Filmozercy.com | Forum
Kirek - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (http://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (http://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (http://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Kirek - kolekcja (/watek-kirek-kolekcja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 06-07-2016

Hmm, 2 x Cronenberg, 1 x Lars von Trier, co najmniej 1 x Pedro Almodovar, coraz bardziej kuszący ten powrót do VHS  Wink . A w piwnicy pewnie bym jeszcze kilka perełek odnalazł jak np pierwsza trylogia STAR WARS bez późniejszych dodatków Lucasa, no i z lektorem.

Aktualizacja kolekcji filmów Darrena Aronofsky'ego (post #3)

1. Wymiana wydania "Requiem dla snu" z 1xDVD (Gutek Film) na 2xDVD (Epelpol)

[Obrazek: thumb-300x300-74142-requiem_front.jpg]

Oprócz drugiej płyty z dodatkami również płyta z filmem jest bogatsza o dwie ścieżki dźwiękowe z komentarzami (Darren Aronofsky i Matthew Libatique) do których dołączone są polskie napisy. Szczegóły wydania po kliknięciu w okładkę.

2. Usunięcie z kolekcji wydania "Zapaśnik" na DVD
Nie wnosi nic ciekawego w stosunku do wydania na BD więc pewnie wcześniej czy później pójdzie w świat.

Przy okazji wpadło w moje ręce wydanie "Pi" od Epelpol więc mogę podsumować rozmowę
matwiko napisał(a):Pi wydał też Monolith. Ale jest to słabsze wydanie bo w przeciwieństwie do Gutka, bez dodatków. Miałem oba i sprzedałem to Monolithu.
"kew97 napisał(a):Epelpol też wydał "Pi", jakieś dodatki tam są ale nie umiem teraz sprawdzić jakie (i czy takie same jak w wydaniu Gutka), bo akurat pożyczyłem ten film i jeszcze do mnie nie wrócił
matwiko napisał(a):Sory chodziło właśnie o Epelpol a nie Monolith

[Obrazek: thumb-300x300-20949-pi-liczba-pi-chaos-w...2_0001.jpg]

Co tracimy w stosunku do wydania od Gutek Film
- angielską ścieżkę dźwiękową DTS 5.1
- dwie ścieżki dźwiękowe z komentarzami (Darren Aronofsky, Sean Gullete) z polskimi napisami
- 12 stronicową książeczkę "Z Dzienników Partyzanckich Darrena Aronofsky'ego"

Co zyskujemy
+ slipcase

Co jest inne
-/+ napisy polskie są w kolorze żółtym
To już kwestia gustu ale ja jednak wolę białe (takie są w wydaniu od Gutek Film).

Szczegóły wydania po kliknięciu w okładkę.

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 16-08-2016

WOJCIECH SMARZOWSKI
1998 Małżowina - brak w kolekcji: przypuszczalnie nie posiada wydania DVD/BD
2001 Kuracja (Teatr TV) [1xDVD]
2004 Wesele [1xDVD] + [1xDVD]
2009 Dom zły [1xDVD] i [1xBD]
2011 Róża [1xBD]
2013 Drogówka [1xBD]
2014 Pod mocnym aniołem [1xBD]
2016 Wołyń [2xBD] (dwie wersje filmu: kinowa i festiwalowa)
2018 Kler [1xBD]

[Obrazek: thumb-300x300-49451-kuracja_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-15879-wesele_front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-47052-wesele.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-74981-domzlybox_front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-35516-dom-zly.jpg] [Obrazek: thumb-lg-44-roza.jpg] [Obrazek: thumb-lg-216-drogowka.jpg] [Obrazek: thumb-lg-429-pod-mocnym-aniolem.jpg] [Obrazek: thumb-lg-166159-wolyn-wydanie-dwuplytowe.jpg] [Obrazek: thumb-lg-2255924-kler-blu-ray.jpg]
[kliknij w okładkę a zostaniesz przeniesiony do strony ze szczegółami wydania]

"Wesele" (pierwsza okładka) pochodzi z pakietu "Filmoteka PKO Banku Polskiego". Jest to jedyne znane mi wydanie filmu posiadające obraz anamorficzny z AR 1:85. Standardowe wydanie z obrazem nieanamorficznym postanowiłem zostawić dla dodatków.

