Filmozercy.com | Forum
Kirek - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (http://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (http://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (http://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Kirek - kolekcja (/watek-kirek-kolekcja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 16-08-2017

Zakupiłem i obejrzałem "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma.

[Obrazek: thumb-300x300-72772-24_slip_front.jpg]
[kliknij w okładkę w celu zobaczenia szczegółów wydania]

(21-07-2017, 10:22)Ethan napisał(a):  Był jeszcze film 24 Hour Party People z wątkiem Iana, ale w tym przypadku coś mi nie zagrało.
(21-07-2017, 11:02)kew97 napisał(a):  W "24 Hour Party People" Michaela Winterbottoma nie są głównymi postaciami. A sam film świetny. Dobrze pokazuje przemysł muzyczny tamtych czasów. Jeśli lubisz czarny, ironiczny, brytyjski humor to bardzo polecam, choć trzeba się nastawić na inny film niż wszystkie biograficzne.
(21-07-2017, 12:13)Ethan napisał(a):  24 Hour Party nie jestem fanem

Bliżej mi do opinii kew97. Fakt, nie jest to typowy film biograficzny, przy okazji pokazuje że Tony Wilson posiadał spory dystans do siebie. Kluczowa w tym wydaje się również wypowiedź z filmu "Mając prawdę i legendę, drukuj legendę". W każdym razie opowiada historię, która mnie interesuje i oglądałem go z dużą przyjemnością. Joy Division nie jest tutaj daniem głównym, ale można powiedzieć, że pierwsze 50 minut filmu kręci w koło nich. Zabawne historie z nagrywania płyty czy też incydent z nazi-skinhead na koncercie. Jedyne co mi nie pasowało to scena pokazująca samobójstwo Iana, moim zdaniem nie pasująca do konwencji filmu i można ją sobie było darować.
W każdym razie film zostaje dołączony do zbioru Joy Division (#83).

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 26-09-2017

Podmiana wydania filmu "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego (post #3)

Było: 2xDVD (Epelpol)
Jest: 2xDVD (Gutek Film)

[Obrazek: thumb-300x300-74142-requiem_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-62290-rfd_front.jpg]
[po kliknięciu w okładkę przejdziesz do szczegółów wydania]

Zawartość płyt jest praktycznie taka sama. Drobne różnice to:
  • w wydaniu od GF, w wywiadach pomiędzy odpowiedziami są plansze z pytaniem, w wydaniu od Epelpol plansze nie występują, następuje cięcie i przeskok do następnej odpowiedzi
  • podział materiału na płyty (w wydaniu od GF, film ze ścieżkami dźwiękowymi zawierającymi komentarze twórców jest umieszczony na płycie z dodatkami)
  • w wydaniu od Epelpol sceny usunięte oraz wywiady można odtworzyć jako całość, w wydaniu od GF tylko jako oddzielne pozycje
  • wygląd menu
Największa różnica to wygląd. Wydanie od GF prezentuje się ciekawiej ponieważ jest to digipack z slipcase zawierającym otwór na oko umieszczone na digipacku. Dodatkowo do wydania dodana jest 8 stronicowa broszura zawierająca wywiad z Darrenem Aronofskym.

RE: Kirek - kolekcja - matwiko - 27-09-2017

Fajnie że zrobiłeś to porównanie. Zawsze się zastanawiałem nad różnica tych wydań. Już wiem na co polować Wink

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 13-11-2017

Uzupełnienie kolekcji filmów Wojtka Smarzowskiego (#32)

2016 Wołyń [2xBD]

[Obrazek: thumb-lg-166159-wolyn-wydanie-dwuplytowe.jpg]
[po kliknięciu w okładkę przejdziesz do szczegółów wydania]

RE: Kirek - kolekcja - Filmożerca Alan - 13-11-2017

Czemu już nie pokazujesz nowych filmografii? Sad

Nie bardzo rozumiem. Jakich fotografii?

Nie fotografii, a filmografii. W sensie że prezentujesz wydania filmów reżyserami jak Almodovara czy Cronenberga

O kurcze chyba pora zmienić okulary Smile.
Tak jak pisałem w pierwszym poście, wpisy umieszczam w momencie gdy jakiś podzbiór uznam za ukończony. Obecnie nic takiego nie ma miejsca więc i nowe wpisy się nie pojawiają. Ale parę kompletuję więc jeszcze coś powinno się pojawić, choć teraz więcej będzie tematycznych niż reżyserów.

No to czekam Big Grin

RE: Kirek - kolekcja - Wolfman - 13-11-2017

(13-11-2017, 18:44)Filmożerca Alan napisał(a):  No to czekam
Przecież kolega i tak daje okładki z filmoskopu i nie musisz czekać. Możesz sobie je obejrzeć nawet teraz.