiadomość. Tak więc zakup obowiązkowy. Ale zapytam jeszcze raz: to jest pewne na 100%, że będą 2 płyty?


RE: Mission Impossible (Seria) - meaner - 05-12-2015

Na 100% nie mam pewności, bo nigdzie też nie znalazłem potwierdzającego info ale według poral.eu są dwie płyty.
Ale aby być pewnym na 100%, że są dwie płyty trzeba poczekać do premiery. Po przeżyciach z Niesamowitym Spider-manem już nic mnie nie zdziwi.


RE: Mission Impossible (Seria) - Ferrum - 05-12-2015

Nie chciałbym nikogo zmylić, ale strona poral.eu sugerować mogła się tym, że wersja CEE Rogue Nation na BD pojawiła się najpierw w Rosji i tam była dostępna opcja z drugą płytką z bonusami. Widziałem w Saturnie okładkę steelbooka i na niej nie widniała informacja o zwiększonej ilości dodatków specjalnych. Była tam ta sama treść notki o filmie, co na amarayu. Widocznie Imperial potraktował piątą część przygód Ethana Hunta podobnie jak najnowszy film o Terminatorze.