[Obrazek: thumb-300x300-18410-filmoteka_front.jpg]

Ulubiony film: "Dom zły".
Najmniej lubiany film: "Drogówka".
Najciekawsze wydanie: "Pod mocnym aniołem" ze względu na dodatki.

Jeżeli znacie jakieś inne ciekawsze wydania, lub książki dotyczące filmografii Wojtka Smarzowskiego proszę dajcie znać.

Tematy na forum
O wydaniach
Wołyń - http://forum.filmozercy.com/watek-wolyn--1070?highlight=Wo%C5%82y%C5%84

O filmach
Pod mocnym aniołem - http://forum.filmozercy.com/watek-pod-mocnym-aniolem-2014?highlight=Pod+mocnym+anio%C5%82em
Wołyń - http://forum.filmozercy.com/watek-wolyn?highlight=Wo%C5%82y%C5%84

RE: Kirek - kolekcja - kew97 - 16-08-2016

Smarzowskiego wydany jest też spektakl teatru telewizji "Kuracja". Aktualnie dostępny już tylko na dvdmax.pl - http://www.dvdmax.pl/teatr-tvp-kuracja-dvd,art10381?trs=Y2VuZW8=

Dzięki za informację, nie miałem pojęcia o tym wydaniu.

RE: Kirek - kolekcja - matwiko - 16-08-2016

Wesele ma obraz nianamorficzny mimo że na okładce twardo podają "anamorficzny 16:9" Mam wcześniejsze wydanie SPI i jest taki sam błędny opis

Zgadza się.
Zaznaczyłem to w opisie wydania na filmoskopie. Dodatkowo tytuł jest wymieniony w temacie o obrazie nieanamorficznym więc jest szansa, że już nikogo to nie zaskoczy. Inna sprawa, że na chwilę obecną nie ma innego wyboru.

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 18-08-2016

DAVID LYNCH
1977 Głowa do wycierania (Eraserhead) - brak w kolekcji: przypuszczalnie nie występuje wydanie BD/DVD z polską wersją językową
1980 Człowiek słoń (The Elephant Man) [DVD L+N]
1984 Diuna (Dune) [DVD L+N]
1986 Blue Velvet [DVD L+N]
1990/91 Miasteczko Twin Peaks (Twin Peaks) [9xDVD L+N]
1990 Dzikość serca (Wild at Heart) [DVD L+N] i [BD N]
1992 Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną (Twin Peaks: Fire Walk with Me) [DVD L+N]
1997 Zagubiona autostrada (Lost Highway) [DVD L+N]
1999 Prosta historia (The Straight Story) [DVD L+N]
2001 Mulholland Drive [DVD L+N]
2006 Inland Empire [DVD L+N]
2007 Kocham Kino (Chacun son cinéma ou Ce petit coup au coeur quand la lumière s'éteint et que le film commence) - brak w kolekcji: nie występuje wydanie BD/DVD z polską wersją językową zawierające etiudę "Absurda" w reżyserii Davida Lyncha
2017 Twin Peaks (trzeci sezon serialu) [DVD L+N]

[Obrazek: thumb-300x300-44455-elephant_front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-83198-diuna.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-14092-bluev_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-22200-twinpeaksall_front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-67864-dzikosc-serca.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-43589-dserca_front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-50316-7451022.3.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-64718-7364878.3.jpg] [Obrazek: thumb-lg-83050-prosta-historia.jpg] [Obrazek: thumb-lg-34463-mulholland-drive.jpg] [Obrazek: thumb-lg-34460-inland-empire.jpg] [Obrazek: thumb-lg-896248-twin-peaks-mini-serial.jpg]

"Twin Peaks: Ogniu krocz za mną" i "Zagubiona autostrada" widoczne powyżej, pochodzą z pakietu:

[Obrazek: thumb-300x300-69088-lynch_front.jpg]

Rozszerzeniem kolekcji są książki:
1. "Widzę siebie" - David Lynch
2. "W pogoni za wielką rybą - medytacja, świadomość i tworzenie" - David Lynch
3. "Sekrety Twin Peaks" - Mark Frost
4. "David Lynch - Rozmowy" - Richard A. Barney
5. "Dzikość serca" Barry Gifford
[Obrazek: widzesiebie.jpg] [Obrazek: wpogonizawielkaryba.jpg] [Obrazek: SekretyTwinPeaks.jpg] [Obrazek: david-lynch-rozmowy-w-iext49195565.jpg] [Obrazek: 100686059.jpg]

oraz OST do filmów: "Blue Velvet", "Miasteczko Twin Peaks", "Twin Peaks: Season Two Music And More", "Dzikość serca", "Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", "Zagubiona autostrada", "Prosta historia", "Mulholland Drive" i "Twin Peaks".

[Obrazek: 260x260bb.jpg] [Obrazek: twin-peaks-u-iext43211578.jpg] [Obrazek: twinpeakscdcover.jpg] [Obrazek: wild-at-heart-u-iext47801877.jpg] [Obrazek: twin-peaks-fire-walk-with-me-soundtrack-...370082.jpg] [Obrazek: lost-highway-u-iext37863443.jpg] [Obrazek: the-straight-story-u-iext47634889.jpg] [Obrazek: mulholland-drive-u-iext38852116.jpg] [Obrazek: 081227933968_s4.jpg]

Ulubiony film: "Zagubiona autostrada".
Najmniej lubiany film: "Prosta historia".
Najładniejsze/Najciekawsze wydanie: Twin Peaks - za płytę z dodatkami.

Jeżeli znacie jakieś inne ciekawe wydania filmów Davida Lyncha posiadające polską wersję językową lub polskojęzyczne książki jego lub dotyczące jego twórczości to dajcie znać.

Tematy na forum:
O wydaniach: David Lynch (temat zbiorczy)
O soundtrackach: Angelo Badalamenti (temat zbiorczy)

RE: Kirek - kolekcja - innocentbuzztander - 18-08-2016

Bardzo fajna kolekcja Lyncha. Pozazdrościć.

RE: Kirek - kolekcja - Mefisto - 19-08-2016

(18-08-2016, 21:56)Kirek napisał(a):  nie występuje wydanie BD/DVD z polską wersją językową zawierające etiudę "Absurda" w reżyserii Davida Lyncha

szczerze mówiąc, to nie kojarzę jej w ogóle i z kina - jesteś pewien, że była włączona do filmu, a nie na przykład wycięta albo ostatecznie po prostu nie uwzględniona?

RE: Kirek - kolekcja - Kirek - 19-08-2016

Wspomniałem o tym ponieważ szukając wydania tego filmu natknąłem się na poniższe informacje:
1.
wikipedia napisał(a):Absurda Davida Lyncha nie została ukończona na czas i wyświetlana była oddzielnie, później dołączono ją do całości.

2. Polskie wydanie DVD posiada na płycie oraz wewnętrznej stronie okładki wymienionego Davida Lyncha. Szczegóły na zdjęciu w galerii: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/72906

3. W sklepach internetowych często widnieje opis wydania filmu różniący się od tego z filmoskopu:
a) podawany jest czas o 9 minut dłuższy
b) okładka trochę się różni
- występuje na niej David Lynch oraz Bracia Coen
- w nagłówku mowa o 34 etiudach a nie 33
[Obrazek: kocham-kino-b-iext43767347.jpg]

Na tej podstawie wnioskowałem, że została wypuszczona uzupełniona wersja. Ponieważ nie udało mi się jej nigdzie znaleźć wysłałem zapytanie do Best Film i otrzymałem poniższą odpowiedź

przedstawiciel Best Film napisał(a):"Kocham kino" zostało wydane na DVD w jednej wersji - tej, którą Pan zakupił.
Niestety czasami bywa tak, że materiały wyjściowe do produkcji DVD nieco różnią się od wersji kinowej.
Tak było w tym wypadku - do wydania DVD niedostępne były dwie etiudy, o których Pan wspomina, na co nie mieliśmy żadnego wpływu...

Opisy uwzględniające "Absurdę" oraz "World Cinema" zostały zapewne wzięte przez sklepy internetowe z wersji kinowej, w której te dwie etiudy były uwzględnione i które były także kinowo wyświetlane.
Plakat kinowy także je uwzględniał.

Tak wygląda sytuacja z "Kocham kino"Wink
Było to jedyne wydanie, które wypuściliśmy na rynek.